اخبار داخلیاخبار و مقالات

وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات: کیش توان تبدیل شدن به مرکز صرافی‌های ارز دیجیتال را دارد

به گفته‌ی محمدجواد آذری جهرمی جزیره‌ی کیش به دلیل زیرساخت‌ها و موقعیت‌های جغرافیایی ویژه می‌تواند به مرکز صرافی‌های رمزارزی در خاورمیانه تبدیل شود

نکات برگزیده مطلب
  • محمدجواد آذری جهرمی وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات عصر روز گذشته با حضور در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش اظهار داشت که با توجه به زیرساخت‌های موجود انتظار می‌رود سازمان منطقه‌ی آزاد برای تبدیل این جزیره به مرکز صرافی‌های این بخش در بین کشورهای منطقه رایزنی‌های لازم را انجام دهد. وی در رابطه با پتانسیل‌های موجود هم اظهار داشت که «در کشور افراد با استعدادی در این زمینه وجود دارد و سازمان منطقه‌ی آزاد کیش نیز باید با یک ضوابط سهل از اختیارات خود استفاده کرده و سرمایه‌گذاران مختلفی در این زمینه جذب کند». به گفته‌ی جهرمی، جزیره‌ی کیش به دلیل زیرساخت‌های موجود و موقعیت جغرافیایی ویژه‌ی خود می‌تواند به مرکز صرافی‌های رمزارزی در منطفه تبدیل شود.

کیش مرکز صرافی‌ها

 محمدجواد آذری جهرمی عصر روز چهارشنبه در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش اظهار داشت «فناوری فین‌تک یا ارزهای دیجیتال از حوزه‌های در حال رشد امروز است و با توجه به زیرساخت‌های موجود انتظار می‌رود سازمان منطقه‌ی آزاد برای تبدیل این جزیره به مرکز صرافی‌های این بخش در بین کشورهای منطقه رایزنی‌های لازم را انجام دهد.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود در کشور افراد با استعدادی در این زمینه وجود دارد و سازمان منطقه‌ی آزاد کیش نیز باید با یک ضوابط سهل از اختیارات خود استفاده کرده و سرمایه‌گذاران مختلفی در این زمینه جذب کند.

محمدجواد آذری جهرمی کیش

آذری جهرمی با اشاره به در خواست مسوولان منطقه آزاد تجاری کیش در زمینه‌ی توسعه‌ی فعالیت‌های شهر هوشمند در این جزیره گفت:

شهر هوشمند، شهری است که به صورت هوشمند مدیریت شود و هم اکنون با بهره‌برداری از سه سامانه این اتفاق در جزیره کیش روی داده است. محمدجواد آذری جهرمی

وی افزود «پنجره‌ی واحد خدمات کیشوندان کاری ارزشمند است و در سایر نقاط کشور برای مدیریت هوشمند نیز قابل تسری است که در این راستا وزارت فناوری اطلاعات و ارتباط هوشمندسازی این جزیره را از سه سال پیش پیگیری کرده است».

وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات همچنین بر استفاده از مصادیق خدمات رسانی هوشمند از جمله خودران‌های هوشمند و ماشین‌های بدون سر نشین در این منطقه تاکید کرد و گفت «خصلت کیش آزاد‌سازی تجاری است در چند سال گذشته بر اساس تحریم های ظالمانه دچار مشکل شده اما معتقدم اگر مقداری در کسب و کارها در جزیره تسهیل شود دوباره شاهد رشد روز افزود سرمایه‌گذاری در این جزیره خواهیم بود.

هوشمند سازی نیاز اصلی کیش برای تبدیل شدن به منطقه آزاد نسل چهارم است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این آیین گفت «در سند جامع ۱۳۸۴ کیش به صراحت از شهر هوشمند یاد شده اما تاکنون کیش از هوشمند سازی فاصله گرفته است و مهمترین اقدام برای توسعه این جزیره حرکت به سمت هوشمندی است.

به گفته‌ی جعفر آهنگران این جزیره به دلیل منطقه‌ی آزاد بودن تمام زیر ساخت‌ها را برای توسعه دارد و می‌تواند در عرصه‌ی شهر هوشمند با اجرای طرح‌های مختلف سرآمد کشور باشد.

وی افزود ‌«برای هوشمند‌سازی سیستم‌های گردشگری، بنادر فرودگاه، حمل و نقل و خدمات و سوق دادن سرمایه‌گذاران به این سمت است.

آهنگران با اشاره به اینکه این جزیره ۱۰ هزار دانش‌آموز و هفت هزار دانشجو دارد توضیح داد با توجه به اینکه این اقشار حدود ۳۷ درصد جمعیت جزیره را تشکیل می‌دهند که به فراخور نیاز آنها هوشمند سازی از مطالبات آنان است.

نسل چهارم نزدیک است

وی یادآور شد مناطق آزاد در حال حرکت به سوی نسل چهارم هستند و جزیره‌ی کیش به دلیل ساختار و موقعیت جغرافیایی و محیط زیستی بودن، باید شاهد تبدیل شدن منطقه به نسل چهارم باشیم و در این ارتباط اینترنت باید به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های تحقق این مورد توجه قرار بگیرد.

آذری جهرمی برای بهره‌برداری از سه سامانه جدید هوشمند، ۲ فروند پهپاد پستی و رونمایی از ۴۰۰ دستگاه وانت مزدا جدید در چرخه‌ی پستی کشور و بهره‌برداری از مرکز مکانیزه‌ی استان اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس به به کیش سفر کرده است.

وی عصر روز گذشته در جلسه‌ی شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات با محوریت سامانه‌های جدید کیش هوشمند، سامانه‌ی حقوقی و سامانه‌ی جامع اطلاعات جغرافیایی روند ارتقا زیرساخت‌های حوزه‌ی فناوری اطلاعات و امکانات ارتباطی کیش را بررسی می‌کند.

فردا نیز پس از رونمایی و افتتاح طرح ها از مجموعه های تله کیش و مرکز نوآوری بازدید کرده و با شرایط فعالیت شرکت های دانش بنیان ، کارآفرینان و صاحبان استارت آپ ها درکیش آشنا می شود.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های آذری جهرمی و امکان تبدیل شدن جزیره‌ی کیش به مرکز صرافی‌های رمزارزی چیست؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا