اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رمزارزها، پس‌اندازی که در بلند مدت جواب می‌دهد

نتایج مطالعه‌ی صرافی بایننس نشان می‌دهد که ۵۵ درصد از کاربران این صرافی خرید رمزارزها را نوعی سرمایه‌گذاری بلند‌مدت ارزیابی می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • بررسی رویکرد فعالان بازار رمزارزها اطلاعات مفیدی را از شرایط حاکم بر این بازار و تغییرات آن ارائه می‌کند. صرافی بایننس در همین راستا رویکرد کاربران خود را مورد ارزیابی قرار داده است. بر اساس گزارش جهانی شاخص کاربران صرافی بایننس کاهش اعتماد به موسسات مالی افزایش اعتماد به حوزه‌ی رمزارزها را به همراه دارد.

گزارش مطالعه‌ی صرافی بایننس

صرافی بایننس اخیراً گزارش مطالعه‌ی خود را با عنوان «گزارش جهانی شاخص کاربران(Global Crypto User Index report)» از فعالیت 61 هزار کاربر از 178 کشور مختلف جهان منتشر کرده است و در آن داده‌های آماری مربوط به نگرش، مشارکت مالی، پذیرش و ایدئولوژی پاسخ دهندگان مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس این مطالعه، 55 درصد از شرکت‌کنندگان ادعا کردند که رمزارزها را به عنوان سرمایه‌گذاری بلند‌مدت خریداری کرده‌اند. در همین زمان، 38 درصد از شرکت کنندگان به دلیل بی اعتمادی به سیستم مالی فعلی بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کردند و 31 درصد از آن‌ها برای بهره‌گیری از فرصت‌های مبادلات کوتاه مدت به بازار رمزارزها وارد شده‌اند.

52 درصد از کاربران سرمایه‌گذاری خود در حوزه‌ی رمزارزها را منبع درآمدی برای خود درنظر می‌گیرند و 15 درصد سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها و یا فعالیت در این بازار را منبع اصلی درآمد خود عنوان کرده‌اند.

بیت کوین محبوب‌ترین رمزارز برای سرمایه‌گذاری

بر اساس این گزارش، 97 درصد از شرکت‌کنندگان به رمزارزها اعتقاد دارند و 65 درصد از شرکت کنندگان در نظر‌سنجی مالکیت مقداری بیت کوین را به عنوان محبوب‌ترین دارایی رمزارزی در اختیار دارند.

در این میان 39 درصد از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی اعلام کرده‌اند که(به عنوان هولدر) تنها قصد دارند دارایی‌های خود را برای بلند مدت نگه‌داری کنند و 22 درصد اعلام کرده‌اند که دارایی‌های خود را برای سپرده‌گذاری و ارائه‌ی وام مورد استفاده قرار خواهند داد. 11 درصد از شرکت کنندگان نیز قصد دارند از رمزارزهای خود به عنوان ابزار پرداخت استفاده کنند.

بعلاوه، این گزارش نشان می‌دهد که 63 درصد از کاربران برای خرید رمزارزها به درآمدهای دیگر خود(پس از کسر مالیات) متکی هستند و 60 درصد از شرکت‌کنندگان نیز دارایی‌های خود را بر روی صرافی‌ها ذخیره می‌کنند.

گزارش بایننس افزایش فعالیت کاربران در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) را بازتاب می‌کند. 66 درصد از کاربران ادعا کرده‌اند که از برنامه‌های غیرمتمرکز کاربردی استفاده می‌کنند.این گزارش از جنبه‌ی آزادی فعالیت‌های مالی نشان می‌دهد:

کاهش اعتماد به موسسات مالی افزایش اعتماد به حوزه‌ی رمزارزها را به همراه دارد. Binance

نظر شما نسبت به نتایج مطالعه‌ی اخیر بایننس بر روی فعالان صنعت رمزارزها چیست؟ آیا کاهش اعتماد مردم به موسسات مالی همچنان ادامه خواهد یافت؟ آیا رویکرد بلند مدت سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها نشان می‌دهد که بیت کوین به عنوان طلای دیجیتالی پذیرفته شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا