اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

نقشه ارزی جدید فدرال رزرو آمریکا

Fedcoin

نکات برگزیده مطلب
  • دولت فدرال ایالات متحده نه تنها می‌خواهد ارز مجازی خود را تولید کند بلکه می‌خواهد مطمئن شود که تمام شهروندان آمریکایی از آن استفاده می‌کنند. این حرف‌ها پیش‌بینی‌های شخصی به نام داگ کیسی (Doug casey) است که دارای رکورد‌های عجیبی در مورد حدس و گمان‌های بی عیب و نقص درباره مسائل و روند‌های اقتصادی و سیاسی است. اخرین کتاب او به نام Surviving Fedcoin است که در آن توضیح داده چگونه از خودتان و اموالتان در برابر ارز جدید آمریکا محافظت کنید. او در کتابش بر روی این موضوع شرط بسته است که دولت آمریکا بیت‌کوین خود را منتشر خواهد کرد که به گفته او " اخرین تیر" در قلب اقتصاد مالی این کشور است. این تحرکات چگونه انجام می‌شود؟او توضیح داد: " برای شروع، من معتقد هستم که این ارز یک ارز موازی خواهد بود. شاید فقط در داخل ایالات متحده قابل استفاده باشد که در واقع یک شکل از کنترل صرافی‌ها و ارزهای خارجی خواهد بود حتی موثرتر از ناتوانی آمریکا در باز کردن بانک‌های خارجی و کارگزاری‌های دلال امروزی (به دلیل کنترل پول از طریق FATCA)، من فکر می‌کنم این اتفاق بسیار نزدیک است و قطعا چنین اتفاقی به زودی رخ خواهد داد".

فد‌کوین
فد‌کوین به ارزهای مجازی یا پروتکل ایجاد شده توسط بانک مرکزی آمریکا اشاره‌ دارد. بانک‌های ملی آمریکا می‌توانند با سهولت ارزی جعلی با کپی برداری تقریبی از روی بیت‌کوین تولید کنند و مشاوران بیت‌کوین نیز سناریو‌های احتمالی را در مورد چگونگی آن ارائه داده‌اند.
آلبرت سزنیگلسکی (Albert Szmigielski) در کتاب “برخی افکار پیرامون فد‌کوین- ارز مجازی مورد حمایت دولت فدرال” که در تاریخ 9 مارس سال 2015 منتشر شده، اینگونه توضیح داده است که: “دولت فدرال باید تمام ارزهایی را که می‌خواهند به درون بلاکچین منتشر کنند را از قبل استخراج کرده باشد… زمانی این اتفاق می‌افتد که همه (یا قسمتی) از ارز مجازی در اولین بلاک یعنی بلاک جنسیس منتشر شود. در آن زمان دولت فدرال می‌تواند هر فد‌کوین را با دلار مبادله کند”.
در مقاله‌ای تحت عنوان ” فد‌کوین” نوشته‌ی جی.پی.کونینگ (J.P koning) در تاریخ 19 اکتبر سال 2014 اینگونه نوشته شده است: “دولت فدرال یک بلاکچین جدید خواهد ساخت به نام فد‌کوین یا سمبلی خواهد ساخت به سبک Ripple با همان نام قبلی. هیچ کدام از این موارد مهم نیست. تنها یک تفاوت بسیار مهم بین فد‌کوین و ارزهای مجازی دیگر وجود خواهد داشت. یک فرد فدرالی قدرت ویژه‌ای برای ساخت یا از بین بردن دفاتر ثبتی خواهد داشت… دولت فدرال امکان تبدیل دوجانبه فیزیکی بین هر دونوع بدهی‌های موجود خود (پول‌های کاغذی و ذخایر الکترونیکی ) و فد‌کوین را با ضریب 1 به 1 خواهد داشت”.
کونینگ در طرح‌های سینا معتمدی، ریاضی‌دان و اقتصاددان، برای “توضیح فنی بیشتر در مورد چگونگی کارکرد آن در صورتی که به شکل یک بلاکچین باید” به جستجو پرداخته است. معتمدی توصیه می‌کند: ” ساده‌ترین راه برای یک بانک مرکزی برای ایجاد ارز مجازی خودش این است که پروتکل بیت‌کوین خودش را به پروتکل جدیدی تبدیل کند که به هیچ وجه تغییری نکرده است به جز اینکه کمی‌به جلو حرکت داشته است، در این حالت بانک مرکزی می‌تواند در صورت صلاح‌دید مقدار پاداش ماین برای هر بلاک را تعیین و تنظیم کند… همانند ارزهای کاغذی، ارزهای مجازی بانک مرکزی به هردو روش غیرمتمرکز (در تراکنش‌ها) و متمرکز (در عرضه) می‌توانند ارائه شوند.

این چنین بحث‌هایی به وسیله دولت تشویق و به سمت فد‌کوین هدایت شده‌اند. هنگامی‌که بانک انگلیس یک مقاله درفوریه 2015 منتشر کرد که در آن مقاله همین موضوع مورد بحث قرار گرفته بود، کمپانی انجام دهنده عملیات‌های پردازشی بیت‌کوین (کمپانی Payment 21) در سوال خود مبنی بر اینکه “بانک‌های انگلیس: جرا بانک‌های مرکزی باید ارزهای دیجیتال منتشر کنند؟” تنها نبود.
در آمریکا، سناریوهای مشابه وجود دارند. در ماه ژوئن 2016، بانکداران مرکزی از 90 کشور، در پشت درهای بسته در واشنگتن دی سی ملاقات کردند و با متخصصان بیت‌کوین به توافق رسیدند. جانت یلن، رئیس صندوق فدرال، این کنفرانس را که شامل صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و بانک بین المللی است، افتتاح کرد.
تصویب بلاکچین به عنوان یک پروتکل برای تسهیل انتقالات بانکی، مورد بررسی بود ولی انتشار رسمی‌ارزهای دیجیتال رسمی‌فعالانه مورد بررسی قرار گرفت. آدام لوودین، مدیر عامل شرکت زنجیره ای Blockchain، سخنانی با عنوان “چرا بانک‌های مرکزی پول دیجیتالی را منتشر خواهند کرد” را گفت. لودین از شرکت کنندگان دولتی خواست تا از تغییرات انقلابی برای ایجاد دارایی‌های جدید برای خود استفاده کنند.

واسطه‌های پول فقط چند بار در تاریخ تغییر کرده است، از فلزات گرانبها تا اوراق بهادار و اکنون، سیستمهای الکترونیکی مبتنی بر دفاترکل. بیت‌کوین و بلاکچین نشان دهنده یک تحول جدید در این عرصه هستند. این تحول اغلب به عنوان تکنولوژی دفاترکل نامیده می‌شود … اما به نظر می‌رسد مفید‌تر باشد تا نگاهی به عقب به حاملیت این دفاتر، همانند اوراق عرضه شده توسط بانک‌ها داشته باشیم تا بتوانیم از قابلیت‌های این واسطه‌های جدید استفاده کنیم: یک ابزار واسط دیجیتالی. آدام لوودین

یک استدلال کلیدی برای فد‌کوین نیاز به درک برای تثبیت کردن یک ارز دیجیتالی با استفاده انتقال آن به طور سنتی است. این عمل لزوما داوطلبانه نیست. اقای معتمدی توضیح می‌دهد: “درست مثل آنچه که برای پول کاغذی اتفاق افتاد، بانک‌های مرکزی در نهایت به ایجاد پروتکل‌های ارزهای مجازی خود و ممنوعیت استفاده از هر یک از دیگر ارزها اقدام خواهند کرد. برای ساده شدن مطلب، بیایید پروتکل ارزهای مجازی بانک مرکزی را بیت‌دلار بنامیم. مطمئنا، این بیت‌دلارها، حداقل در ابتدا، به طور منظم توسط بانک مرکزی بازپرداخت خواهند شد. ”
کونینگ بی‌پروا تر توضیح می‌دهد که: ” اکنون زمان آن رسیده تا بدانیم که چگونه یک نسخه با ثبات از بیت‌کوین ایجاد می‌شود، قبل از اینکه Darth Vader آن را خودش انجام دهد. در غیر این صورت آنها ممکن است روزی خودشان را در حال بستن استارت آپ‌های بیت‌کوین ببینند تا بتوانند کدها را برای امپراتوری خودشان بنویسند”.

دلیل وجود آن با توجه به گفته‌های کیسی
داگ کیسی به سیستم بانک مرکزی آمریكا اشاره می‌کند، اما شرایط طرفدار فد‌کوین ایالات متحده بوده در سراسر جهان غرب آشکار شده است. او به نظریه ثبات اعتنا نمی‌کند. دولت ایالات متحده ورشکسته است و بدهی‌ها به مراتب بیش از دارایی‌ها است.

امنیت اجتماعی ورشکسته شده است… چهل و هفت درصد مردم در این کشور رسما دریافت کننده خالص پول از دولت هستند … یک سوم از دارایی‌های دولت ایالات متحده، وام‌های دانشجویی است؛ واقعیتی که کمتر شناخته شده است. تمام ارز در دسترس آن‌ها 1 تریلون دلار است.[در حالی که آمریکا 20 تریلون دلار بدهی ملی دارد و این یعنی هر شهروند آمریکا مبلغی معادل 63124 دلار باید پرداخت کند و اگر قادر به انجام این کار نباشد نوادگان آن شخص موظف به پرداخت هستند.]Doug Casey

دلارهای آمریکا به دلیل “پول جهانی” بودن نیمه تثبیت شده است، اما وضعیت ممتاز آنها توسط کشورهائی چون چین و روسیه که به شدت به دنبال واسه‌های جایگزین برای تجارت جهانی هستند، به لرزه در می‌آید. کیسی معتقد است که کنترل‌های پولی قدیمی‌(کاهش کمی‌و نرخ بهره در نزدیکی صفر و یا پایین) نمی‌تواند ضرر جهانی یک دلار ورشکسته را کاهش دهد. متدهای قدیمی‌”پایان می‌یابند … افراد فدرال چه کاری می‌توانند انجام دهند؟”
افراد فدرالی تنها کاری که می‌تواند انجام دهند ارزهای دیجیتال است؛ فد‌کوین چیزی است که شروع خواهد. و، طبق نظر کیسی، منافع اصلی دولت، تمرکز عرضه و شفافیت تقاضا (یا تراکنش‌ها) است که می‌تواند کنترل اقتصادی را به شکل بی‌سابقه‌ای متمرکز سازی کند.
چرا مردم از ارزهای مجازی استفاده می‌کنند؟ فد‌کوین تقریبا به طور یکسان به عنوان یک ارز موازی ظاهر می‌شود که به دلیل الزامات دولت برای استفاده از آن در پرداخت مالیات و یا دسترسی به حقوق شهروندی مانند تامین اجتماعی تطبیق می‌شود. با این حال، فد‌کوین به طور فزاینده ای تبدیل به یک ابزار برای حرکت به سمت یک جامعه بدون پول نقد می‌شود، زیرا پول فیزیکی حریم خصوصی را فراهم می‌کند که از کنترل دولت خارج است.
کیسی توضیح می‌دهد که افراد فدرال: ” می‌خواهند بسیاری از مشکلات را به عدم شفافیت ربط دهند، اما با بلاکچین و فن آوری فد‌کوین می‌توانند همه چیز را در همه جا ببینند. بنابراین، این یک شفافیت سازی کامل است… بدون پول نقد، شما هیچ حریم خصوصی ندارید. اگر شما باید همه چیز را از طریق حساب بانکی انجام دهید، دولت دقیقا می‌داند چه چیزی خریداری می‌کنید، چه چیزی به فروش می‌رسانید و چقدر درآمد کسب می‌کنید. آن‌ها کنترل کامل همه چیز را در دست خواهند داشت و می‌توانند هرچیز را که بخواهند از شما بگیرند … از جمله کل حساب‌های شما در صورتی که از نظر سیاسی برای آن‌‌ها ناخوشایند باشید”.

فد‌کوین به دولت توانایی ردیابی تمامی‌دارایی‌های شما را می‌دهد و توجیه این عمل این است که برای جلوگیری از فعالیت‌های جنایی مانند خرید مواد مخدر و پولشویی است.
برای این توجیهات می‌تواند ضد استدلال‌های را به راحتی ساخت. برای مثال، بیشتر فعالیت‌های بازار سیاه یا خاکستری صلح آمیز است و همگی جنایی نیستند. اما کیسی بر آسیب‌هایی که به رونق اقتصادی و آزادی فردی وارد می‌شود، تمرکز دارد. او می‌گوید: ” افرادی که در اقتصاد نامناسب نامیده می‌شوند، در واقع کالاها و خدمات مفیدی را ارائه می‌دهند.” او ادامه داد: ” اگر دولت از 30 تا 40 درصد مالیات دریافتی سرمایه خود را تامین می‌کند، که اکنون می‌تواند با فد‌کوین این کار را انجام دهد، این عمل به اقتصاد هیچ کمکی نکرده و در عوض به آن آسیب وارد می‌کند. این امر به دولت ایالات متحده کمک خواهد کرد، اما روند متفاوت از اقتصاد آمریکا است و تنها دولت را ثروتمند تر می‌کند و در وضعیت مردم تاثیری نخواهد داشت.
این ارز همچنین می‌تواند یک موتور قدرتمندتر برای کنترل اجتماعی باشد. از لحاظ حفظ حریم خصوصی، فدکوین می‌تواند به ضد پول نقد تبدیل شود. کیسی توضیح می‌دهد: ” اگر من یک 100 دلار پول نقد در کیف پول خود داشته باشم و یا تعدادی 10 و 20 دلاری داشته باشم، می‌توانم آنها را برای هرچیزی که می‌خواهم با کسی که می‌خواهم خرج کنم و هیچ کس هم نمی‌تواند آن را ردیابی کند. با بلاکچین افراد فدرالی دقیقا می‌دانند چه کسی پول را دریافت کرده و این مبلغ صرف خرید چه چیزی شده است. این می‌تواند برنامه ریزی شود (شاید از طریق مکانیسم مشابه قراردادهای هوشمند) باشد تا مبادلات خاصی انجام نشود و از آن‌ها جلوگیری به عمل آید …. بنابراین شما به خوبی در این ارز جدید مسدود شده اید “.
از خرید شیرینی توسط افراد چاق می‌توان جلوگیری کرد، صاحبان اسلحه را می‌توانند از حرید مهمات منع کرد؛ نوجوانان می‌توانند از موارد غیر ضروری منع کرد، سیگار یا بازی‌های ویدئویی ممنوع شوند. امکانات وجود این ارز جدید به نظر می‌رسد تقریبا بی نهایت باشد. در انجام این کار، فد‌کوین صرفا سیاست‌های موجود را تحت برنامه‌های غذایی که هزینه‌های غیر ضروری، قمار یا اعمال غیر مجاز است را گسترش می‌دهد. با این حال، بهره وری این ارز آنچنان بسیار بالا خواهد بود که تفاوت درجات این اعمال به یک نوع تبدیل خواهد شد. دولت می‌تواند هر چیزی را حتی بدون تصویب قانون ممنوع کند … اگر فد‌کوین و یا تلفن همراه شما برنامه ریزی نشده باشد تا بتوانید آن را بخرید، چگونه می‌خواهید آن را دریافت کنید؟ مواردی که از لحاظ سیاسی بحث برانگیز هستند مانند رجیستری اسلحه که بی معناست.
با این حال، یکی از پیش بینی‌های کیسی، تضاد دارد. این ایده ای که بسیاری از یا بیشتر از آمریکایی‌ها از نظر فیزیکی “تحت فشار” قرار می‌گیرند. ولی پس از آن می‌توان به سادگی اعتماد بیشتری به مردم عادی داشت زمانی که مردم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

سایه‌ای از راه حل؟
کیسی انقلاب پتانسیل‌های ارز را به انقلاب صنعتی تشبیه می‌کند. این فن‌‌آوری‌ها پس از آنکه توسعه یافت به مردم آزادی بی سابقه‌ای داد و به معنای واقعیِ کلمه “زندگی” را به مردم معمولی داد؛ و در پی آن طول عمر انسان و جمعیت به طور چشمگیری افزایش یافت.
بیت‌کوین و بلاکچین به طور مساوی به صنعت آزادی بخشیدن ولی تکنولوژی‌های انقلابی وضعیت موجود را به چالش می‌کشند، بنابراین قدرت‌های دیگر تلاش می‌کنند تا از آن‌ها استفاده کنند.
اینکه آیا دولتها موفق خواهند شد یا نه اصلا مشخص نیست؛ آنها ممکن است توسط بی کفایتی‌های خود و یا عدم تمرکز زدایی ذاتی از ارزهای مجازی سقوط کنند. با این حال به نظر می‌رسد که روشن است دولت تلاش‌های خود را انجام می‌دهند و هنگامی‌که آنها این کار را انجام می‌دهند، بهترین پاسخ، یک تکنولوژی بهتر است که به جلو حرکت می‌کند و کسانی را که می‌خواهند در گذشته باقی بماننند را به حال خود رها می‌کند.
کسانی که در چارچوب تکنولوژی پیشرفته هستند مبارزان آزادی امروز هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا