اخبار داخلیاخبار و مقالات

قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی: بیت‌کوین با قوانین کشور انطباق ندارد

اسدالله مسعودی مقام به تازگی اعلام نموده که بیت‌کوین و صنعت رمزارزی بومی‌سازی نشده و با قوانین فعلی کشور همخوانی ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • اسدالله مسعودی مقام رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام نموده که «بیت کوین در کشور ما بومی سازی نشده و انطباق صحیحی نیز با قوانین و مقررات داخلی ندارد».

عدم انطباق بیت‌کوین با قوانین

 اسدالله مسعودی مقام استاد دانشگاه و قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی  درباره سرمایه گذاری مردم در حوزه‌های پول دیجیتال اخیرا اعلام نموده «هنوز بیت‌کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده است و اگر ما بتوانیم با قوانین و مقررات داخلی آن را همسان کنیم، ممکن است اثرگذار باشد. اما مقوله‌های وارداتی بدون بومی‌سازی، قطعا مضرات و مشکلاتی خواهد داشت و در چنین مواردی دولت باید قوانین و مقرراتی تصویب کند».

بیت‌کوین Bitcoin ایران Iran

وی با اشاره به مصوبه‌ی اخیر هیات دولت در زمینه‌ی خرید و فروش رمزارزها گفت:

 مسئله‌ی مهم در این زمینه، فراهم کردن ساز و کار آن است. اکنون بیت‌کوین یک مقوله‌ی مجهول برای مردم است و هنوز انطباق صحیحی با قوانین و مقررات فعلی ما در همه‌ی حوزه‌ها ندارد. اسدالله مسعودی مقام

این نوع برخورد دولت باعث ناامنی می‌شود

وی درباره‌ی کنار کشیدن دولت از هرگونه مسئولیتی در زمینه خرید و فروش رمزارزها توسط مردم گفت «این نوع برخورد باعث ایجاد ناامنی در میان مردم می‌شود و باید برای مقوله‌ای که مورد تصویب قرار می‌دهند، ضمانت‌هایی را پیش‌بینی کنند تا کسانی که در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اطمینان داشته باشند.

مسعودی مقام به عنوان رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

باید برای مردم تبیین شود که این مقوله چیست، از کجا آمده و سیر تحول آن چگونه بوده تا با آگاهی آن را انتخاب کنند، اما اکنون کسی آگاهی ندارد و چون اکثر مردم به دنبال سود زودرس هستند و می‌خواهند به سرعت ثروتمند شوند، در این زمینه فکر می‌کنند هر مسیری که در کشور برای سرمایه گذاری باز می‌شود، سودی در آن وجود دارد؛ در حالی که در کشورهای دیگر اینگونه نیست و آنان به گونه‌ای وضعیت سرمایه‌گذاری خود را تنظیم می‌کنند که مردم در این مسیر هم سود و زیان را در نظر بگیرند و هم مشکلات آن را پیش بینی کنند. اسدالله مسعودی مقام

 

اظهارات آقای مسعودی مقام را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا استفاده از بیت‌کوین و حضور در صنعت رمزارزی با قوانین کشور در تضاد است و همین مورد باعث ایجاد مشکلات احتمالی خواهد شد و یا اینگونه اظهارات از طرف مقامات رسمی تنها در راستای حفظ صورت مسئله و رفع تکلیف می‌باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا