اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

انتقال بیت‌کوین با سرعت رعد

شبکه لایتنینگ در حال گسترش است و باعث تسهیل در انجام تراکنش‌ها شده است.

نکات برگزیده مطلب
  • در هفته اول سال جدید تعداد زیادی از مشتاقان ار‌زهای دیجیتال از شبکه لایتنینگ (Lightning Network) صحبت می‌کردند. در حال حاضر این پروتکل از مرز 610 نود و 1882 چنل گذشته است و خیلی از بیت‌کوین داران، کسب و کار‌ها و توسعه‌دهندگان از آن بر روی هر دو شبکه تست (TestNet) و شبکه اصلی استفاده کرده‌اند. این هفته شرکت ارائه دهنده سرویس‌های وی پی ان(VPN)، تورگارد(TorGuard) شبکه لایتنینگ را راه‌اندازی کرد تا از قابلیت هزینه تراکنش‌هایی نزدیک به صفر استفاده کند.

تست کافیست، وارد عمل می‌شویم

این هفته تعداد گره‌های(Node) پشتیبانی کننده شبکه لایتنینگ از 610 عدد گذشته است که بیشتر آنها در شبکه تست(TestNet) هستند. با این حال طی گزارشی که اخیرا منتشر شد شرکت bitrefill اولین تراکنش حقیقی لایتنینگ را در شبکه اصلی انجام داد. آقای الکس باسورت(Alex Bosworth) از این طریق و بدون هیچ هزینه تراکنشی قبض تلفن همراه خود را پرداخت کرد و تراکنش در لحظه به انجام رسید. و حالا شرکت ارائه دهنده وی پی ان و پراکسی، TorGuard، اعلام کرد که تراکنش‌های شبکه لایتنینگ را در شبکه اصلی قبول خواهد کرد. این شرکت توضیح داد که کاربران برای اطلاعات بیشتر باید به بخش پشتیبانی مراجعه کنند و اینکه در صورت بروز ضرر به خاطر استفاده از شبکه لایتنینگ، این شرکت این ضرر‌ها را قبول خواهد کرد.

این شرکت توضیح داد:

با اینکه شبکه لایتنینگ کاملا آماده نیست، ولی شبکه تست کسل‌کننده است و از آن خسته شده‌ایم و حتی حاصر هستیم ضرر‌های استفاده از این شبکه را قبول کند.   TorGuard

توئییت اخیر تورگارد نشان‌دهنده این است که این شرکت در حال استفاده کردن از تراکنش‌های لایتنینگ در شبکه اصلی است. به گفته نماینده‌های این مجموعه، مجموع هزینه تراکنش‌های انجام شده در این سیستم تنها یک ساتوشی است. اگر کاربری گره‌ی شبکه اصلی را داشته باشد، می‌تواند با شرکت ارتباط برقرار کرده تا به وسیله این پروتکل تراکنش انجام دهد.

توضیحات تورگارد درباره هزینه تراکنش‌ها

آیا شبکه لایتنینگ امسال به طور واقعی شروع به کار خواهد کرد؟

بسیاری از بیت‌کوینر‌ها بر این باورند که استفاده از شبکه لایتنینگ موجب پیشرفت شبکه بیت‌کوین خواهد شد و همچنین باعث رفع مشکل زمانهای انتظار طولانی و هزینه تراکنش‌ بالا می‌شد. اخیرا یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، آقای جیمسون لاپ(Jameson Lopp) اعلام کرد پروتکل‌های این شبکه در حال توضیع شدن است. او گفت:

این یک پروسه تکراری است که در حال انجام است؛ بعید است که به صورت مقصعی به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم در آنجا بگوییم شبکه لایتنینگ اجرا شده است؛ چون پذیرش این شبکه به صورت یک رشد خواهد بود و یک نرم‌افزار هیچ‌وقت تمام نمی‌شود.[و راه برای گسترش بیشتر آن وجود دارد] Jameson Lopp

طی دو ماه گذشته گره‌های شبکه لایتنینگ افزایش چشمگیری داشته‌اند

طرفداران این شبکه امیدوارند که لایتنینگ بتواند مشکلات هزینه تراکنش بالا و زمان تایید تراکنش بالا در بیت‌کوین را حل کند. در حال حاضر افرادی در حال استفاده از شبکه‌های دیگری با حجم تراکنش‌های بیشتری هستند، مثل اتریوم که آنها هم به این مسئله اذعان کردند که بلاکچین آنها با مشکل مقیاس‌پذیری روبرو است.

دیاگرامی که نشان‌دهنده کانال‌های شبکه لایتنینگ TorGuard است

هواداران بیت‌کوین فکر می‌کنند که استفاده از لایتنینگ در شبکه اصلی به وسیله کسب و کار‌هایی نظیر Bitrefill و TorGuard نشانه خوبی از پیشرفت است. نسبت به این که توسعه‌دهندگان زیادی در حال کار بر روی شبکه لایتنینگ و گسترش آن هستند، امسال احتمال همه‌گیر شدن آن زیاد است.

مطمئنا شما هم با مشکلاتی از قبیل دیرکرد در تایید تراکنش‌ها و هزینه تراکنش بالا در شبکه بیت‌کوین برخورد کرده‌اید. شما می‌توانید نظرات و تجربیات خود در رابطه با شبکه لایتنینگ را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا