اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بریان آرمسترانگ: پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به سه عامل نیاز دارد

مدیرعامل Coinbase گفت که پذیرش رمزارزها به «نوسان»، «مقیاس‌پذیری» و «قابلیت استفاده‌» بستگی دارد

نکات برگزیده مطلب
  •  آقای بریان آرمسترانگ(Brian Armstrong) مدیرعامل صرافی رمزارزی بزرگ Coinbase طی جلسه‌ی پرسش و پاسخ روز ۲ام آوریل اعلام کرد که از نظر او پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به سه عامل «نوسان»، «مقیاس‌پذیری» و «قابلیت استفاده‌» بستگی دارد.

نظرات بریان آرمسترانگ

 آقای بریان آرمسترانگ(Brian Armstrong) مدیرعامل صرافی رمزارزی Coinbase معتقد است که پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به سه عامل «نوسان»، «مقیاس‌پذیری» و «قابلیت استفاده‌» بستگی دارد. آقای آرمسترانگ نظرات خود را طی جلسه‌ی پرسش و پاسخ روز ۲ام آوریل ارائه کرد.

آقای آرمسترانگ در روز چهارشنبه یک برنامه‌ی پرسش و پاسخ ۴۵ دقیقه‌ای ترتیب داد و در آن به برخی سوالات ارائه شده توسط جامعه‌ی رمزارزی پاسخ داد. در پاسخ به سوال اول که مربوط به «پتانسیل پذیرش گسترده‌ی صنعت رمزارزی بود»، وی اعلام کرد که پذیرش گسترده و فراگیر این صنعت به واسطه‌ی افزایش مقیاس‌پذیری و قابلیت استفاده در کنار کاهش میزان نوسان محقق خواهد شد.

آقای آرمسترانگ در رابطه با موضوع نوسان رمزارزها اظهار داشت که اگر بازار‌های رمزارزی به طور چشم‌گیری نوسان داشته باشد، ورود و حضور سرمایه‌گذاران سنتی به آن بسیار سخت خواهد بود. به این ترتیب، وی به این نتیجه رسید که صنعت رمزارزی نیاز دارد تا به قیمت‌های با ثبات‌تر بیشتری برسد، به عنوان مثال به واسطه‌ی رمزارزهای پایدار و ارائه‌ی موارد استفاده‌ی بیشتر که بتوان افراد بیشتری را جذب این صنعت کرد.

وی در ادامه افزود که در حال حاضر بیش از ۱۰ تیم توسعه‌دهنده در زمینه‌ی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مانند شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) کار می‌کنند تا سرعت تراکنش‌های رمزارزی را بهبود بخشیده و افزایش دهند. به لطف توسعه‌ی این راه‌حل‌ها، رمزارزها می‌توانند به ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه دست یافته و در سطح کمپانی‌های بزرگی همچون پی‌پل(PayPal) و ویزا(Visa) فعالیت کنند.

آقای آرمسترانگ در ادامه توضیح داد که قابلیت استفاده و کاربردهای مختلف رمزارزها نیز باید بهبود یابند. او استدلال کرد که در حال حاضر یک کاربرا برای سرمایه‌گذاری در صنعت رمزارزی باید مراحل زیادی را پشت سر بگذارد. آقای آرمسترانگ به عنوان یک مثال از قابلیت استفاده و افزایش کاربرد پیشنهاد کرد که از نرم‌افزار پیام‌رسان بسیار محبوب WeChat برای ساده‌سازی روند سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خرد استفاده کرد.

آقای آرمسترانگ همچنین در رابطه با شک و تردید‌های اخیر و جنبش حذف Coinbase اشاره کرد. این کمپین که با هشتگ DeleteCoinbase# در اوایل ماه مارس به راه افتاد، در واقع پاسخ کاربران به خرید حق مالکیت یک شرکت است که قبلا تحت مالکیت یک توسعه‌دهنده‌ی بدافزار بوده و اکنون Coinbase مدیریت آن را بر عهده گرفته است.

 

بریان آرمسترانگ برجسته‌ترین طرفدار بیت‌کوین

این کارآفرین برجسته در ادامه به سوال دیگری پاسخ داد و افزود که یکی از طرفداران رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) می‌باشد و دوست دارد که این رمزارز به موفقیت برسد. با این حال، وی در ادامه اعتراف کرد که بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بیش از حد به ترویج و تبلیغ این رمزارز پرداخته است زیرا در آن زمان فکر کرده که بیت‌کوین می‌تواند به یک شبکه‌ی پرداخت مقیاس‌پذیر برای همه‌ی مردم تبدیل شود. آقای آرمسترانگ در رابطه با این مورد توضیح داد:

من میزان بحث برانگیز بودن این موضوع در جامعه‌ی بیت‌کوین را کاملا دست‌کم گرفته بودم.

Brian Armstrong

از آنجایی که برخی او را متهم کرده‌اند که باعث دستکاری و افزایش قیمت بیت‌کوین شده است، در نهایت آقای آرمسترانگ اظهار نمود که دیگر نسبت به تمام رمزارزها و پروتکل‌های رمزارزی بد‌بین نیست و از تمامی پروژه‌های رمزارزی حمایت می‌کند. او در رابطه با این موضوع گفت که صرافی رمزارزی Coinbase تصمیم گرفته به جای پشتیبانی از برخی پروژه‌های موفق، از همه‌‌ی پروژه‌ها پشتیبانی کند.

 همانطور که قبلا گزارش شده، آقای آرمسترانگ بار‌ها نسبت به رمزارز بیت‌کوین ابراز علاقه کرده است. به عنوان مثال در مجموعه‌ای از پست‌های توییتری که به مناسبت ۱۰ سالگی این رمزارز منتشر شده بود، وی اعلام کرد که «بیت‌کوین اولین عشق من است».

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای آرمسترانگ چیست؟ پذیرش گسترده‌ی صنعت رمزارزی به چه عواملی بستگی دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا