اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بنیانگذار اتریوم: هیچ تاخیری در روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم وجود نخواهد داشت

ویتالیک بوترین به تازگی اعلام نموده که روند توسعه‌ی Eth 2.0 طبق برنامه در حال انجام است و حتی به اندازه‌ی یک روز هم اختلالی در آن به وجود نخواهد آمد

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin بنیانگذار اتریوم) در جدید‌ترین اظهار نظرات خود اعلام نموده که روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم(eth 2.0) طبق برنامه در حال پیشرفت است و توسعه‌دهندگان حتی به اندازه‌ی یک روز هم از این برنامه‌ی پیش‌بینی شده عقب نیستند. وی همچنین اعلام نموده که تیم توسعه‌ی اتریوم بزرگ‌تر از چیزی است که کاربران فکر می‌کنند و آن را به یک «ارتش خاموش» تشبیه کرده است.

.

روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم

با وجود اینکه اتریوم در حال عبور از یک دوره‌ی آشفته و سخت است، اما به نظر می‌رسد که روند توسعه‌ی آن همچنان پایدار و در مسیر پیش‌بینی شده قرار گرفته و توانسته طی زمان‌های برنامه‌ریزی شده‌ به تمام اهدافش دست یابد.

گرچه آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) مدتهاست که به عنوان مدیر ارشد این پروژه شناخته می‌شود، اما روند توسعه‌ی اتریوم شامل یک طرح پیچیده‌‌ی مملو از افراد و سازمان‌هایی است که برای رسیدن به یک آینده‌ی مشترک کار می‌کنند. آقای بوترین نیز بیشتر به عنوان یک مسئول برای تمام رویداد‌ها در این پروژه حضور دارد، تا یک رهبر برای آن.

با این حال، روند نزولی سال ۲۰۱۸، تبلیغ شدید علیه این بلاک‌چین و درگیری‌های داخلی باعث شده تا بسیاری از کاربران امید و ایمانشان را نسبت به این پروژه‌ی رمزارز از دست بدهند. جدا شدن آقای افری شودن(یکی از توسعه‌دهندگان برتر اتریوم) جدید‌ترین رویداد منفی برای این پروژه‌ی رمزارزی بود که باعث شد بسیاری از افراد حاضر در جامعه‌ی رمزارزی در رابطه با آینده‌ی این پروژه و موفقیت آن، با پرسش و شبهاتی روبرو شوند.

آقای ویتالیک بوترین در واکنش به یک اظهار نظر ارسال شده در پلت‌فرم Reddit پیرامون نارضاتی و تاثیرات منفی پیشنهاد Dothereum(یک فورک اتریوم) اعلام کرد که علیرغم انتقادات شدید، همه‌ی کسانی که در توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم(Ethereum 2.0) دخیل هستند، وظایف خود را به درستی انجام داده و این پروژه حتی به مدت یک روز هم با تاخیر مواجه نشده است.

پاسخ آقای ویتالیک بوترین به اظهار نظر یک کاربر در پلت‌فرم Reddit

وی در پاسخ به این اظهار نظر اعلام کرد:

تیم اتریوم بزرگ‌تر و گسترده‌تر از آن چیزیست که فکر می‌کنید. در حالی که من خودم از حضور در کلاس‌های «چرت زدن» خسته شده‌ام، تیم‌های توسعه‌ای همچون Prysmatic، lighthouse، تیم تحقیقاتی eth2 و مواردی دیگر، همگی به طور منظم و طبق برنامه در حال کار هستند، و سروصدا‌های بلند و اعصاب خورد کن دولت نیز هیچ تاخیری در برنامه‌ی eth2 ایجاد نکرده است. کانال دولتی و توسعه‌دهندگان پلاسما(Plasma) و ZK نیز به طور مشابه، مانند پیشنهادات 1.x rent پیوسته در حال حرکت به جلو هستند. نسخه‌ی 1/0 موجود به طور پیوسته در حال ارتقاء است تا بتواند به شکل بهتری بارگزاری فعلی زنجیره را بر عهده بگیرد، در حالیست که ما چندین ماه قبل در روند کاهش نرخ Uncle و همچنین بهبود مستمر انتشار بلاک، موفق بوده‌ایم. زمانی که شما به اکوسیستم اتریوم اعتماد کردید، در واقع به یک ارتش خاموش اعتماد کرده‌اید. Vitalik Buterin

.

اکوسیستم اتریوم بسیار پیچیده است

واقعیت این است که از نظر آقای بوترین کار گروهی بسیار اهمیت دارد و برای حفظ همبستگی جامعه‌ی این رمزارز بسیار حیاتی است. پس از ارائه‌ی این نظرات از طرف آقای بوترین، این بحث ادامه یافت و حالتی خوش‌بینانه و مثبت به خود گرفت.

اکوسیستم اتریوم بسیار پیچیده است و گرچه ویتالیک بوترین نقش مهمی در آن ایفا می‌کند، بدون شک صدها نفر در پشت پرده حضور دارند که بدون وجود آن‌ها شبکه‌ی اتریوم به شکل امروزی وجود نداشت.

براساس تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته، ‌اکوسیستم اتریوم آنقدر متنوع است که حتی مراکز توسعه‌ی نرم‌افزار برای بلاک‌چین آن به اندازه‌ی خود بنیاد اتریوم مهم هستند.

نمایی از اکوسیستم پیچیده‌ی اتریوم

هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم اعلام نشده است، با این حال به نظر می‌رسد تکامل مداوم روند توسعه‌ی آن به قدری است که بتواند جامعه‌ی رمزارزی را در انتظار نگاه داشته و مطمئن شود که نتایج بدست آمده رضایت بخش خواهند بود.

نظر شما در رابطه با گفته‌های ویتالیک بوترین چیست؟ اگر روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم اتریوم طبق برنامه پیش می‌رود، چرا هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی آن مشخص نشده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا