اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

۲۴ ساعت تا اعلام نتیجه‌ی بررسی ETF بعدی توسط SEC

این کمیسیون در حال آماده شدن برای اعلام نتیجه‌ی بررسی ETF بیت‌کوین ProShares است

نکات برگزیده مطلب
  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) فردا پنج‌شنبه باید نتایج بررسی ETFبیت‌کوین ارائه توسط ProShares را ارائه کند؛ هرگونه تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع تاثیر چشم‌گیری بر ارزش و سرمایه‌ی کلی بازار رمزارزی خواهد داشت.

پس از گذشت کمتر یک ماه از تاخیر در تصمیم‌گیری در رابطه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین(ETF بیت‌کوین) کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) آماده شده تا دو ETF دیگر را مورد بررسی قرار داده و در رابطه با تایید و یا رد آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

مقامات رسمی قانون‌گذاری در این کمیسیون باید در رابطه با ETF بیت‌کوین ProShares و همچنین ETF بیت‌کوین ProShares Short تا پایان روز ۲۳ آگوست(پنج شنبه) تصمیم خود را اعلام کنند. برخلاف تصمیم‌گیری‌هایی که این ماه برای ETF بیت‌کوین Cboe’s VanEck/SolidX رخ داد، ETF ارائه شده توسط ProShares در ارتباط با NYSE ارائه شده و نمی‌توان آن را تحت قوانین تنظیم کننده به تاخیر انداخت.

طبق اسناد رسمی، پیشنهادات ETF ارائه شده توسط ProShares که در ابتدای ماه دسامبر به دفتر SEC ارسال شده، به جای استفاده از هرگونه ذخیره‌ی فیزیکی بیت‌کوین، براساس قرارداد‌های آتی بیت‌کوین پایه‌گذاری شده است. به عبارت دیگر، ارزش ETF توسط قرارداد‌های آتی بیت‌کوین مبادله شده در CME و صرافی Cboe Futures تعیین خواهد شد.

ProShares ابتدا ETF‌ آتی را در سپتامبر ۲۰۱۷ پیشنهاد داد اما در آن زمان بازار مبادلات آتی جوان بوده و « هیچ تضمینی وجود نداشته که یک بازار تجاری فعال برای قرارداد‌های آتی بیت‌کوین توسعه یابد و یا حفظ شود».

ProShares Trust نیز قبلا از SEC خواسته بود تا از پیشنهاد تغییر قانون ارائه شده در ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۷ صرف نظر کند، پیشنهادی که طی آن علاوه بر بیت‌کوین ProShares و ETF بیت‌کوین Short، موارد دیگری همچون ETF استراتژی تساوی/آتی بیت‌کوین ProShares و ETF استراتژی بیت‌کوین/بلاک‌چین ProShares نیز از قبل تعیین شده بود.

این درخواست بازپس‌گیری پس از آنکه SEC اقدام به رد تعدادی از ETF‌های ارائه شده کرد، با اشاره به نگرانی‌هایی در مورد نوسانات بیت‌کوین در آن زمان، مطرح شد. شرکت‌های دیگری همچون Direxion Shares، VanEck و کمپانی مشاوره‌ی First Trust نیز تعدادی از پیشنهادات مشابه ETF بیت‌کوین خود را در آن زمان پس گرفتند.

با این حال، SEC بعدا اعلام کرد که در حال بررسی پیشنهادات مربوط به مبادلات آتی است که تا پایان ماه ژانویه ارائه شده‌اند.

تا به امروز، قانون‌گذاران تنها اقدام به رد و یا به تاخیر انداختن ETFهای بیت‌کوین ارائه شده، کرده‌اند. آخرین رد ETF بیت‌کوین مربوط به ماه گذشته می‌باشد که توسط کامرون و تایلر وینکلوس(Cameron and Tyler Winklevoss) به عنوان سرمایه‌گذاران و میلیارد‌های بیت‌کوینی، به SEC ارائه شده بود.

درخواست این دو برادر در بهار سال ۲۰۱۷ رد شده بود اما بورسBats BZX  که این پیشنهادات را ارائه کرده بود، بعدا از SEC درخواست تجدید نظر کرد که نتیجه‌ی آن به تازگی اعلام شده است.

نظر شما در رابطه با رویداد ۲۳ آگوست چیست؟ تایید یا رد این ETF چه تاثیری بر بازار بیت‌کوین خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coindesk

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا