اخبار داخلیاخبار و مقالات

سازمان‌های دولتی رمزارزها را با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند!

در حالی که مسئولان به‌طور پی‌درپی مردم را از فعالیت در بازار خرید و فروش رمزارز منع می‌کنند، یکی از خبرگزاری‌های دولتی ایران مقاله‌ای را در رابطه با چگونگی فعالیت در صرافی بایننس منتشر کرده است!

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که اخیراً فعالیت مردم در بازار مبادلات رمزارز مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و دستگاه‌های دولتی مردم را از فعالیت در این بازار مبادلاتی منع می‌کنند، یکی از خبرگزاری دولتی در آگهی تبلیغاتی روش استفاده از سرور مجازی(VPS) برای دسترسی به پلتفرم مبادلاتی صرافی بایننس را به مخاطبان خود معرفی کرده است.

معرفی روش فعالیت در صرافی بایننس در یک خبرگزاری دولتی

در طول چند روز گذشته بسیاری از دستگاه‌های دولتی همانند شورای عالی فضای مجازی، بانک مرکزی و حتی سازمان بورس و اوراق بهادار در مقابل فعالیت مردم در بازار مبادلات رمزارز جبهه‌گیری کرده‌اند. در همین زمان، خبرهای منتشر شده پیرامون موضوع مبادلات رمزارز به تیتر رسانه‌های خبری و خبرگزاری‌ها تبدیل شده بود.

آگهی تبلیغاتی در ایسنا
آگهی تبلیغاتی در ایسنا

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) که با جذب کمک‌های مالی از دولت و با حمایت تشکیلات جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کند، اخیراً یک اگهی تبلیغاتی را با عنوان «آی.پی(IP) ثابت برای فعالیت در صرافی بایننس» منتشر کرده است. ایسنا در این مقاله روش استفاده از سرور مجازی(VPS) را برای اتصال به پلتفرم صرافی بایننس معرفی کرده است.

در حالی که شکل‌گیری شرکت‌های بومی فعال در صنعت رمزارزها مزایای متعددی را برای کشور به همراه دارد، رویکرد اخیر این خبرگزاری برای معرفی روش استفاده از یک صرافی‌ خارجی مبادلات رمزارز عجیب به‌نظر می‌رسد.

تبعات جبران‌ناپذیر مقابله با مبادلات رمزارز

اگرچه در این مقطع زمانی موضع‌گیری مبهمی پیرامون فضای مبادلات رمزارز وجود دارد، پلتفرم‌های بومی مبادلات رمزارز علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد و ایجاد فضایی امن برای فعالیت سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حضور در این بازار مبادلات دارایی‌های نوظهور امکان ردیابی فعالیت‌های مجرمانه را نیز فرآهم می‌کنند، به همین دلیل مقابله با فعالیت صرافی‌های داخلی منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

از طرفی سختگیری بیش از حد نسبت به فعالیت علاقه‌مندان در بازار مبادلات رمزارز می‌تواند منجر به گسترش استفاده از پلتفرم‌های خارجی مبادلات رمزارز شود. در این شرایط سرویس‌دهنده‌ی خارجی از کاربران ایرانی خود کسب درآمد می‌کنند و علاوه بر از بین رفتن فرصت شغلی ایجاد شده برای پلتفرم‌های بومی خروج ارز، ریسک مسدود شدن دارایی ایرانی‌ها در پلتفرم‌های خارجی و از بین رفتن شانس مقابله با فعالیت‌های مجرمانه را شاهد خواهیم بود.

بر اساس گزارش کوینیت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به مردم توصیه کرده است که فعالیت در بازار رمزارزها را رها کرده و در بازار بورس و اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کنند. شورای عالی فضای مجازی نیز از تلاش برای سازمان‌دهی مبادلات رمزارز در کشور خبر داده است.

نظر شما نسبت به معرفی روش فعالیت در وب‌سایت صرافی بایننس توسط یک خبرگزاری دولتی چیست؟ آیا این خبرگزاری در آینده به‌جای معرفی روش فعالیت در پلتفرم‌های خارجی مبادلات رمزارز، آگهی تبلیغاتی صرافی‌های بومی مبادلات رمزارز را منتشر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا