اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مکس کایزر: بزودی شرکت‌ها ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل خواهند کرد

این تحلیلگر بازار‌های مالی معتقد است که به دلیل کاهش ارزش دلار بزودی شرکت‌های متعددی تحت فشار سهام‌داران، بخشی از ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل خواهند کرد

نکات برگزیده مطلب
  • اقدامات بانک‌های مرکزی برای مقابله با تبعات همه‌گیری ویروس کویید ۱۹ چاپ گسترده‌ی پول و کاهش پیوسته‌ی ارزش ارزهای فیات را موجب شده است. در همین راستا تعدادی از سرمایه‌گذاران بر روی دارایی‌های امن همانند طلا و بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در همین راستا یکی از تحلیلگران بازارهای مالی معتقد است این پدیده موجب خواهد شد تا شرکت‌ها ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل کنند.

شرکت‌ها ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل خواهند کرد

مکس‌کایزر(Max Keiser)؛ بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری هایزنبرگ(Heisenberg Capital)،تحلیلگر بازار رمزارزها و مجری برنامه‌ی آر‌تی‌شو(RT Show) معتقد است از آنجایی که واکنش بانک‌های مرکزی به بحران همه‌گیری ویروس کووید 19 ممکن است ریسک‌های متعددی را برای ذخایر شرکت‌ها به‌همراه داشته باشد، سهامداران از شرکت‌های بزرگ درخواست خواهند کرد تا ذخایر نقدی خودشان را به بیت کوین تبدیل کنند.

مکس کایزر معتقد است از آنجایی که دلار آمریکا به دلیل اقدامات بانک‌های مرکزی همانند اتخاذ سیاست کاهش کمی(Quantitative Easing) بخشی از ارزش خود را از دست داده است، ارزش ذخایر ارزی همانند قطعه‌ی یخ در حال کاهش است. مدیران عامل و مدیران ارشد مالی شرکت‌ها در واکنش به این پدیده باید روش مدیریت خود را مورد بازنگری قرار دهند.

توییت مکس کایزر
شرکت میکرواستراتژی(MSTR) به فدرال رزرو اعلام جنگ می‌کند. چه کسی به آن‌ها ملحق خواهد شد؟ مدیران عامل و مالی شرکت‌ها در این شرایط کاهش ارزش دارایی‌هایشان را بررسی می‌کنند. سهامداران از آن‌ها درخواست خواهند کرد تا پول نقد را به بیت کوین تبدیل کنند. مایکل سیلور(Michael Saylor) تحول گسترده را آغاز کرده است.

کایزر در توییت خود به میکائیل سیلور(Michael Saylor)؛ مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی(MicroStrategy) اشاره کرده است و وی را «آغازگر جریان گسترده‌ی انقلابی(Board Room Revolutionary)» توصیف کرده است. شرکت میکرواستراتژی در ماه گذشته به ارزش 250 میلیون دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

سیلور در ابتدای ماه جاری اعلام کرد که این شرکت بار دیگر 175 میلیون دلار برای خرید 16,796 بیت کوین پرداخت کرده است. این شرکت به‌طور کلی 38,250 بیت کوین را به ارزش 425 میلیون دلار خریداری کرده است.

توییت میکائیل سیلور
میکرواستراتژی در روز چهاردهم سپتامبر 16,796 بیت کوین دیگر را به ارزش 175 میلیون دلار خریداری کرده است. ما تاکنون 38,250 بیت کوین را به مجموع ارزش 425 میلیون دلار با احتساب کارمزد و سایر هزینه‌ها خریداری کرده‌ایم.

تبدیل تمامی ذخایر نقدی رستوران چین تاینیس به بیت کوین

اقدام رستوران چین تاینیس(Chain Tahinis) برای تبدیل تمامی ذخایر نقدی خود به بیت کوین در ماه گذشته، موجب ارسال این توییت از سوی مکس کایزر شده است. تاینیس از مدیران عامل شرکت‌های بزرگ همانند گوگل، مایکروسافت، دیزنی، اپل و آمازون پرسید که چرا بخشی از ذخایر نقدی خوشان را به بیت کوین اختصاص نمی‌دهند.

باید توجه داشت که ذخایر نقدی این شرکت‌ها برای خرید بیش از دو برابر ارزش بازار بیت کوین(دو برابر ارزش تمامی بیت کوین‌های منتشر شده) کافی است. شرکت گوگل بیش از 120 میلیارد دلار نقدینگی در اختیار دارد، در همین حال ذخایر نقدی آمازون 71 میلیارد دلار و مایکروسافت 136 میلیارد دلار اعلام شده است. در همین زمان داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ(Coinmarketcap) ارزش بازار بیت کوین را 205 میلیارد دلار نشان می‌دهد.

تاینیس  همچنین به ذخایر نقدی شرکت برکشایرهاتاوی(Berkshire Hathaway) وارن بافت(Warren Buffet) نیز اشاره کرده است که 146 میلیون دلار نقدینگی را در اختیار دارد. بر اساس گزارش کوینیت، وارن بافت که یکی از منتقدان بیت کوین محسوب می‌گردد و همچنین در گذشته از طلا نیز انتقاد کرده است، اخیراً بر روی بزرگترین شرکت استخراج طلا در جهان سرمایه‌گذاری کرده است. به همین دلیل تحلیگران معتقدند که وارن بافت نیز بزودی بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مکس کایزر نسبت به تبدیل ذخایر نقدی شرکت‌ها به بیت کوین چیست؟ آیا بزودی هجوم موسسات را در بازار رمزارزها شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا