اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بازارهای ارائه‌ی وام بیت کوینی، از همیشه داغ‌تر است

در طول یکسال گذشته دارایی تحت مدیریت سه شرکت سلسیوس نتورک(Celsius Network)، بلاکفای(BlockFi) و نکسو(Nexo) چند ده برابر افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که بیت کوین به‌طور پیوسته در رالی صعودی خود رکورد‌های جدیدی را ثبت می‌کند، تعداد مشتریان و دارایی‌های تحت مدیریت پلتفرم‌های ارائه‌ی خدمات وام رمزارز نیز به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. در همین راستا دارایی‌های تحت مدیریت سلسیوس نتورک(Celsius Network)، بلاکفای(BlockFi) و نکسو(Nexo) درطول یک‌سال گذشته به شدت جهش یافته است.

رشد شرکت‌های ارائه‌ی خدمات وام بیت کوین

شرکت ارائه‌دهنده‌ی وام سلسیوس نتورک(Celsius Network)؛ در روز چهارشنبه اعلام کرد که دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت از محدوده‌ی 550 میلیون دلاری در ژانویه‌ی سال گذشته‌ی میلادی به سطح 10 میلیارد دلار رسیده است.

شرکت ارائه‌ی وام بلاکفای(BlockFi) در روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد در مرحله‌ی جدیدی از جذب سرمایه به ارزش 350 میلیون دلار را جمع‌آوری کند تا ارزش دارایی‌های رمزارزی تحت مدیریت خود را به 15 میلیارد دلار برساند. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت در سال گذشته‌ی میلادی تنها 250 میلیون دلار گزارش شده بود.

شرکت نکسو(Nexo) نیز اعلام کرد که دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت از محدوده‌ی 750 میلیون دلار در آغاز سال گذشته‌ی میلادی به سطح 5 میلیارد دلار رسیده است. آنتونی ترنچف(Antoni Trenchev)؛ مدیر شرکت نکسو اعلام کرد که دیدگاه مشتریان این شرکت نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها بلند مدت شده است.

در حالی که هم‌اکنون افزایش تقاضا برای سرویس‌های ارائه‌ی وام بیت کوین به‌طور مشهودی تجربه می‌شود، افزایش قیمت رمزارزها یکی از عوامل افزایش تقاضا برای وام رمزارزها را تشکیل می‌دهد. در طول شش ماه گذشته، قیمت بیت کوین 436 درصد افزایش یافته است و دیگر رمزارزها نیز از بازار صعودی بیت کوین تبعیت کرده‌اند. از طرف دیگر یرخی از شرکت‌ها خواستار استفاده از رمزارزهای پایدار هستند که قیمت آن‌ها تحت تاثیر تغییرات قیمت بازار قرار نمی‌گیرد.

روش عملکرد پلتفرم‌های ارائه‌ی وام رمزارزی

 بلاکفای، سلسیوس نتورک و نکسو سه شرکت بزرگ در حوزه‌ی ارائه‌ی وام رمزارزی هستند. این شرکت‌ها به سپرده‌گذاران سود بالایی را پرداخت می‌کنند و وام‌گیرندگان می‌توانند از رمزارزهای خود به عنوان وثیقه‌ای برای دریافت وام استفاده کنند.

این شرکت‌ها برای رمزارزهای بزرگ بازار 4-6 درصد و برای رمزارزهای پایدار 10/5 درصد را به سپرده‌گذاران ارائه می‌کنند. سپس این دارایی‌ها را به وام‌دهندگان ارائه کرده و از تفاوت نرخ بهره سود می‌برند.

دارایی‌های تحت مدیریت این سه شرکت در طول یکسال گذشته به‌طور میانگین 734 درصد افزایش یافته و تعداد مشتریان این شرکت‌ها نیز به‌طور متناسب افزایش یافته است. نکسو اعلام کرد که تعداد مشتریان این شرکت به محدوده‌ی 1 میلیون نفر رسیده است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات پیام‌رسانی لاین در سال 2020 میلادی از سرویس وام‌دهی رمزارزی خود رونمایی کرده است.

نظر شما نسبت به رونق یافتن کسب و کار سرویس‌های ارائه‌ی وام بیت کوین چیست؟ آیا در آینده سرویس‌های ارائه‌ی وام رمزارزی جایگزین سیستم‌های سنتی ارائه‌ی وام خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا