اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

ناکارآمدی طرح ممنوعیت معاملات رمزارزی

رئیس بالاترین نهاد تنظیم مقررات مالی در هنگ‌کنگ می‌گوید ممنوعیت معاملات مرزارزی، کارآمد نیست

نکات برگزیده مطلب
  • کارسون تونگ کا‌شینگ(Carlson Tong Ka-shing) رئیس سابق کمیسیون اوراق بهادار و قرارداد‌های آتی هنگ‌کنگ(SFC)، معتقد است که هنگ‌کنگ برای معاملات رمزارزی به چهارچوب قوانین قدرتمندتری نیاز دارد. او به حمایت بیشتر سرمایه‌گذاران در عرصه‌ی معاملات رمزارزها تاکید کرد.

ممنوعیت معاملات رمزارزی روش صحیحی نیست

آقای تونگ در نشست صبح روز دوشنبه اعلام کرد، با توجه به طبیعت معاملات جهانی، ممنوعیت کورکورانه‌ی معاملات رمزارزی بیهوده خواهد بود. رئیس سابق SFC با ابراز نظر در مورد این موضوع گفت:

اعمال ممنوعیت کلی بر روی این پلتفرم لزوما روش صحیحی نیست و بر روی آن فکر نشده است. در زمانی که در جهان کنونی و با استفاده از اینترنت می‌توان بسادگی معاملات فرامرزی انجام داد، این روش کارساز نخواهد بود. حتی اگر آن‌ها را ممنوع کنیم، این تراکنش‌ها را می‌توان به آسانی از طریق پلتفرم‌های خارجی انجام داد. Carlson Tong Ka-shing

از آنجایی‌که چین تصمیم گرفته به طور کلی معاملات رمزارزی و همچنین ICOها را ممنوع کند،  نظرات تونگ در تضاد با شرایط کنونی حاکم بر سرزمین چین است. براساس نظر تونگ، یک چهارچوب قانونی متفاوت اما قدرتمند می‌تواند منافع همه را تضمین نماید.

تونگ در روز جمعه (19 اکتبر 2018) ریاست SFC را به تیم لویی تیم لیونگ(Tim Lui Tim-leung) واگذار خواهد کرد. در ابتدای سال جاری گزارشی توسط اداره خدمات مالی و خزانه‌داری هنگ‌کنگ(FSTB) منتشر شد که نشان می‌داد رمزارزها گزینه‌ی مناسبی در اجرای جرائم سازمان یافته نیست.

از نظر تونگ ایجاد شرایط مناسب قانون‌گذاری کارآمد به گسترش مجوز SFC به منظور پوشش این دسته‌ از دارایی‌های دیجیتالی، نیاز دارد. به گفته‌ی وی حوزه‌ی نظارتی SFC تنها اوراق بهادار را پوشش می‌دهد. این محدودیت تنها در کشور هنگ‌کنگ وجود ندارد و دیگر کشور‌ها نیز با مشکلات مشابهی در زمان اعمال قوانین اوراق بهادار در کنترل و نظارت بر معاملات دارایی‌های دیجیتالی مواجه‌اند.

استقبال شرکت‌های رمزارزی در هنگ‌کنگ از قانون‌گذاری در این حوزه

تونگ معتقد است که با وجود محدودیت‌های فنی SFC، فعالیت هنگ‌کنگ بر روی ایجاد چهارچوب قانونی برای بازار رمزارزی اهمیت دارد. او در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت:

ما باید به دقت روش‌های قانون‌گذاری بر روی این پلتفرم‌ها را بررسی کنیم، چرا که آن‌ها تکنولوژی جدیدی بوده و ممکن است شرایط اوراق بهادار را دارا نباشند(نتوان آن‌ها را اوراق بهادار در نظر گرفت). ما باید در جستجوی قانون‌گذاری استاندارد این پلتفرم‌ها باشیم که آن‌ها را به یک محصول معاملاتی مجاز تبدیل می‌کند، و در همان حال مطمعن شویم که از منافع سرمایه‌گذاران حفاظت می‌شود. Carlson Tong Ka-shing

 

در حالی که تونگ در خواست قانون‌گذاری کارآمدتری را مطرح می‌کند، شرکت‌ها و اوپراتور‌های فعال در حوزه‌ی رمزارزی هنگ‌کنگ، معتقدند که این حرکت و ارائه‌ی قوانینی که رشد و توسعه‌ی این بخش را مختل نکند، برای قانونی کردن فعالیت‌های شرکت‌هایشان مفید است.

آنجلینا کوان(Angelina Kwan)، مدیر عملیاتی شرکت Bitmex، در حالی که این شرکت به تازگی به گرانترین ساختمان اداری هنگ‌کنگ نقل مکان کرده است، خواستار پیشنهاد مقرراتی شد که با چشم انداز کنونی بازار مطابقت داشته باشد.

آیا با نظرات تونگ در زمینه‌ی قانون‌گذاری رمزارزها در هنگ‌کنگ موافقید؟ آیا بزودی شاهد تغییراتی در مواضع مقامات چینی نسبت به رمزارزها خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا