اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صرافی Mt. Gox آماده‌ی بازپرداخت به مالباختگان می‌شود

این صرافی اعلام کرد که قصد دارد ۱ میلیارد دلار رمزارز به مالباختگان پرداخت نماید

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی رمزارز Mt. Gox در تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۱۸ در وب‌سایت رسمی خود اعلام نموده که در حال آماده شدن برای بازپرداخت بیش از ۱ میلیارد دلار رمزارز بیت‌کوین به مالباختگان حمله‌ی هک خود است.

به نظر می‌رسد که صرافی Mt. Gox در نهایت قصد دارد پس از گذشت مدت‌ها از هک شدن، بیت‌کوین کاربران مالباخته را به آن‌ها بازگرداند. رسوایی این صرافی در اوایل سال ۲۰۱۴ رخ داد و بیش از یک میلیارد دلار رمزارز کاربران در این حادثه از دست رفت. حال پس از گذشت این همه مدت به نظر می‌رسد که قربانیان این حادثه یک قدم به دریافت خسارت خود نزدیک‌تر شده‌اند.

طبق گزارشاتی که در وب‌سایت رسمی این کمپانی منتشر شده است، کاربران می‌توانند با استفاده از ابزار‌های آنلاین سایت میزان رمزارز از دست داده‌ی خود را اعلام کرده و برای بازپس‌گیری آن‌ها از این صرافی ادعای خسارت کنند. نکته مهم و قابل تاکید این است که انجام این فرایند برای افراد عادی و شرکت‌های طلبکار کاملا فرایندی مشابه است و تفاوتی در مراحل پیش‌روی آن‌ها وجود ندارد. جدا از گزینه‌ی آنلاین، قربانیان می‌توانند ادعای خود را از طریق ارسال پستی نیز مطرح نمایند.

شخص قابل اعتماد این صرافی که رمزارزهای باقی مانده در اختیار او قرار گرفته همانند دیگر اقدامات مربوط به ورشکستگی، یک سیستم اختصاصی برای این فرایند ایجاد کرده است. کاربران مال باخته می‌توانند از طریق این سیستم تمام اسناد مورد نیاز برای فرایند درخواست خسارت را تکمیل کرده و ثابت کننده که در این صرافی دارایی قابل بازگشت داشته‌اند. طبق این اعلامیه:

تمام کاربران سراسر جهان بدون نیاز به صرف وقت و هزینه می‌توانند مطابق با قانون بازسازی مدنی شهروندان ژاپن و سایر قوانین و مقررات مربوطه، مراحل مقدماتی را از طریق ارائه‌ی مدارک جهت ادعای خسارت طی کرده به راحتی در پرونده‌ی بازتوانی مدنی شرکت کنند.

Mt. Gox

صرافی Mt. Gox یکی از اولین صرافی‌های رمزارزی برای بیت‌کوین بود و در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد؛ ولی تنها طی سه سال به رشد چشمگیری رسید و به دنبال آن توانست در سال ۲۰۱۳ به محبوب‌ترین صرافی رمزارزی جهان تبدیل شود. در فوریه‌ی سال ۲۰۱۴ پس از ماه‌ها مشکلات ثابت، این صرافی به حالت آفلاین در آمد و ادعا کرد که دچار یک حمله‌ی هک شد و بیش از ۸۵۰ هزار بیت‌کوین و ۲۸ میلیون دلار پول نقد را از دست داده است.

مارک کارپلس(Mark Karpelés) مدیرعامل این صرافی هکرها را بابت این حادثه و سرقت رمزارزها مقصر اعلام کرد، اما پس از دو هفته که ۲۰۰ هزار بیت‌کوین سرقتی مربوط به این حمله‌ی هک پیدا شد، راز و رمز این واقعا از این هم عمیق‌تر و مشکوک‌تر شد. در نهایت مقدار زیادی از این رمزارز پیشگام(بیت‌کوین) زمانی که قیمت‌ها به بالاترین حد خود رسیده بودند، بفروش رسید.

اقدامات قانونی

زمانی که دادگاه ناحیه‌ی توکیو تصمیم به توقف مبادلات این صرافی ورشکسته و احیای دارایی مال باختگان گرفت، بخش قابل توجهی از رمزارزها یاد شده فروخته شده بود. تقریبا ۱۷۰ هزار بیت‌کوین و بیت‌کوین کش تنها تنها دارایی‌های رمزارزی این صرافی بود که بر روی پلت‌فرم این صرافی باقی مانده بود. اقای کارپلس نسبت به روند طولانی مدت در اجرای AMA اوایل سال ۲۰۱۸ ابراز تاسف کرده است.

کاربران آسیب دیده از این واقعه باید تا قبل از پایان روز ۲۲ اکتبر ۲۰۱۸ اقدام بررسی و ارسال مدارک و ادعای خود کنند. تمامی درخواست‌ها مستقیما به وکیل بازسازی مدنی ژاپن که مسئولیت توزیع دارایی را برعهده دارد، ارسال خواهد شد.

نظر شما در رابطه با تصمیم این صرافی به بازپرداخت خسارت مالباختگان چیست؟ پس از گذشت این زمان طولانی و تغییرات قیمت بیت‌کوین این صرافی چگونه می‌تواند این میزان رمزارز به سرقت رفته را پرداخت نماید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BTCmanager

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا