اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ایلان ماسک: رمزارزها راه بهتری برای انتقال ارزش هستند

مدیرعامل Tesla به تازگی اعلام نموده که عقیده دارد رمزارزها نهایتا جایگزین ارز فیات می‌شوند و پول کاغذی از بین خواهد رفت

نکات برگزیده مطلب
  • آقای ایلان ماسک(Elon Musk مدیرعامل و بنیانگذار شرکت‌های Tesla و SpaceX) به عنوان یکی از تاثیرگذارترین فرد شناخته شده در صنعت تکنولوژی اخیرا در یک پادکست با نام «For Your Innovation» حضور یافت و در رابطه با موارد مختلفی از جمله برتری رمزارزها نسبت به ارز فیات و حذف تدریجی پول کاغذی از اقتصاد کشور‌های سراسر جهان صحبت کرد.

اظهارات ایلان ماسک

 آقای ایلان ماسک(Elon Musk) یکی از تاثیرگذارترین فرد شناخته شده در صنعت تکنولوژی است که باعث شده نوآوری‌های زیادی در آن بوجود آید. وی علاوه بر اینکه به عنوان یکی از بنیانگذاران پلت‌فرم مالی پی‌پل(PayPal) و همچنین مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی تولید خودرو تسلا(Tesla) و شرکت تحقیقات فضایی SpaceX محسوب می‌شود،‌ در ایجاد رمزارز داژکوین(DogeCoin با نماد DOGE) نیز دخیل بوده و عملا مدیرعامل سابق آن محسوب می‌شود.

رمزارزها راه بهتری برای انتقال ارزش هستند

آقای ماسک اخیرا در یک پادکست با نام «For Your Innovation» حضور یافت و در رابطه با موارد مختلفی صحبت کرد. وی در این مصاحبه اعلام نموده که پول‌های کاغذی که ما امروز می‌شناسیم، به زودی از بین خواهند رفت؛ او برای این گفته‌های خود دلایل خوبی نیز ارائه کرده است.

آقای ارون ماسک در رابطه با گفته‌های خود توضیح داد که رمزارز بر خلاف ارزهای فیات و پول کاغذی، روش‌ بسیار مناسبی برای انتقال ارزش هستند. البته لازم به ذکر است که آقای ماسک تنها کسی نیست که این موضوع را بیان کرده است، زیرا تعداد زیادی از طرفداران صنعت رمزارزی و مبادله‌گران فعال در این صنعت نیز قبلا نظرات مشابهی ارائه کرده‌اند و اعلام نموده‌اند که رمزارزها نسبت به ارز فیات بسیار کارآمد‌تر هستند.

مردم دیگر پول نقد را تحسین نمی‌کنند

براساس گفته‌های یک کاربر در پلت‌فرم توییتر که نسبت به مصاحبه‌ی آقای ماسک واکنش نشان داده شده، مردم دیگر علاقه‌ای به پول نقد ندارند. این گفته‌ها به نوعی نشان دهنده‌ی ذهنیت گسترده‌ی جامعه‌ی رمزارزی و همچنین مردم در رابطه با این موضوع است که پول نقد همانند زمانی که رمزارزها ظهور نکرده بودند، دیگر مفید نیست.

در واقع به گفته‌ی یکی دیگر از کاربران توییتر، تعداد زیادی از کشور‌های سراسر جهان به سمت حذف پول نقد روی آورده‌اند. این کاربر در ادامه به سوئد اشاره کرد و توضیح داد که این کشور قصد دارد تا در سال ۲۰۲۱ رمزارز ملی خود را معرفی کرد و تا سال ۲۰۲۳ به طور کامل پول نقد را از اقتصاد خود حذف کند. کاربر دیگری ادعا کرده بود که چین نیز در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل شدن به یک اقتصاد بدون پول نقد یا «cashless economy» است.

حریم خصوصی چه می‌شود؟

مسئله‌ی امنیت، بخصوص امنیت حریم خصوصی یکی از مسائل بسیار پیچیده‌ی فضای رمزارز بشمار می‌آید. برخی از این مسئله واهمه دارند که حذف کامل پول نقد باعث می‌شود که دولت‌ها اجباراً به مداخله در ذات غیرمتمرکز رمزارزها روی آورده و با روند حریم خصوصی آن سازگاری پیدا کنند.

از سوی دیگر، برخی فکر می‌کنند تصویب و پذیرش گسترده‌ی رمزارز‌ها منجر به پرورش و ایجاد سیستم‌های مالی بهتر و کارآمد‌تری خواهد شد که نهایتا سیستم‌های پرداخت مناسب‌تری در اختیار ما قرار می‌دهند.

نظر شما در رابطه با گفته‌های ایلان ماسک چیست؟ آیا پول کاغذی به زودی از بین خواهد رفت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

منبع
Zycrypto

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا