اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

مکزیک در حمایت از بیت کوین رویکرد السالوادور را دنبال می‌کند

قانون‌گذاران کشور مکزیک قصد دارند از رویکرد همسایگان خود تبعیت کرده و هرچه سریع‌تر دارایی‌های رمزارزی را به عنوان یک ارز قانونی در اقتصاد خود تعریف کنند

نکات برگزیده مطلب
  • روز گذشته مجلس نمایندگان کشور السالوادور به طور رسمی رمزارز بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته شده در اقتصاد این کشور توصیف کرد و اعلام نموده که از این پس به دنبال بهره‌گیری از مزایای صنعت رمزارزها خواهد بود. حال به نظر می‌رسد که این موضوع باعث شعله‌ور شدن جرقه‌ی روند پذیرش رمزارزها شده است، زیرا مقامات کشور مکزیک هم از تمایل به پذیرش رمزارزها خبر داده‌اند. به گفته‌ی برخی قانون‌گذاران این کشور، در راستای تقویت سطح استفاده‌ی قانونی و همچنین افزایش کاربردهای این کلاس دارایی در آینده نزدیک شاهد ایجاد یک چهارچوب قانونی و پذیرش رسمی BTC در اقتصاد مکزیک خواهیم بود.

مکزیک هم آمد

مکزیک می‌خواهد دنباله‌ روی کشورهای همسایه خود باشد و دارایی‌های رمزارزی را به عنوان یک ارز قانونی به استفاده بگیرد. قانون‌گذاران این کشور در راستای تقویت سطح استفاده و کاربرد دارایی‌های رمزارز و همچنین نزدیک شدن به این کلاس دارایی پیشنهاداتی را مطرح کرده‌اند.

ادواردو مورات هینوجوزا(Eduardo Murat Hinojosa) یک سناتوز دولت فدرال مکزیک از طریق حساب رسمی خود در پلت‌فرم توییتر اعلام نموده که قصد دارد هرچه سریع‌تر یک چهارچوب قانونی مشخص و شفاف در رابطه با صنعت رمزارزها ارائه کند. به گفته‌ی هینوجوزا، صنعت رمزارزها طی چند سال گذشته به شدت گسترش یافته و جای خود را در اقتصاد جهانی باز کرده است، بنابراین مکزیک باید به فکر حمایت کامل از این صنعت باشد.

مکزیک دارایی‌های رمزارزی پذیرش بیت کوین ارز قانونی BTC

ایندیرا کمپیس مارتینز(Indira Kempis Martínez) سناتور ایالت نورو لئون نیز خاطر نشان کرده است که از این پیشنهاد قانون‌گذاری حمایت خواهد کرد. مارتینز و تمام همکاران وی خواستار ایجاد یک چهارچوب قانونی مشخص برای صنعت دارایی‌های رمزارزی و فناوری‌های مالی(فین‌تک) هستند.

مکزیک پیشرو در صنعت رمزارزها

هینوجوزا بسیار مصمم است که مکزیک را هرچه سریع‌تر به یک پیشرو در صنعت رمزارزها تبدیل کرده و این کشور را در کوتاه مدت به خط مقدم دنیای رمزارز برساند. این درحالیست که به گفته‌ی وی دارایی‌های رمزارزی علی‌رغم پذیرش گسترده طی چند سال گذشته اکنون به یک روش پرداخت موثر برای بازرگانان و مصرف‌کنندگان تبدیل شده‌اند.

قانون‌گذاران کشور مکزیک در رابطه با تصویب و پذیرش دارایی‌های رمزارز و همچنین بهبود وضعیت مالی کشور به لطف این صنعت سودآور، بسیار خوش‌بین هستند. استفاده‌ی غیرقانونی از دارایی‌های رمزارزی در کشور مکزیک می‌تواند مانعی برای بلندپروازی‌های این قانون‌گذاران باشد.

براساس مطالعاتی که در دسامبر سال گذشته انجام شده است، علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه مقامات مکزیکی برای کنترل ارزهای مجازی با مشکل مواجه شده‌اند.با این حال، آن‌ها توانسته‌اند به این نتیجه برسند که کارتل‌های مکزیک برای ادامه‌ی فعالیت‌های غیرقانونی خود به سمت استفاده از دارایی‌های دیجیتال می‌روند.

رمزارزها مسئله‌ای مهم در اقتصاد هستند

صنعت رمزارزها به گذشت هر روز یک نقطه عطف جدید را کشف می‌کند. موسسات مالی و شرکت‌های بزرگی همچون تسلا در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و از مزایای این صنعت بهره‌مند می‌شوند. شایان ذکر است که روز گذشته دولت و مجلس نمایندگان السالوادور رمزارز BTC را به عنوان یک ارز قانونی در اقتصاد این کشور تعریف کردند. این کشور آمریکای مرکزی اولین کشور در جهان است که علاوه بر دلار ایالات متحده، رمزارز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به اقتصاد خود وارد کرده است.

رمزارزهای ثانویه بیت کوین افزایش قیمت

پس از اظهارات رئیس جمهور السالوادور و اظهار نظر‌های مثبت وی پیرامون صنعت رمزارزها، کشور پاراگوئه نیز از این رویکرد استقبال کرده و اکنون به سمت پذیرش صنعت رمزارزها در حرکت است. به گفته‌ی برخی مقامات این کشور، سیستم بانکی پاراگوئه به دنبال ادغام ارزهای مجازی در یک پروژه‌ی بزرگ است که می‌تواند برای برخورداری از مزایای نوآوری‌های مالی به کشور کمک کند. از طرف دیگر ادعا شده که برخی مقامات کشور پاراگوئه در حال کار و همکاری با جامعه‌ی رمزارزی این کشور هستند تا پاراگوئه را به مرکز رمزارز در غرب جهان تبدیل کنند.

دارایی‌های رمزارزی اکنون به یک فرصت مهم سرمایه‌گذاری تبدیل شده و یک روش پرداخت مطمئن و سریع برای خرید و فروش کالا و خدمات هستند.

مقامات مکزیک می‌خواهند که جا پای السالوادور گذاشته و هرچه سریع‌تر دارایی‌های رمزارزی را در کشور به عنوان ارز قانونی تعریف کنند. آن‌ها سخت در تلاش‌اند تا در آینده‌ای نه چندان دور کشور مکزیک را به یک بازار مهم رمزارز در تمام جهان تبدیل کنند.

نظر شما در رابطه با رویکرد مقامات کشور مکزیک و تمایل آن‌ها برای تبدیل شدن به یک اقتصاد بزرگ در دنیای رمزارز چیست؟ چه عاملی باعث شده تا کشورهای آمریکای لاتین یکی پس از دیگری به دنبال حضور گسترده در دنیای رمزارز باشند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا