اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

تیر خلاص چین بر پیکره‌ی ارزهای رمزگذاری شده، ممنوعیت کامل معامله‌ی ارزها

نشریه‌ی PBoC امروز، 5 فوریه گزارش داد که دولت چین وب‌سایت‌ها و اکسچنج‌های خارج از چین را به فایروال خودش اضافه خواهد کرد.
مقامات چینی نارضایتی خود را از اقدامات فعلی که در راستای محدود کردن سایت‌های اکسچنج داخل خاک چین انجام شده اعلام کردند و تصمیم گرفته‌اند در راستای مقابله با “ریسک‌های مالی” دسترسی به سایت اکسچنج‌های خارج از چین را نیز مسدود کنند.

در ماه ژانویه، سرکوب تازه‌ای از پکن اعمال شد و پلتفرم‌های تجارت خارجی مانند P2P ممنوع شدند و بدین‌ترتیب این ممنوعیت به تحریم ماه سپتامبر سال 2017 که شامل ممنوعیت معامله‌ی ارزهای رمزگذاری‌شده با ارز فیات و ICOها بود، اضافه شد.

در همین زمان، اخباری ضد و نقیض در مورد ماینینگ ارزهای رمزگذاری شده داده شد و البته اعلام شد که تبلیغ ارزهای رمزگذاری‌شده و ICOها بر روی تمامی سایت‌های کشور چین، ممنوع است و تمامی تبلیغات مربوطه نیز برداشته شدند.

حالا قانون‌گذاران می‌گویند که با بستن دسترسی اکسچنج‌های خارجی از داخل کشور، می‌خواهند با افرادی که قصد دارند با استفاده از اکسچنج‌های خارجی، از تحریم‌های وضع شده عبور کنند، مقابله نمایند.

نشریه‌ی South China Morning Post به نقل از PBoC گفت: “برای پیشگیری از ریسک‌های مالی، چین اقدامات لازم را برای حذف هر گونه پلتفرمی که با نقل و انتقال ارزهای دیجیتال و ICO در داخل و خارج از کشور چین باشد، انجام خواهد داد.” این مطلب اینگونه ادامه پیدا می‌کند:

علیرغم تحریم‌های وضع شده، هنوز هم درصد کمی نقل و انتقال ICOها و ارزهای مجازی در حال انجام است. معاملات خارج از کشور و فرار از قوانین ادامه دارد. ریسک‌ها کماکان پابرجا هستند و بواسطه‌ی اعمال غیرقانونی، فروش‌های هرمی و فریبکارانه سوخت این ریسک‌ها تامین می‌شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا شاهد برگشت مجدد بازار هستیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
cointelegraph

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا