اخبار و مقالات

ورود بیت‌کوین به صنعت باربری

3000 تن گندم در ازای بیت‌کوین معامله شد

نکات برگزیده مطلب
  • ارز‌های رمزینه در حال جا افتادن به عنوان راهی برای انجام انواع داد و ستد‌ها هستند. اخیرا اولین محموله 3000 تنی گندم بار خود را در ازای دریافت بیت‌کوین از روستوو(Rostov) روسیه به سامسون(Samsun) ترکیه تحویل داد.

کاربرد بیت‌کوین در صنعت باربری

به گفته بنیاد باربری پرایم(Prime Shipping Foundation) ماه گذشته در معامله‌ای که بین روسیه و ترکیه صورت گرفت از بیت‌کوین استفاده شد. این توافق به عنوان یک تست از سوی این شرکت نسبت به کارایی بلاکچین برای قرارداد‌های بزرگ کالایی است.

 

تاسیس‌کننده و مدیر عامل PSF ایوان ویکولو(Ivan Vikulov) امیدوار است که این آزمایش بلاکچین به انجام سریع‌تر روان‌تر پرداخت‌های حمل و نقل‌های این شرکت بانجامد. طی پروسه تحقیق و توسعه این پروژه، PSF با شرکت‌هایی از جمله Quorum Capital Ltd و یک شرکت مدیریت کشتی به اسم Interchart LLC همکاری داشته است.

 

آقای ویکولوو در مصاحبه توضیح داد:

ما قصد داریم یک سیستم پرداختی بدون مرز را داشته باشیم که کارکرد سریع‌تر و ساده‌تری نسبت به گزینه‌هایی که اکنون وجود دارند، باشد. تا جایی که ما می‌دانیم این اولین معامله‌ی باربری است که به وسیله ارز‌های رمزینه انجام شده است. Ivan Vikulov

فاصله‌گیری از سیستم بانکداری کلاسیک

این کشتی مقدار 3000 تن گندم که از روستوو(Rostov) روسیه به سامسون(Samsun) ترکیه انتقال داد. این داد و ستد این نکته را به نمایش گذاشت که ارز‌های رمزینه قابلیت این را دارند تا از تحریم‌های بین‌المللی که توسط بعضی از کشور‌ها وضع می‌شوند به راحتی عبور کنند. به گفته آقای ویکولوو از آنجایی که منطقه گیبرالتار(Gibraltar) برخورد مطلوبی نسبت به ارز‌های رمزینه دارد، شرکت او قصد دارد مجوزی در زمینه ارز‌های رمزینه از این کشور اخذ مند. او توضیح داد:

بیشترین توناژ( میزان بار کشتی بر مبنای تن) جهانی کشتی‌ها در کشور‌های ثانویه ثبت می‌شوند و چون عملیات پرداخت خیلی زمانبر و دست و پا گیر است، این پایه و پتانسیل خوبی برای ما می‌سازد تا از سیستم بانکی قدیمی فاصله بگیریم و به سوی سیستم‌های ساده‌تر و بهتری برویم. Ivan Vikulov

پروژه‌های دیگر که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند

 

همچنین پروژه‌های دیگری نیز برای استفاده از بیت‌کوین برای پرداخت‌های محموله‌های بین‌المللی در جریان هستند. یکی دیگر از این پروه‌ها Blockfreight نام دارد که از بیت‌کوین و اتریوم استفاده می‌کند. جولیان اسمیت(Julian Smith) مدیرعامل Blockfreight می‌گوید بیت‌کوین در صنعت ترلیون دلاری باربری به عنوان یکی از ستون‌های مهم تلقی خواهد شد.

 

شاید 3000 تن گندم در مقایسه با خانه‌های مجلل و لامبورگینی‌هایی که امسال با بیت‌کوین خریداری شد کسل کننده به نظر بیاید ولی ارگان‌هایی که با صنعت باربری مرتبط هستند از آن به عنوان یک قدم مهم یاد می‌کنند.

به نظر شما با وجود ارز‌هایی مثل بیت‌کوین، تحریم‌های وضع شده توسط کشور‌های ابر قدرت تاثیری خواهد داشت؟ شما می‌توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا