اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تتر باز هم از انتشار جزئیات دارایی‌های خود طفره رفت

شرکت تتر ادعا کرده است که تمامی رمزارزهای منتشر شده توسط این شرکت توسط ذخایری به ارزش ۳۵ میلیارد دلار پشتیبانی می‌شوند اما به‌طور عجیبی از ارائه‌ی جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • تتر در سندی که اخیراً منتشر کرده است مجموع ذخایر دارایی‌های خود را ۳۵/۳ میلیارد دلار اعلام کرده است. در حالی که مجموع دارایی‌ها برای پشتیبانی از رمزارزهای پایدار منتشر شده کافی بنظر می‌رسد، امتناع تتر از اعلام نوع دارایی‌ها تردید فعالان صنعت رمزارزی را به همراه داشته است.

شرکت تتر طی سندی ذخایر دارایی این شرکت را اعلام کرد

شرکت تتر(Tether) در روز سی و یکم مارس سندی را در رابطه با حجم ذخایر دارایی‌های خود که برای پشتیبانی از رمزارز پایدار این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد را منتشر کرده است. در حقیقت این شرکت برای نخستین مرتبه در طول سال‌های گذشته دست به این اقدام زده است اما سند منتشر شده نگرانی‌ سرمایه‌گذاران را برطرف نکرده است.

بر اساس سند منتشر شده که گزارش شرکت حسابرسی کیمن آیسلند(Cayman Islands) در رابطه با دارایی‌های شرکت تتر را شامل می‌شود، این شرکت تا روز بیست و هشتم فوریه 35/3 میلیارد دلار دارایی را در اختیار دارد و 35/2 دلار اوراق را منتشر کرده است. ارزهای دیجیتالی 35/1 میلیارد دلار از حساب بدهی این شرکت را شامل می‌شود و بر همین اساس می‌توان نتیجه‌گیری کرد که دارایی‌های تتر به‌طور کامل از رمزارزهای پایدار منتشر شده توسط این شرکت پشتیبانی می‌کند.

شرکت تتر همواره از انتشار صورت‌های مالی خود طفره رفته و انتشار این سند تحول بزرگی در عملکرد این شرکت محسوب می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، دفتر دادستانی نیویورک اخیراً تحقیق طولانی خود بر روی حساب‌های شرکت تتر را به پایان رسانده و در این فرآیند شرکت تتر با پرداخت 18/5 میلیون دلار جریمه موافقت کرده است.

امتناع عجیب تتر نسبت به شفاف‌سازی دارایی‌ها

با این وجود شرکت تتر در این سند نیز از انتشار جزئیات دارایی‌های خود امتناع کرده است. بر اساس این گزارش، شرکت تتر در روز بیست و هشتم فوریه 35/3 میلیارد دلار دارایی را در اختیار دارد که از رمزارزهای منتشر شده در همین زمان پشتیبانی می‌کند. دفتر دادستانی نیویورک در تحقیقات پیشین خود متوجه شده بود که تتر در گذشته اطلاعات گمراه‌کننده‌ای را در رابطه با دارایی‌های خود ارائه کرده است.

شرکت حسابرسی کیمن در یادداشتی مجموع دارایی‌های تتر در روز بیست و هشتم فوریه را 35,276,327,156 دلار اعلام کرده و تاکید کرد که ذخایر تتر برای پشتیبانی از دارایی‌های منتشر شده توسط این شرکت کافی است.

نوع و سهم دارایی‌های تتر مشخص نشده است

با این وجود، اگر تتر بخشی از ذخایر خود را به «رمزارزها» اختصاص داده باشد، ارزیابی این دارایی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. «نوسانات قیمت» بخشی از طبیعت بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهد و کاهش ارزش این دارایی‌ها مطمعناً ارزش دارایی‌های تتر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

روهان گری(Rohan Grey)؛ استاد حقوق در دانشگاه ویلامت(Willamette University) اظهار داشت: «ترکیب دارایی‌های شرکت تتر مشخص نیست و تتر توضیحی در رابطه با چگونگی نگهداری از دارایی‌های خود ارائه نکرده است. آیا اوراق خزانه‌داری بخشی از دارایی‌های تتر را تشکیل می‌دهد یا تمامی این دارایی‌ها از پول نقد تشکیل شده‌اند. یقیناً اعلام مجموع ارزش دارایی‌ها با شفاف‌سازی در رابطه با مقدار و نوع دارایی‌ها تفاوت دارد.» گری اظهار داشت:

ممکن است شرکت تتر 25 دلار در حساب بانکی خود نگه‌داری کند و باقی دارایی‌ها را بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده باشد. Rohan Grey

شرکت تتر در بخشی از توافق خود با دادستانی نیویورک متعهد شده است تا هر سه ماه یکبار گزارش دارایی‌های تحت مدیریت خود را منتشر کند. در این گزارش‌ها شرکت تتر باید «نوع و سهم دارایی‌هایی که برای پشتیبانی از رمزارزهای منتشر شده استفاده می‌کند(همانند پول نقد، وام، اوراق بهادار و غیره) را منتشر کند.»

اگرچه سند اخیر سبد دارایی‌های تتر را مشخص نمی‌کند اما گزارش‌های سه‌ماهه‌ی این شرکت که در نزد دادستانی نیویورک ثبت خواهد شد، احتمالاً نوع و سهم دارایی‌های این شرکت را به‌طور واضح مشخص خواهد کرد.

نظر شما نسبت به سند منتشر شده توسط شرکت تتر چیست؟ آیا تتر دارایی‌های خود را بر روی رمزارزهای مختلف همانند بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است؟ یا این شرکت تنها با استفاده از ذخایر نقدی از دارایی‌های منتشر شده پشتیبانی می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا