اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ایلان ماسک به مدافع سرسخت بیت‌کوین تبدیل شده است!

مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در واکنش به اظهارات یکی از مخالفان سرسخت بیت‌کوین، این فناوری را روش تکامل یافته‌ای برای مبادلات مالی ارزیابی کرده است که نسبت به روش‌های سنتی مشکلات کمتری دارد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که بیت کوین به عنوان یک دارایی نوظهور در طول چند سال گذشته در مسیر رشد و توسعه قرار داشته است، تعدادی از مخالفان بیت کوین نیز همچنان آن را بی‌ارزش ارزیابی می‌کنند. ایلان ماسک اخیراً بیت کوین را محصول تکامل یافته‌ای برای مبادلات مالی توصیف کرد که نقاط ضعف کمتری نسبت به روش‌های سنتی مبادلات دارد.

مقایسه‌ی طلا در برابر بیت کوین

بیت کوین در طول چند ماه گذشته روند صعودی گسترده‌ای را تجربه کرده است که در نتیجه‌ی آن ارزش بازار بیت کوین هم‌اکنون به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است. در نتیجه این دارایی همچنان بخش بزرگی از ارزش 1/7 تریلیون دلاری بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهد.

افزایش ارزش بیت کوین موجب شده است که نسبت طلا در مقابل بیت کوین به پایین‌ترین سطح تاریخی خود برسد. این واقعیت موجب شده است تا طرفداران بیت کوین آن را روش مناسب‌تری برای حفظ ارزش دارایی‌ها ارزیابی کنند.

در همین زمان پیتر شیف(Peter Schiff)؛ مخالف سرسخت بیت کوین همچنان به موضع‌گیری منفی نسبت به بیت کوین ادامه داده است. وی همچنین به توییت اخیر ایلان ماسک واکنش نشان داده که در آن بیت کوین را همانند پول نقد ایده‌ی احمقانه‌ای توصیف کرده بود. ایلان ماسک در شبکه‌ی اجتماعی توییتر 47.4 میلیون دنبال کننده دارد و تاثیرات توییت‌های وی در زمینه‌ی رمزارزها به خوبی در این بازار قابل مشاهده است.

شیف در واکنش به توییت ایلان ماسک پاسخ داد:

موافقم فکر می‌کنم بیت کوین به عنوان نوعی ارز دیجیتالی، حتی از ارزهای دولتی که بانک‌های مرکزی منتشر می‌کنند نیز بدتر است. اما طلا اینگونه نیست، طلا پول واقعی است و از طلا و بیت کوین بهتر است. Peter Schiff

بیت کوین روش تکامل یافته‌ی مبادلات مالی است

ایلان ماسک در پاسخ به شیف اظهار داشت:

توییت ایلان ماسک
پیامی مبنی بر این‌که شما نوعی طلا در اختیار دارید که دارای ویژگی‌های یکسانی با طلای واقعی نیست. ممکن است رمزارز در اختیار داشته باشید. پول تنها نوعی داده‌ است که فرآیند مبادلات را تسهیل می‌سازد. این داده‌ها نیز همانند داده‌های کامپیوتری دارای «تاخیر» و «خطا» هستند. سیستم به شکلی تکامل خواهد یافت تا هر دو مشکل اشاره شده را کاهش دهد.

 

ایلان ماسک در این توییت تاکید کرده است، فن‌آوری‌های مالی همانند بیت کوین که توسط روز‌های رمزنگاری تکامل یافته‌اند، می‌توانند روش‌های بهتری را برای ذخیره‌ی دارایی‌ها فرآهم کنند که از ایمیل‌های ارسالی از سوی شیف که اعلام می‌کند شما مالکیت مقداری طلا را در اختیار دارید نیز بهتر است.

ایلان ماسک به عنوان ثروتمند‌ترین مرد جهان هم‌اکنون یکی از طرفداران رمزارزها محسوب می‌شود و شرکت خودروسازی تسلا که تحت مدیریت وی قرار دارد نیز اخیراً 1/5 میلیارد دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر ایلان ماسک در رابطه با تکامل روش‌های مبادلات مالی چیست؟ آیا بیت کوین در نهایت به‌طور کامل جایگزین روش‌های سنتی ذخیره‌ی ارزش دارایی‌ها خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا