اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

ژاپن: کوین‌های پایدار «رمزارز» محسوب نمی‌شوند

طبق اعلام آژانس خدمات مالی ژاپن، از این پس در این کشور کوین‌های پایدار نوعی رمزارز در نظر گرفته نخواهند شد

نکات برگزیده مطلب
  • آژانس خدمات مالی ژاپن اخیرا اعلام کرده است که تحت قوانین موجود نمی‌توان کوین‌های پایدار را نوعی «رمزارز» در نظر گرفت و باید آن‌ها را به صورت جداگانه تنظیم و قانون‌گذاری کرد.

آژانس خدمات مالی ژاپن(Japanese Financial Services Agency) طی روز‌های گذشته به طور انحصاری توضیح داد که تحت قوانین کنونی، کوین‌های پایدار به عنوان رمزارز تعریف نمی‌شوند.

در حال حاضر در ژاپن دو بخش از قوانین وجود دارد که شرکت‌های مرتبط با صنعت رمزارزی باید از آن تبعیت کنند؛ «قانون پرداخت وجه» و «خدمات پرداخت».

قانون پرداخت وجه رمزارزها را به عنوان یک وسیله‌ی پرداخت در نظر می‌گیرد و همه‌ی آن‌ها را معاف از مالیت تعریف کرده است. قانون خدمات پرداخت نیز توضیح می‌دهد که صرافی‌های رمزارزی دولتی باید در آژانس خدمات مالی(FSA) این کشور به ثبت برسند.

در تعریف‌های ارائه شده در قانون خدمات پرداخت گفته شده که کوین‌های پایدار «رمزارز» محسوب نمی‌شوند.

این منبع قانون‌گذاری به خبرگزاری‌های آنلاین اعلام کرده است:

در اصل، کوین‌های پایدار به ارزهای قانونی متصل شده‌اند و تحت قوانین خدمات پرداخت، به عنوان رمزارزها دسته‌بندی نمی‌شوند. The Japanese Financial Services Agency

این مرجع قانون‌گذاری توضیح داد که با توجه به ویژگی‌های مختلف کوین‌های پایدار، هنوز هیچ قاعده‌ای در رابطه با نحوه‌ی ثبت قانونی و قانون‌گذاری آن‌ها ارائه نشده است.

با وجود اینکه کشور ژاپن به تازگی به صنعت رمزارزی اجازه‌ی قانون‌گذاری و تنظیم داده است، اما این مورد تنها اجازه‌ی قانون‌گذاری رمزارزها را صادر کرده است. در این حالت، به نظر می‌رسد که کوین‌های پایدار به مقررات و قوانین جداگانه‌ای نیاز خواهند داشت.

نظر شما در رابطه با این تصمیم‌گیری آژانس خدمات مالی ژاپن چیست؟ آیا قانون‌گذاری و تنظیم رمزارزها باید با کوین‌های پایدار متفاوت باشد؟ نظرات و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Thenextweb

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا