اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

قانون‌گذاران کشورهای آمریکایی یکی پس از دیگری به جمع طرفداران بیت کوین می‌پیوندند

تعداد زیادی از قانون‌گذاران کشورهای پاناما، اکوادور، آرژانتین، مکزیک در حساب کاربری توییتر خود نشان داده‌اند که به جمع طرفداران بیت کوین پیوسته‌‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • اخیراً بازار رمزارزها در شرایط مهمی قرار گرفته است که در پی ورود شرکت‌ها و موسسات به بازار بیت کوین و گسترش هرچه بیشتر استفاده و سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها در جهان شاهد واکنش قانون‌گذاران به این تغییرات هستیم. در حالی که دولتمردان چینی تصمیم گرفته‌اند رویکرد سختگیرانه‌تری را نسبت به رمزارزها در پیش بگیرند، کشورهای آمریکای لاتین و مکزیک به اهمیت پشتیبانی از رمزارزها برای منافع شهروندان و کشور خود پی برده‌اند. در همین راستا بسیاری از قانون‌گذاران و دولت‌مردان این کشورها نشان داده‌اند که از گسترش بیت کوین پشتیبانی می‌کنند.

قانون‌گذاران کشورهای آمریکایی از گسترش بیت کوین حمایت می‌کنند

در حالی که اخیراً قانون‌گذاران برخی از کشورهای جهان همانند چین رویکرد سختگیرانه‌ای را در برابر رمزارزها در پیش گرفته‌اند، تعداد زیادی از قانون‌گذاران کشورهای آمریکایی شامل آمریکای لاتین و مکزیک پشتیبانی خود را از بیت کوین و رمزارزها اعلام کرده‌اند.

بر همین اساس تعداد زیادی از قانون‌گذاران کشورهای آمریکای لاتین و مکزیک در پشتیبانی از بیت کوین تصویر حساب کاربری توییتر خود را به نشانه‌ی پیوستن به جنبش چشمان لیزری(جنبشی که در آن طرفداران بیت کوین به نشانه‌ی انتظار افزایش قیمت بیت کوین به بیش از یکصدر هزار دلار از تصاویر مرتبط با چشمان لیزری یا چشمان درخشان استفاده می‌کنند.)

ادواردو مورات هینوجوسا(Eduardo Murat Hinojosa)؛ سناتور دولت فدرال مکزیک اعلام کرد که وی با هدف پذیرش رسمی رمزارزها(به عنوان ارز قانونی) در این کشور پیشنهاد مربوطه را به دیگر نمایندگان ارائه خواهد کرد. وی همچنین برای اعلام حمایت از بیت کوین تصویر حساب کاربری توییتر خود را تغییر داده است.

Eduardo Murat Hinojosa

همچنین نیوا لئون(Nuevo León)؛ دیگر سناتور مکزیکی نیز با تغییر تصویر حساب توییتر خود نشان داده است که در جمع طرفداران بیت کوین قرار دارد.

Nuevo León

گسترش بیت کوین و افزایش آگاهی از مزایای این رمزارز موجب شده است تا امروزه قانون‌گذاران بیشتری در راستای منافع کشور خود از بیت کوین پشتیبانی کنند.

معاون وزیر اقتصاد اکوادور نیز در حساب توییتر خود نشان داد که از بیت کوین پشتیبانی می‌کند.

Julio Eduardo Clavijo Acosta

معاون ملی پایتخت آرژانتین نیز در حساب توییتر خود نشان داد که در جمع طرفداران بیت کوین قرار دارد.

Francisco Sánchez

در همین زمان دولتمردان و قانون‌گذاران دیگری همانند کارلیتوس رجالا(Carlitos Rejala)؛ نماینده‌ی احزاب و نماینده‌ی مجلس پاراگوئه، گیلسون مارکوس(Gilson Marques)؛ یکی از اعضاء شورای قانون‌گذاری برزیل، فابیو اوسترمن(A politician from Brazil)؛ سیاستمدار برزیلی نیز به نشانه‌ی پشتیبانی از بیت کوین تصویر پروفایل حساب کاربری توییتر خود را به چشمان لیزری تغییر دادند.

Carlitos Rejala Gilson Marques Fábio Ostermann

پاناما از دیگر کشورها عقب نخواهد ماند

گبریل سیلوا(Gabriel Silva)؛ یکی از نمایندگان مجلس پاناما با ارائه‌ی پیشنهاد پذیرش رسمی بیت کوین و دیگر رمزارزها در این کشور از رویکرد رئیس جمهور السالوادور برای به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان یکی از ارزهای رسمی این کشور پیروی کرده است.

سیوا در توییتی تاکید کرده است که کشور پاناما نباید در حوزه‌ی برنامه‌های رمزارز محور از دیگر کشورهای جهان عقب بماند. بر اساس گزارش کوینیت رئیس جمهور السالوادور حذف مالیات بر عایدی سرمایه ناشی از فعالیت شهروندان این کشور در بازار رمزارزها را پیشنهاد کرده و همچنین به فرآیند مهاجرت کسب و کارهای رمزارز محور به این کشور کمک می‌کند که رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی، کمک به رفع فقر و پیشرفت السالوادور در صنعت رمزارزها را به همراه خواهد داشت.

گبریل سیلوا
این موضوع مهمی است و پاناما نمی‌تواند در حوزه‌ی رمزارزها از دیگر کشورها عقب بماند. اگر ما قصد داریم واقعاً به مرکز فناوری و کارآفرینی تبدیل شویم باید از رمزارزها پشتیبانی کنیم.

نظر شما نسبت به پشتیبانی تعداد زیادی از قانون‌گذاران و دولت‌مردان کشورهای آمریکایی از بیت کوین و دیگر رمزارزها چیست؟ آیا در آینده تعداد بیشتری از قانون‌گذاران به جمع طرفداران بیت کوین خواهند پیوست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا