اخبار داخلیاخبار و مقالات

واردات تجهیزات استخراج رمزارز قانونی اعلام شد

دبیر شورای عالی فضای مجازی از قانونی شدن واردات تجهیزات ماینینگ رمزارز‌ها خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • پس از به رسمیت شناختن استخراج رمزارز‌ها به عنوان صنعت توسط دولت، به نظر می‌رسد که امور قانونی واردات و انجام این امر سرعت بیشتری یافته و در حال طی مراتب قانونی خود است.

به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در هفتمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره ادامه روند قانونی سازی بستر فعالیت استخراج بیت کوین و ارز رمزنگار پس از آن که دولت استخراج ارزهای رمزنگار را به عنوان صنعت پذیرفته است، گفت:

هماهنگی‌های لازم با نهادهای ذیربط برای آزادسازی واردات دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین و  انواع ارز رمزنگار انجام شده است و این خبر نویدبخش توجه دولتی‌ها به مساله ارزهای مجازی خواهد بود. ابوالحسن فیروزآبادی

 

رییس مرکز ملی فضای مجازی با  اشاره به سرعت سریع رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: تحولات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار سریع است و ما باید متناسب با این تحولات، همواره آمادگی لازم را برای پذیرش و تغییرات احتمالی داشته باشیم. با توجه به پیچیدگی مسائل جامعه، باید با همت و اراده و عزم راسخ برای پیشبرد اهداف تلاش کرد.

وی تاکید کرد: سه حوزه نرم افزار، سخت افزار و پلتفرم را موارد مهمی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است و ساختارهای دقیق و منسجم در آنها را از ضروریات به شمار می‌رود؛ بر همین اساس نیز مرکز ملی فضای مجازی این آمادگی را دارد تا با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعضای سازمان نظام صنفی به عنوان نماینده بخش خصوصی اتاق فکری را برای طرح و پیگیری مطالبات بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات کشور ایجاد کند.

گفتنی است؛ از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه می‌توان به موضوعاتی از جمله توجه به ظرفیت‏‌ها و شرایط شرکت‏‌های قدیمی، توجه به شرکت‌‏های نوپا و استارت‌آپ، بازنگری و تصویب قوانین مربوط به مالکیت معنوی، توجه به توسعه صادرات خدمات و محصولات فناوری اطلاعات و تهیه نقشه ‏راه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اشاره کرد که با دبیر شورای عالی فضای مجازی از سوی نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرج شد.

به نظر شما قانونی شدن واردات تجهیزات استخراج رمزارز در ایران چه تاثیری بر این صنعت خواهد گذاشت؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ibena

یک نظر

  1. نظر من اینه که با قانونی شدن با خیال راحت می توان کارت گرافیک خرید و مشغول به تایید تراکنش ها و استخراج ارز دیجیتال بدل شد ، و احتمال این که کویر های ایران برای تامین برق مورد نیاز استخراج با پنل های خورشیدی مجیز شوند بالا می رود و قیمت ها برا شغل مستقل کار ماینرینک پایین می آید و همه ی این موارد + استخراج ابری در خاک ایران برای ایرانیان ایجاد شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا