اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نظرسنجی بانک آمریکا: بیت کوین یک حباب بزرگ و تورم در اقتصاد آمریکا موقتی است

نظرسنجی صورت گرفته توسط بانک آمریکا(BofA) در بین مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ حاکی از آن است که علی‌رغم کاهش قیمت بیت کوین آن‌ها معتقداند که صنعت رمزارز همچنان گرفتار یک حباب بزرگ است

نکات برگزیده مطلب
  • بانک آمریکا(BofA) طی چند روز گذشته آمار و نتایج بدست آمده از آخرین نظرسنجی صورت گرفته بین مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ را منتشر کرده است. طبق اطلاعات بدست آمده از ۲۲۴ صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ، اغلب مدیران سرمایه‌گذاری براین باوراند که رمزارز بیت کوین علی‌رغم سقوط قیمت همچنان گرفتار حباب ارزش است. از طرف دیگر آن‌ها فکر می‌کنند که تورم فعلی در اقتصاد ایالات متحده امری موقت بوده و طبق اظهارات فدرال رزرو، به زودی به پایان خواهد رسید.

حباب بیت کوین

بانک آمریکا(BofA) در هفته‌ی جاری یک نظرسنجی بین صندوق‌های مدیریت سرمایه‌گذاری جهانی برگزار کرد. این نظرسنجی که از تاریخ ۴ تا ۱۰ ژوئن برگزار شد، شامل ۲۲۴ مدیر سرمایه‌گذاری با در اختیار داشتن ۶۶۷ میلیارد دلار سرمایه‌ی تحت مدیریت را شامل می‌شد.

در این نظرسنجی از مدیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در رابطه با مسائل و نگرانی‌های سرمایه‌گذاران سوال پرسیده شد، و شامل مواردی از جمله آینده‌ی اقتصاد از نظر سرمایه‌گذاران تا میزان پول نقد موجود در سبد سرمایه‌گذاری و معاملات پرطرفدار بود.

نظرسنجی بانک آمریکا BofA حباب بیت کوین

در حال حاضر «کالاهای بلند مدت» با سبقت گرفتن از «سرمایه‌گذاری بلند مدت بیت کوین» که جایگاه دوم را در اختیار دارد، بیشتری تجارت را دارند. سومین مورد که بیشترین سطح تجارت را به خود اختصاص داده است «سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های فناوری» و پس از آن هم «سرمایه‌گذاری‌های دولتی ESG(مخفف زیست محیطی، اجتماعی و دولتی)» است.

علی‌رغم روند کاهشی قیمت بیت کوین، نزدیک به ۸۱ درصد مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری همچنان بر این باوراند که رمزارز بیت کوین در یک حباب قرار دارد. این درحالیست که در ماه می تقریباً ۷۵ درصد مدیران سرمایه‌گذاری اعلام کردند که بیت کوین در ناحیه‌ی حباب‌گونه قرار گرفته است. به عبارتی کاهش قیمت بیت کوین نه تنها باعث از بین رفتن این طرز تفکر نشده است، بلکه آن را تقویت کرده است.

نظرسنجی بانک آمریکا BofA حباب بیت کوین
نمودار تغییرات قیمت بیت کوین طی ۳ ماه گذشته تا به امروز

خود بانک آمریکا نیز چندی قبل هشدار داده بود که احتمال حباب بودن بازار رمزارزها وجود دارد. استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری این بانک بزرگ در ماه ژانویه با انتشار گزارشی اعلام کرده بود که بیت کوین «مادر تمام حباب‌هاست».

تورم گذرا است

در عین حال، نزدیک به ۷۲ درصد مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری فکر می‌کنند که تورم فعلی در آمریکا یک مسئله موقت بوده و با آنچه فدرال رزرو اعلام می‌کند، کاملاً موافق هستند.

با این حال ۲۳ درصد مدیران فوق‌الذکر اعلام کرده‌اند که تورم فعلی در اقتصاد آمریکا دائمی بوده و دیگر از بین نخواهد رفت. آقای جروم پاول رئیس بانک فدرال رزرو ایالات متحده برای توصیف تهدیدات مربوط به تورم در اقتصاد ایالات متحده چندین باز از واژه‌ی «گذرا» استفاده نموده و اعلام کرده است که اقتصاد آمریکا از این مرحله عبور خواهد کرد.

نظرسنجی بانک آمریکا BofA حباب بیت کوین
تورم در اقتصاد آمریکا به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ تا به امروز رسیده است

با این وجود تعدادی از مردم اظهار کرده‌اند که با صحبت‌های وی مخالف هستند، از جمله پل تودور جونز(Paul Tudor Jones) مدیر مشهور یک صندوق سرمایه‌گذاری و همچنین جیمی دیمون مدیرعامل بانک جی‌پی‌مورگان.

نظر شما در رابطه با نتایج بدست آمده از نظرسنجی صورت گرفته بین مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری چیست؟ چه عامل یا عواملی باعث شده تا آن‌ها رمزارز بیت‌کوین را علی‌رغم کاهش قیمت چشم‌گیر، همچنان یک حباب بزرگ توصیف کنند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا