اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

احتمال تاثیرگذاری ترامپ بر بیت‌کوین با پیشنهاد کرسی فدرال رزرو به «هرمن کین»

هرمن کین که در کسب و کار فروش پیتزا فعالیت داشته، از طرفداران «استاندارد طلا» و ثبات ارزش دلار آمریکا بوده و قرار است در بانک مرکزی آمریکا مشغول به کار شود

نکات برگزیده مطلب
  • هرمن کین(Herman Cain) که سیاستمدار، نویسنده و تاجر است، توسط دونالد ترامپ(Donald Trump) برای جایگاه خالی در هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو پیشنهاد می‌شود. وی که از بازگشت به استاندارد طلا پشتیبانی می‌کند، می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به عنوان «طلای دیجیتالی» در کوتاه مدت تضعیف کند.

سوابق هرمن کین در کسب و کار پیتزا!

بسیاری از رسانه‌ها نسبت به این حقیقت که هرمن کین در گذشته در کسب و کار پیتزا فعالیت داشته است، ابراز نگرانی کرده‌اند. با این وجود، نگرانی‌های بیشتری نیز نسبت به وی وجود دارد. نه‌ تنها ادعای مزاحمت جنسی در سوابق وی وجود دارد، بلکه او از طرفداران بازگشت به استاندارد «طلا» است.

وجود احتمال بالای انتصاب هرمن کین در هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو. وی طرفدار ثبات ارزش پول و استاندارد طلا است!

مخالفت ترامپ با فدرال رزرو به نفع بیت‌کوین

تاکنون جنگ لفظی میان فدرال رزرو و کاخ سفید ایالات متحده آمریکا، تا حدودی به نفع جامعه‌ی بیت‌کوین بوده است.

ترامپ بارها مخالفت خود را با افزایش نرخ بهره توسط جروم پاول(Jerome Powell’s) رئیس فدرال رزرو، اظهار کرده است. وی همچنین فدرال رزرو را برای تمامی مشکلات اقتصادی آمریکا سرزنش کرده است.

فدرال رزرو، تنها مشکلی است که اقتصاد ما با آن مواجه است. آن‌ها هیچ احساسی نسبت به بازار ندارند، آن‌ها ضرورت جنگ‌های تجاری و یا قدرت دلار و نیز مقابله با دموکرات‌ها در ایجاد دیوار مرزی را درک نمی‌کنند. فدرال رزرو همانند گلف‌باز قدرتمندی است که نمی‌تواند امتیازی به‌دست آورد، زیرا هیچ حسی ندارد. او نمی‌تواند به توپ ضربه بزند!

وی با ارسال توئیتی در دسامبر سال گذشته ادعا کرد که آن‌ها نمی‌توانند نیاز به دلار قدرتمند و یا «ضرورت» جنگ‌های تجاری را درک کنند.

از نظر تئوری، عرضه‌ی بیش از اندازه‌ی پول می‌تواند قیمت بیت‌کوین را نسبت به دلار افزایش دهد. می‌توان گفت که سیاست پولی فدرال رزرو در بلند مدت برای رمزارزها مثبت ارزیابی می‌شود.

مکس کایزر(Max Keiser مجری و فیلم‌ساز معروف آمریکایی و چهره‌ی شناخته شده در وال استریت) در ماه گذشته اظهار داشت: «هنگامی که فدرال رزرو توقف عرضه‌ی محدود و شرکت در چاپ دائم پول را اعلام کند، روند نزولی قیمت بیت‌کوین به روند صعودی تغییر می‌کند. این تعریف بدهی پولی است، همچنین به معنای پذیرش سقوط دلار آمریکا با تورم پولی است.»

پشتیبانی هرمان کین از شمش‌های طلا و نه طلای دیجیتالی

هیجان ناشی از تضاد دیدگاه ترامپ و پاول با انتخاب عضو جدیدی در هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو از بین خواهد رفت. نامزد جدید این کرسی، با افزایش نرخ بهره مخالف بوده و خواستار بازگشت به استاندارد طلا است.

بر خلاف دلار که از سال 1913 تاکنون 95 درصد از ارزش خود را از دست داده است، یکی از قدرتمند‌ترین ویژگی‌های بیت‌کوین، ویژگی ضد تورم آن است.

قدرت خرید دلار آمریکا (از سال 1913 الی 2019). دلار آمریکا از سال 1913 تاکنون 95 درصد از ارزش خود را از دست داده است. جهت افزایش آگاهی عمومی آن را بازنشر کنید.

نفوذ بیش از حد ترامپ بر بانک مرکزی

با وجود نگرانی از سوابق هرمن کین تاثیر ترامپ بر قدرتمند‌ترین بانک مرکزی جهان بسیار نگران کننده است. با این وجود، پیشنهادات وی باید توسط سنا تایید شود و تاکنون برنامه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

با این وجود، ترامپ می‌تواند از طریق تعیین نامزد کرسی هیئت مدیره فدرال رزرو، بر سیاست‌های پولی این سازمان مستقیما تاثیر بگذارد. در حقیقت از زمان آغاز ریاست جمهوری، ترامپ توانسته چهار عضو از هفت عضو هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو را تعیین کند.

زمانی که نسل بعدی بچه‌های مدرسه بتوانند تفاوت میان پول و دولت را درک کنند، بیت‌کوین موفق خواهد شد.

در حالی که بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا از شخصی در کاخ سفید تاثیر می‌پذیرد و کرسی‌های مدیریت آن با چهره‌هایی همانند هرمن کین تکمیل شود، احتمال کمی وجود دارد که بیت‌کوین به اهداف خود دست یابد.

نظر شما در رابطه با انتخاب هرمن کین و تاثیر انتخاب وی بر سیاست‌های بانک فدرال رزرو چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا