اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

روسیه به دنبال تغییر و بهبود سیاست‌های خود در قبال صنعت رمزارزی

این کشور در حال بررسی امکان تغییر موقعیت سیاسی خود نسبت به صنعت رمزارزی و ارائه‌ی یک رمزارز پایدار است

نکات برگزیده مطلب
  • گزارشاتی که اخیرا توسط خبرگزاری‌های داخلی روسیه منتشر شده است نشان می‌دهد که مجلس دوما(Duma) و دولت کشور روسیه در حال بررسی امکان تغییر موقعیت سیاسی خود در رابطه با صنعت رمزارزی هستند. گرچه جزئیات این حرکت سیاسی هنوز ناگفته باقی مانده است، اما می‌تواند یکی از مهم‌ترین تغییرات مربوط به پذیرش رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین در منطقه را به همراه داشته باشد.

نغییر دیدگاه روسیه

دوما (Duma یک مجمع قانون‌گذاری در روسیه است که زیرمجموعه‌ی مجلس نمایندگان فدرال این کشور محسوب می‌شود) در حال بررسی امکان تغییر موقعیت سیاسی خود در رابطه با صنعت رمزارزی است؛ این تصمیم‌گیری می‌تواند یکی از مهم‌ترین تغییرات مربوط به پذیرش رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین در منطقه را به همراه داشته باشد.

russia

گرچه جزئیات این حرکت سیاسی هنوز ناگفته باقی مانده است، اما یادآوری این نکته حائز اهمیت است که با وجود اینکه کشور روسیه یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های بیت‌کوین جهان محسوب می‌شود، هنوز هم یک موضع محدود کننده در رابطه با کسب و کار‌های رمزارزی به خود گرفته است.

با این حال، طی چند وهله اعضای کابینه‌ی دولت، دستورالعمل‌هایی در رابطه با امکان صدور رمزارزهایی با پشتوانه‌ی بانک مرکزی کشور ارائه کرده‌اند، و گرچه بر اغلب موارد اطلاعات تحت پوشش رسانه‌ها عمدتا از شایعات و نظرات پیرامون این موضوع تشکیل شده بود، اما گزارشاتی که توسط خبرگزاری روسی Rambler منتشر شده نشان می‌دهد که ایگور یوسوفوف(Igor Yusufov) وزیر انرژی سابق کشور ر‌وسیه پیشنهاداتی در رابطه با ایجاد یک رمزارز پایدار با پشتوانه‌ی نفت کشور ارائه کرده است.

ظاهرا کشور روسیه باید یک سیستم قانونی جدید را اجرایی کند. این خبر توسط اولگ نیکولایف(Oleg Nikolaev یکی از اعضای کمیته‌ی دولتی دوما در بخش سیاست‌های اقتصادی) منتشر شده است. خبرگزاری‌های داخلی روسیه توضیح می‌دهند که به نظر می‌رسد دولت این کشور خواستار توسعه‌ی تکنولوژی بلاک‌چین و رمزارزهاست.

به نظر می‌رسد که تلاش‌های کشور روسیه و دولت، با پیشنهادات آقای یوسوفوف مطابقت دارد. آقای یوسوفوف به عنوان یک استراتژیست سیاسی توضیح داده است که یک رمزارز نه تنها تاثیرات مثبتی در سطح ملی ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند تجارت بین‌المللی را در بین کشور‌هایی که رو‌سیه به عنوان واسط حضور ندارد نیز، تسهیل بخشد.

روسیه: پیشنهاد یک نسخه‌ی کاربردی از رمزارز پترو ونزوئلا؟

ایده‌ی اولیه دولت روسیه این است که یک رمزارز برای استفاده‌ی عمومی توسط کشور‌های تولید کننده‌ی نفت(مانند کشور‌های عضو OPEC و دیگر تجار نفت) ساخته شود. هدف از ساخت این رمزارز کاهش تاثیر دلار آمریکا در زمان حل مسائل مربوط به تجارت بین‌المللی به روش‌های سنتی می‌باشد:

معرفی یک سیستم حل و فصل مبادله‌ی مبتنی بر صنعت رمزارزی که در بازار انرژی فعالیت داشته باشد، احتمالا به ما اجازه خواهد داد تا از هزینه‌های اضافی مربوط به مواردی همچون استفاده از ارزهای بدون پشتوانه، تغییرات و نوسانات غیرقابل پیش‌بینی نرخ ارز، کارمزد تبدیل ارز و محدودیت‌های تجاری، پرهیز کنیم. این پروژه‌ می‌تواند سهم قابل توجهی در توسعه‌ی روسیه و اکوسیستم دیجیتال بین‌المللی داشته باشد؛ همچنین باعث ایجاد سطح جدیدی از پیشرفت در زیرساخت‌های تجاری و استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین و قرارداد‌های هوشمند برای سرویس‌های خدمات مالی خواهد شد. Igor Yusufov

آقای یوسوفوف همچنین اظهار داشت که تصویب نهایی این پروژه توسط دولت روسیه می‌تواند گام اول طرح چشم‌انداز جهانی باشد. وی در ادامه گفت:

کشور‌های عضور OPEC بیش از دو سوم ذخایر نفتی جهان را تحت کنترل خود دارند. وجود چنین اتحادی نه تنها در راستای منفعت خودشان است، بلکه از لحاظ اقتصادی نیز توجیه‌پذیر خواهد بود. Igor Yusufov

به نظر می‌رسد که رمزارز پیشنهادی روسیه شباهت‌های زیادی به رمزارز پترو(Petro رمزارز معرفی شده توسط کشور ونزوئلا) دارد. گرچه رمزارز پایدار پترو هنوز به صورت رسمی چرخه‌ی فعالیت‌های خود را آغاز نکرده و به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، اما توکن تحت حمایت کشور روسیه می‌تواند اعتبار و شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشد.

نظر شما در رابطه با تصمیمات دولت روسیه چیست؟ آیا این کشور در آینده‌ای نزدیک قطب صنعت رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین جهان خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا