اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ادعای غیرمنطقی یک بانکدار: احتمال سقوط کامل بیت‌کوین وجود دارد!

به گفته‌ی اگوستین کارستنز، مدیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی عامل «کمیابی» نمی‌تواند به تنهایی باعث ایجاد ارزش در دارایی‌های دیجیتال شود، از این رو سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها یک ریسک و فعالیت اقتصادی پرخطر است

نکات برگزیده مطلب
  • اگوستین کارستنز(Agustín Carstens) مدیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) روز ۲۷ام ژانویه با حضور در سمینار سیاست‌گذاری موسسه‌ی هوور(Hoover Institution)، توضیح داد که احتمال سقوط کامل و از بین رفتن بیت کوین وجود دارد. وی در بخش‌هایی از صحبت‌های خود توضیح داد که «مبحث کمبود در شبکه‌ی بیت کوین نمی‌تواند به تنهایی تضمین‌کننده‌ی نرخ مبادله باشد، بنابراین سرمایه‌گذاران باید همواره توجه داشته باشند که امکان سقوط کامل بیت کوین وجود دارد». این مدیر صنعت بانکداری همچنین اظهار داشت که بانک‌های مرکزی باید صدور و مدیریت پول دیجیتال را تحت کنترل خود داشته باشند؛ زیرا این موسسات مالی متمرکز ساختار مالی مورد نیاز جهت تضمین ثبات رمزارزها را در اختیار دارند.

صحبت‌های مدیر BIS

در اوج رونق بازارهای رمزارزی، آقای اگوستین کارستنز(Agustín Carstens) مدیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) دررابطه با خطرات احتمالی سرمایه‌گذاری در این بازار هشدار داده است. این وزیر دارایی پیشین هشدا داد که بیت کوین به طور فزاینده‌ای آسیب‌پذیر است و می‌تواند کاملاً سقوط کند.

روز ۲۷ام ژانویه در جریان سمینار سیاست‌گذاری موسسه‌ی هوور(Hoover Institution)، این اقتصاددان مکزیکی توضیح داد که «رمزارز بیت کوین یک دارایی سوداگرانه است و نه نوعی پول».

وی در بخشی از صحبت‌های خود توضیح داد که «سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که امکان سقوط کامل بیت کوین وجود دارد. مبحث کمبود در شبکه‌ی بیت کوین نمی‌تواند به تنهایی تضمین‌کننده‌ی نرخ مبادله باشد. بنابراین می‌توان گفت که بیت کوین به طور فزاینده‌ای آسیب‌پذیر است».

بیت کوین Bitcoin BTC

اگوستین کارستنز در ادامه‌ی صحبت‌های تاکید کرد که بانک‌های مرکزی باید صدور و مدیریت پول دیجیتال را تحت کنترل خود درآورند؛ زیرا این موسسات مالی متمرکز ساختار مالی تضمین‌کننده‌ی ثبات رمزارزها را در اختیار دارند.

وی در ادامه توضیح داد:

Agustín Carstens بانک تسویه حساب‌های بین‌المللیبرای اینکه پول دیجیتال بتواند در جهان حضور فعال داشته باشد، بانک‌های مرکزی باید در این زمینه نقش اساسی بر عهده بگیرد تا ثبات ارزش این پول دیجیتال تضمین شود؛ درحالیکه انطباق‌پذیری مجموع عرضه‌ی پول و نظارت بر امنیت عمومی سیستم نیز اطمینان حاصل شود. چنین سیستمی(پول‌های دیجیتال) نباید خراب شود و نمی‌تواند خطاهای جدی را تحمل کند. Agustín Carstens

رمزارزهای پایدار معتبرتر هستند!

به گفته‌ی مدیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی همچنین اعلام کرد که پرو‌ژه‌های رمزارز پایدار خصوصی مانند آنچه شرکت فیس‌بوک سال گذشته از آن رونمایی کرد، نسبت به بیت کوین از اعتبار بیشتری برخوردار هستند اما به تنظیم و قانون‌گذاری نیاز دارند.

اگوستین کارستنز همچنین توضیح داد که «به طور کلی، رمزارزهای پایدار نمی‌توانند نقش یک پایه‌ی و اساس برای یک سیستم پولی سالم را برعهده بگیرند. اما برای اینکه معتبر باقی بمانند، باید تنظیم شده و طبق مقررات عمل کنند. این رمزارزهای پایدار باید براساس پایه‌ها و اعتمادسازی ارائه شده توسط بانک‌های مرکزی موجود بنا شوند، بنابراین به بخشی از سیستم مالی موجود تبدیل شوند».

طبق صحبت‌های این مدیر بانکی، در حال حاضر بسیاری از بانک‌های مرکزی سراسر جهان به دنبال عرضه‌ی رمزارز بانکی(CBDC) هستند؛ در حقیقت طبق تازه‌ترین گزارش منتشر شده توسط بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی نزدیک به ۸۶ درصد بانک‌های مرکزی بزرگ به طور فعال در حال بررسی روند توسعه و عرضه‌ی رمزارزی بانکی می‌باشند.

آقای کارستنز در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت که رمزارزهای بانکی ملی می‌توانند به روش‌های مختلفی در سیستم بانکی ما مفید واقع شوند، از جمله انتقال سیاست‌های پولی و مدیریت نرخ بهره که از مشکلات پیچیده‌ی این روزهای اقتصاد جهان می‌باشند. وی همچنین توضیح داد که این رمزارزهای بانکی باید به شکل مکمل سیستم پولی موجود عرضه شوند، زیرا جایگزینی کامل تمام حساب‌های بانکی و پول نقد موجود در جهان توسط رمزارزهای بانکی عملاً «نامطلوب» و «غیرواقعی» است.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مدیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی و تاکید وی بر احتمال سقوط رمزارز بیت کوین چیست؟ چه عواملی باعث ایجاد ارزش در بازار بیت کوین شده و آیا این عوامل توانایی جلوگیری از سقوط و پایان بیت کوین را دارند؟‌نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذراید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا