اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

شهر کوچک واشنگتن در حال تبدیل شدن به مرکز ماینینگ

نکات برگزیده مطلب
  • Wenatchee شهری کوچک در واشنگتن که در فاصله‌ی 3 ساعتی از سیاتل واقع شده به عنوان خانه‌ای جدید برای ماینرهای بیت‌کوین در حال شناخته شدن است. اما چه چیزی این شهر را برای ماینینگ محبوب کرده است؟

بمب ماینینگ در یک شهر کوچک
Wenatchee خانه‌ی بسیاری از بزرگترین ماینرهای بیت‌کوین است و به نوعی تبدیل به مرکز ماینینگ شده و بسیاری از سرمایه‌گذاران شرایط آن را برای ماینینگ بسیار مناسب دیده‌اند. استیو رایت، رئیس تامین برق شهر، گفته که 75 نفر دیگر برای ورود به شهر تقاضا کرده‌اند:

پیش از این هر چند وقتی کسی درخواست ورود به شهر ما را داشت، اما اکنون حجم بسیار زیادی متقاضی برای ورود درخواست کرده‌اند

ماینینگ بیت‌کوین یک فرآیند مصرف‌کننده‌ی انرژی است اما ماینرهای این شهر مسئله‌ای با این موضوع ندارند چون قیمت برق مصرفی آن‌ها به ازای هر کیلوات بین 2 تا 3 سنت می‌باشد. یکی از ماینرهای قدیمی مستقر در این شهر به نام Malachi Salcido، سه دیتاسنتر در اختیار دارد و روزانه بین 5 تا 7 بیت‌کوین استخراج می‌کند. او حدود 7.5 مگاوات برق مصرف می‌کند و قصد دارد میزان بیت‌کوین استخراجی خود را در هر روز تا پایان ماه جولای به 50 بیت‌کوین افزایش دهد که برای این هدف شهر Wenatchee یکی از نقاط کلیدی است.

برق در این شهر با استفاده از تعدادی سد که بر روی رودخانه‌ی کلمبیا قرار گرفته تامین می‌شود و به همین دلیل نیز بسیار ارزان قیمت است.

این شهر همچین فصل‌های خنکی دارد که در تهویه‌ی هوای دستگاه‌ها بسیار تاثیرگذار بوده و در کنار آن نیز دارای اینترنت بسیار مناسبی است. با این حال استیو رایت نگران است از ورود افرادی که صرفا به فکر منافع خود هستند و می‌گوید:

چیزی که ما نمی‌خواهیم، افرادی هستند که صرفا برای درآمد خود و ارزان بودن قیمت برق به این شهر می‌آیند و پس از کسب درآمد از شهر می‌روند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا ارائه‌ی چنین امکاناتی می‌تواند یکی از دلایل افزایش جمعیت شهرهای کم جمعیت شود؟ و یا از نگاه دیگر می‌تواند باعث کم کردن جمعیت شهرهای متراکم شود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015
دکمه بازگشت به بالا