اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کاربران پی‌پل کنترل رمزارزهای خود را به دست خواهند گرفت

شرکت پی‌پل(PayPal) اعلام کرد که در آینده‌ی نامشخصی امکان خارج کردن رمزارزهای خریداری شده از این پلتفرم به کیف‌پول‌های ثانویه را فرآهم خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که تاکنون امکان خارج کردن رمزارزهای موجود در این پلتفرم را نداشتند و تنها قادر بودند رمزارزهای خریداری شده را در همین پلتفرم نگهداری کرده و یا بفروش برسانند، این شرکت از فراهم شدن امکان خارج کردن رمزارزهای خریداری شده در این پلتفرم به کیف‌پول‌های ثانویه خبر داد.

خارج کردن رمزارز از کیف‌پول پی‌پل

بر اساس اعلام جوزِ فرناندز دا پونتِ(Jose Fernandez da Ponte)؛ رئیس بخش بلاکچین پی‌پل، این شرکت در آینده امکان خارج کردن رمزارز خریداری شده از پلتفرم این شرکت به کیف‌پول ثانویه را برای کاربران خود فرآهم خواهد کرد. ورود شرکت پی‌پل به حوزه‌ی رمزارزها نقطه‌ی عطف مهمی در پذیرش رمزارزها به عنوان ابزار مالی محسوب می‌شود.

از زمان راه‌اندازی سرویس خرید، فروش و پرداخت رمزارز محور شرکت پی‌پل(PayPal) کاربران این شرکت تاکنون قادر به ارسال و یا دریافت رمزارزهای خریداری شده به خارج از پلتفرم این شرکت نبوده‌اند.

هم‌اکنون رقبای پی‌پل نیز تلاش می‌کنند خدمات خود را بر پایه‌ی استفاده از رمزارزها گسترش دهند. شرکت خدمات پرداخت مانی‌گرم(MoneyGram) اخیراً از فرآهم ساختن امکان خرید و فروش رمزارز در 20 هزار پایانه‌ی طرف قرارداد با این شرکت خبر داده و شرکت‌های ویزا(Visa) و مستر کارت(Mastercard) نیز تلاش می‌کنند به سرعت سرویس رمزارزی خود را راه‌اندازی کنند.

اطلاعیه‌ی اخیر شرکت پی‌پل نشان می‌دهد که کاربران این شرکت دیگر مجبور نخواهند بود رمزارزهای خریداری شده را نزد پی‌پل نگهداری کنند و قادر خواهند بود دارایی‌های خود را به یک کیف‌پول مجزا که کلید خصوصی آن را در اختیار دارند منتقل کرده و یا رمزارزهای خود را در مقابل ارزهای فیات به فروش رسانده و معادل آن را بصورت ارز فیات برداشت کنند.

پی‌پل زمان مشخصی را برای فعال کردن امکان برداشت رمزارزها مشخص نکرده است. با این وجود ممکن است این ویژگی را نیز همانند راه‌اندازی سرویس خرید رمزارز بطور تدریجی در مناطق مختلف جهان فعال کند.

پی‌پل خود را برای تحولات آتی حوزه‌ی پرداخت آماده می‌کند

 استراتژی شرکت پی‌پل در پذیرش رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت از پیش‌بینی این شرکت برای گسترش استفاده از رمزارزها در طول زمان سرچشمه می‌گیرد. دن شولمن(Dan Schulman)؛ مدیرعامل پی‌پل معتقد است که در آینده «استفاده از پول نقد برای مبادلات مالی بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت.» وی افزود:

تمامی روش‌های پرداخت کنونی با پرداخت بر پایه‌ی تلفن همراه جایگزین خواهند شد. کارت‌های اعتباری از بین خواهند رفت و مردم از تلفن‌های همراه خود را برای پرداخت مورد استفاده قرار خواهند داد. زیرا تلفن‌ همراه کاربرد بیشتری نسبت به کارت‌های اعتباری دارد. Dan Schulman

بر اساس گزارش کوینیت فعالیت پی‌پل در حوزه‌ی رمزارزها درآمد این شرکت را بطور چشمگیری افزایش داده است. شولتزمن در این رابطه اظهار داشت: «فعالیت پی‌پل در حوزه‌ی رمزارزها نتایج بسیار خوبی را برای این شرکت به همراه داشته است.»

رئیس بخش بلاکچین پی‌پل در رابطه با شایعه‌ی راه‌اندازی رمزارز پایدار پی‌پل اظهار داشت: «هنوز زمان تصمیم‌گیری در این زمینه فرا نرسیده است.»

نظر شما نسبت به تغییر رویکرد پی‌پل برای فرآهم کردن امکان خارج کردن رمزارزها به کیف‌پول ثانویه چیست؟ آیا سرویس رمزارزی شرکت پی‌پل در آینده جایگزین سرویس‌های مبتنی بر ارز فیات این شرکت خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا