اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک مرکزی آمریکا قصد دارد سطح تورم را در این کشور افزایش دهد

افزایش سطح تورم به محدوده‌ی ۲ الی ۴ درصد در آمریکا می‌تواند رویکرد سرمایه‌گذاران در افزایش سطح بدهی خود و سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های امن همانند طلا و بیت کوین را تغییر دهد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک مرکزی آمریکا در پی مواجه با مشکلات ناشی از توقف اقتصادی خود برای حفظ اقتصاد و جلوگیری از سقوط اقتصادی در آمریکا تلاش می‌کند، در همین راستا این سازمان متمرکز مالی به منظور بازیابی اقتصاد آمریکا سیاست جدیدی را برای افزایش سطح تورم طراحی می‌کند. افزایش سطح تورم در نهایت آمریکایی‌ها را به افزایش سطح بدهی و سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین و طلا سوق خواهد داد.

سیاست جدید بانک مرکزی آمریکا برای افزایش سطح تورم

خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی به نقل از منابع مطلع در روز سه‌شنبه اعلام کرد که بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا با هدف بازگشت به شرایط پیش از شیوع ویروس کووید 19 بزودی طرحی را ارائه خواهد کرد که کاهش نرخ بهره و افزایش سطح تورم را به همراه خواهد داشت.

تورم آمریکا

تحلیلگران اعلام کرده‌اند که  اظهارات پیشین مقامات بانک مرکزی آمریکا و اقتصاد‌دان‌ها نشان می‌دهد که این سازمان «تورم متوسط» کمی بیشتر از 2 درصد به‌طور سالیانه را هدف قرار گرفته است. این سطح از تورم برای شهروندان آمریکایی قابل تحمل و برای بانک فدرال رزرو مطلوب خواهد بود. با این وجود، اعمال این سیاست تبعات اقتصادی گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت که به سود بیت کوین ارزیابی می‌گردد.

اِد یاردنی(Ed Yardeni)؛ رئیس شرکت مشاوره‌ی فروش یاردنی ریسرچ(Yardeni Research) معتقد است در حالی که برای یک مدت زمان نسبتاً طولانی نرخ تورم آمریکا در سطح کمتر از 2 درصد قرار داشته است، بانک مرکزی آمریکا از نرخ تورم در بازه‌ی 2-4 درصد استقبال می‌کند.

وی افزود که این رویکرد بانک مرکزی آمریکا به سود دارایی‌های جایگزین همانند رشد بازار سهام و فلزات گرانبها همانند طلا و نقره ارزیابی می‌گردد.

تاثیر سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا بر قیمت بیت کوین

سطح کنونی تورم برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین کافی به‌نظر می‌رسد. کامرون وینکلووس(Cameron Winklevoss)؛ یکی از بنیان‌گذاران صرافی جمینی(Gemini) توییت کرد:

توییت کمرون وینکلووس
یک فروشگاه عمومی اجناس خُرد که در گذشته به فروشگاه نیکل(nickel store) شهرت داشت، در طول زمان به فروشگاه 5 تا 10 سنتی تبدیل شده است و امروزه به این دسته از فروشگاه‌ها «فروشگاه‌های یک دلاری» اطلاق می‌گردد. بزودی این دسته از فرشگاه‌ها، فروشگاه‌های ده دلاری اطلاق خواهد شد.

جیمسون لوپ(Jameson Lopp)؛ مدیر ارشد تکنولوژی شرکت کازا(Casa) در اطلاعیه‌ای نسبت به افزایش نرخ بهره اظهار داشت: «انتظار می‌رود که اقدامات بانک فدرال رزرو ارزش پول شما را کاهش دهد. برای مقابله با این شرایط چه اقدامی را می‌توان انجام داد؟»

در همین حال، رابرت بریدلاو(Robert Breedlove)؛ مدیرعامل شرکت پارالاکس دیجیتال(Parallax Digital) اظهار داشت: درحالی که افزایش سطح تورم به افزایش بدهی منجر می‌گردد، بیت کوین و طلا شهروندان را به ایجاد اقتصاد مبتنی بر پس‌انداز تشویق می‌کنند.» بریدلاو اظهار داشت:

دارایی‌های سرمایه‌گذاری(طلا و بیت کوین) مردم را به پس‌انداز تشویق می‌کنند. از آنجایی که کمیابی به افزایش تقاضا منجر می‌گردد و دستکاری بازار را تخریب می‌کند، کاهش ارزش ارزهای فیات مردم را به افزایش سطح بدهی تشویق می‌کند، چراکه در نهایت تورم موجب کاهش ارزش بدهی واقعی آن‌ها می‌گردد. Robert Breedlove

با این وجود، تورم نگرانی سرمایه‌گذاران بیت کوین را تشکیل نمی‌دهد، بر اساس گزارش کوینیت، پائول تئودور جونز(Paul Tudor Jones)؛ بنیان‌گذار شرکت مدیریت دارایی‌های تئودور اینوستمنتز(Tudor Investments) در سال جاری میلادی اعلام کرد که بخشی از دارایی‌هایش را بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

نظر شما نسبت به تاثیر اقدامات بانک مرکزی آمریکا در قیمت بیت کوین چیست؟ آیا کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش سرمایه‌گذارای شهروندان این کشور بر روی بیت کوین را موجب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا