اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیرعامل صرافی بیت‌مکس تسلیم مقامات قانونی آمریکا شد

آرتور هایس(Arthur Hayes) که به اتهام عدم رعایت پروتکل‌های مبارزه با پولشویی تحت تعقیب بود، جهت تفهیم اتهام و مابقی مراحل قضائی خود را تسلیم کرد

نکات برگزیده مطلب
  • آرتور هایس(Arthur Hayes) مدیرعامل پیشین صرافی مبادله‌ی رمزارز بیت‌مکس(BitMEX)، چندی قبل به اتهام عدم رعایت پروتکل‌های مبارزه با پولشویی تحت تعقیب قرار گرفت. وی که در آن زمان در کشور سنگاپور ساکن بود، با ارائه‌ی یک وثیقه‌ی ۱۰ میلیون دلاری به طور موقت آزاد شد تا خود را به مقامات قضائی آمریکا تحویل دهد. در بخشی از اسناد مربوط به این پرونده آمده است «در نتیجه‌ی عدم اجرای پروتکل‌های مبارزه با پولشویی و دستورالعمل‌های مرتبط با شناخت مشتری، پلت‌فرم بیت‌مکس خود را به عنوان ابزاری جهت پولشویی و دور زدن تحریم‌های ایالات متحده معرفی کرده است».

هایس دستگیر شد

آقای آرتور هایس(Arthur Hayes) مدیرعامل پیشین صرافی مبادله‌ی رمزارز بیت‌مکس(BitMEX) در راستای محاکمه و اجرای قانون تسلیم مقامات قضائی آمریکا شده است. وی تا پیش از ماه اکتبر و اتهام توطئه برای قرار از مقررات پولشویی، مسئولیت صرافی فوق‌الذکر را بر عهده داشت.

آرتور هایس که تا پیش از این مسائل در کشور سنگاپور سکونت داشت، چند روز قبل طبق یک چهارچوب توافق از پیش تعیین شده با دادستان ایالات متحده به واسطه‌ی وثیقه‌ی ۱۰ میلیون دلاری آزاد شد و به هاوایی پرواز کرد تا خود را تسلیم مقامات کند.

وی قرار است همراه با سایر بنیانگذاران صرافی بیت‌مکس از جمله بنجامین دلو(Benjamin Delo) و ساموئل رید(Samuel Reed) در نیویورک محاکمه شوند. هر سه به اتهام نقض قانون «رازداری بانکی» دستگیر شده‌اند؛ قانونی که طبق آن تمامی موسسات مالی باید دستورالعمل‌ها و مقررات مرتبط با مبارزه با پولشویی را انجام دهند.

بیت‌مکس BitMEX

البته در این پرونده پای نفر چهارمی هم در میان است. آقای گریگوی دویر(Gregory Dwyer) رئیس بخش فعالیت‌های تجاری که اکنون در مرخصی به سر برده و در جزایر برمودا ساکن است. وی تا به این لحظه از همکاری با مقامات قضائی ایالات متحده خودداری کرده و قصد ندارد در این پرونده حاضر شود. مقامات قانونی آمریکا نیز اکنون به دنبال استرداد وی هستند.

وضعیت بیت‌مکس

لازم به یادآوری است که صرافی بیت‌مکس یک پلت‌فرم اختصاصی جهت مبادله‌ی مشتقات رمزارزی از جمله گزینه‌های بیت کوین می‌باشد. طبق داده‌های منتشر شده توسط پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ(CoinMarketCap)، این پلت‌فرم هشتمین بستر مبادله‌ی مشتقات رمزارزی در جهان است که طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۴/۴ میلیارد دلار حجم مبادله داشته است.

قانون‌گذاران و برخی دادستان‌های دخیل در این پرونده معتقد‌اند که بخش قابل توجهی از محبوبیت صرافی بیت‌مکس به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های مبارزه با پولشویی و عدم پیروی از قوانین ایالات متحده می‌باشد.

در بخشی از اسناد مربوط به این پرونده آمده است «در نتیجه‌ی عدم اجرای پروتکل‌های مبارزه با پولشویی و دستورالعمل‌های مرتبط با شناخت مشتری، پلت‌فرم بیت‌مکس خود را به عنوان ابزاری جهت پولشویی و دور زدن تحریم‌های ایالات متحده معرفی کرده است».

نظر شما در رابطه با اتهام عدم رعایت پروتکل‌های پولشویی و دستگیری مدیرعامل بیت‌مکس چیست؟ آیا قانون‌گذاران و سیاستمنداران آمریکایی به دنبال محدودسازی هرچه بیشتر صنعت رمزارزها و خدمات مربوطه هستند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا