اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

CoinMarketCap معیار‌های رتبه‌بندی خود را اصلاح خواهد کرد

پس از گزارشی که توسط Bitwise مبنی بر جعلی بودن ۹۵ درصد از حجم معاملات بیت‌کوین اعلام شده در این پلتفرم منتشر شد، این سایت اعلام کرد که در سیستم رتبه‌بندی خود تجدید نظر خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • CoinMarketCap وب‌سایتی است که به مرجع داده‌های بازار رمزارزی تبدیل شده است. این وب‌سایت پس از گزارش نتیجه‌ی تحقیقاتی که شواهد شوکه کننده‌ای از حجم‌های غیر واقعی را ارائه کرد، وعده داد ساختار رتبه‌بندی صرافی‌های رمزارزی را اصلاح کند. این شرکت در روز ۲۵ مارس ایجاد تغییراتی را در رسانه‌های اجتماعی خود تایید کرد.

CoinMarketCap مسلما بهترین سرویس شناخته شده برای ردیابی حجم معاملات بازار بیت‌کوین(Bitcoin) و دیگر رمزارزها(Altcoins) و نیز فعالیت صرافی‌های رمزارزی به‌شمار می‌آید.

در هفته‌ی گذشته نتیجه‌ی تحقیقات Bitwise که یک صندوق ارائه دهنده‌ی شاخص رمزارزی است، نشان داد که CoinMarketCap آمار جعلی از حجم معاملات بیت‌کوین را ارائه می‌کند. Bitwise در گزارش ارائه شده ادعا می‌کند که این موضوع سرمایه‌گذاران را فریب داده و رمزارزهای تحت تاثیر را با بزرگنمایی نشان می‌دهد.

به‌نظر می‌رسد CoinMarketCap هشدار‌های ارائه شده در تحقیقات Bitwise را مورد توجه قرار داده است. Bitwise این تحقیقات را به صورت بخشی از درخواست ارائه‌ی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین(ETF) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است.

مدیران CoinMarketCap در حساب توئیتر این وب‌سایت اعلام کردند:

ما بازخورد‌های تمامی کاربرانمان را در نظر می‌گیریم و در حال فعالیت بر روی ارائه‌ی شاخص‌های جدیدی هستیم تا کاربران بتوانند تصویر کاملتری از صرافی‌ها و رمزارزهای وب‌سایت را مشاهده نمایند. CoinMarketCap Executives

کارالین چان(Carylyne Chan)، مدیر جهانی بازاریابی CoinMarketCap در گفتگو با بلومبرگ(Bloomberg) به‌طور خلاصه چگونگی اعمال تغییرات آینده در رتبه‌بندی این وب‌سایت را بیان کرد.

وی توضیح داد: «برای مثال، اگر یک صرافی دارای ترافیک پایین کاربران، حجم معاملات 300 میلیون دلاری را نشان دهد و تنها 5 بیت‌کوین در کیف‌پول خود داشته باشد، کاربران قادر خواهند بود بدون نیاز به قضاوت خودسرانه ما، صحت و یا نادرستی آمار ارائه شده را تشخیص دهند.»

CoinMarketCap در گذشته و پس از آن‌ که تحقیقات پلتفرم معاملاتی The Tie نیز حجم معاملات گزارش شده توسط این پلتفرم را مشکوک اعلام کرد، مورد توجه قرار گرفت.

چانگ پنگ ژائو(Changpeng Zhaoمدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد که رتبه‌بندی رمزارزهای صعودی در این سایت سرمایه‌گذاران را منحرف می‌کند، وی اظهار داشت که فکر می‌کند حجم معاملات مشکوک است.

همچنین، مدیر بازاریابی جهانی CoinMarketCap چهارچوب زمانی مشخصی برای ایجاد تغییرات اعلام نکرده است.

نظر شما در رابطه با انتشار حجم جعلی معاملات در CoinMarketCap چیست؟ آیا این امر باعث ضرر شما شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا