اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تلگرام همچنان با دردسر‌های پروژه‌ی رمزارزی گرام دست و پنجه نرم می‌کند

شرکت تلگرام به دلیل نقض قانون حفاظت از نشان و علائم تجاری در استفاده از بِرَند گرام(GRAM) به پرداخت ۶۲۵ هزار دلار جریمه محکوم شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت تلگرام پروژه‌ی رمزارزی گرام را به عنوان مسیری برای پیشرفت خود آغاز کرد، اما این شرکت در مواجهه با دعوی کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا(SEC) و رای دادگاه آمریکا این پروژه را به‌طور کامل کنار گذاشت. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که دردسرهای این پروژه برای تلگرام پایان ندارد. بر اساس حکم دادگاه شرکت تلگرام به دلیل استفاده از نشان تجاری گرام(GRAM) که توسط شرکت لانته به ثبت رسیده است به پرداخت ۶۲۵ هزار دلار جریمه محکوم شده است.

شرکت تلگرام به دلیل استفاده از نشان تجاری گرام به پرداخت جریمه محکوم شد

شرکت تلگرام به دلیل نقض قانون مالکیت نشان تجاری گرام(GRAM) به پرداخت 625 هزار دلار جریمه‌ی قانونی به یک شرکت کوچک فعال در صنعت رمزارزها با نام لانته(Lantah) محکوم شده است.

چارلز بریر(Charles Breyer)؛ قاضی منطقه‌ای ایالات متحده‌ی آمریکا در روز دوم نوامبر برای 1,030.4 ساعت استفاده از برند تجاری گرام، شرکت تلگرام را به پرداخت 618,240 دلار جریمه محکوم کرده است.

توکن‌های گرام

شرکت لانته در دادخواست ارائه شده، نرخ غرامت 900 دلار به ازای هر ساعت استفاده از نشان تجاری گرام را تقاضا کرده است اما قاضی برای انطباق این تقاضا با هزینه‌ی واقعی ارائه‌ی خدمات در این صنعت، نرخ جریمه را به 600 دلار به ازای هر ساعت کاهش داده است.

شرکت لانته دعوی خود را در می 2018 و پس از برگزاری آی.سی.او(ICO) یا پیشنهاد اولیه‌ی سکه‌ی گرام مطرح کرده است. لانیه در این دعوی تلگرام را به نقض حقوق ناشی از ثبت از نشان تجاری، رقابت ناعادلانه و اظهار منبع ساختگی برای نشان تجاری گرام متهم کرده است.

نشان تجاری گرام در پایان سال 2017 توسط شرکت لانته در دفتر ثبت علائم و نشان تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا به ثبت رسیده است.

موضوع مورد اختلاف به دلیل توقف پروژه‌ی گرام از بین رفته است

با این وجود، موضوع مورد اختلاف پس از توقف پروژه‌ی تان(TON) در آگوست 2020 به دلیل مخالفت کمیسیسون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا(SEC) دیگر وجود ندارد.

بر اساس این حکم شرکت تلگرام برای انصراف داوطلبانه از این پرونده باید جریمه را به‌طور کامل پرداخت کند. با این وجود،  شرکت تلگرام نیز می‌تواند برعلیه شرکت لانته ادعای خود را نسبت به نشان تجاری گرام مطرح کند.

شرکت تلگرام با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توافق کرده است که پیش از انتشار هر گونه ارز دیجیتالی در طول سه سال آینده به این سازمان دولتی اطلاع دهد.

نظر شما نسبت به دردسر‌های پایان‌ناپذیر پروژه‌ی گرام برای شرکت تلگرام چیست؟ آیا شرکت تلگرام به عنوان پیشگام این حوزه موانع راه‌اندازی یک پروژه‌ی رمزارزی را برای دیگر شرکت‌ها مشخص کرده است و دیگر شرکت‌ها پس از برطرف‌ساختن این موانع پروژه‌ی رمزارزی خودشان را به‌طور موفق راه‌اندازی خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا