اخبار داخلیاخبار و مقالات

عبدالرضا نوروزی: رمزارز‌ها باید در ایران بومی‌سازی شوند

نائب رئیس کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی بر ضرورت بومی‌سازی ارزهای دیجیتالی تاکید کرد

نکات برگزیده مطلب
  • نائب رئیس کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی بر ضرورت بومی سازی ارزهای دیجیتالی تاکید کرد و گفت: نباید در اجرای این مهم تعلل ایجاد شود و مثل بقیه تکنولوژی‌هایی که دیر وارد ایران شده‌اند برخورد شود.

عبدالرضا نوروزی، از کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ورود پدیده جدید ارز دیجیتال به کشور و برخوردهای صورت گرفته با آن اظهار داشت: «ما به صورت ریشه‌ای با ورود تکنولوژی‌های جدید مشکل داشته‌ایم که برخوردهای سلبی صورت گرفته با فکس، ویدیو، اینترنت و امروز تا حدودی ارزهای دیجیتال، بخشی از آن هستند.»

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به عرصه ارزهای دیجیتال در کشور افزود:

باید برای فناوری‌های جدید مثل ارز دیجیتال، تیم‌های کارشناسی داشته باشیم که به موازات آنکه یک فناوری وارد بازار می‌شود، بتوان روی آن کار کرده و تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام داد. عبدالرضا نوروزی-نائب رئیس کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی

نوروزی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال امکانی است که نمی‌توان جلوی آن را گرفت و حتی اگر امروز این فناوری مورد استفاده قرار نگیرد، در نهایت تا چند سال آتی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا از آن استفاده می‌کنند، برلزوم بومی‌سازی ارزهای دیجیتال درکشور تاکید کرد.

وی گفت:

هر سیستمی که وارد کشور می‌شود، لازم است بومی‌سازی شود و ارز دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نیست. از آنجایی که امکان بومی‌سازی ارز دیجتیال نیز در کشور وجود دارد، نباید این اتفاق زمانی بیفتد که کار از کار گذشته است. لذا باید در این خصوص اقدام عاجل صورت گیرد. عبدالرضا نوروزی

نوروزی با ذکر قابلیت‌های ارزهای دیجیتال ادامه داد: ارز دیجیتال این امکان را دارد که سرعت تراکنش‌ها را بالا برده و واسطه‌ها را حذف کند و این کار نیز با حداقل کارمزد انجام می‌شود. شاید در این بین دغدغه‌هایی از سوی وزارت اقتصاد برای رصد تراکنش‌ها در استفاده از ارز دیجیتال وجود داشته باشد و احتمال پولشویی و یا دور زدن پرداخت مالیات را در پی داشته باشد. البته تمام این نگرانی‌ها اگرچه صحیح است اما با بررسی کارشناسانه و ارائه راهکارهای مناسب قابل حل است.

نظر شما در رابطه با بومی‌سازی رمزارز‌ها در ایران چیست؟ آیا «بومی‌سازی» با فلسفه وجودی رمزارز‌ها مغایرت ندارد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Mehrnews
دکمه بازگشت به بالا