اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

فعالیت ماینر‌ها در یکی از قطب‌های ماینینگ چین متوقف می‌شود!

با وجود فعالیت گسترده‌ی ماینر‌ها در استان سیچوان چین، قانون‌گذاران این منطقه اخیراٌ تصمیم گرفتند تا فعالیت ماینر‌ها را در این منطقه متوقف کنند

نکات برگزیده مطلب
  • قانون‌گذاران سیچوان(Sichuan) چین در اطلاعیه‌ای که کسب و کار‌های فعال در صنعت استخراج رمزارزها را هدف قرار داده است، خواستار توقف فعالیت استخراج رمزارزها شده‌اند. استان سیچوان چین ۹.۶۶ درصد از کل هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را تولید می‌کند و به دلیل دارا بودن شرایط مناسب برای فعالیت ماینینگ همانند برق ارزان و آب و هوای خنک در گذشته مکان مناسبی برای احداث فارم محسوب می‌گردید.

توقف فعالیت ماینر‌ها در استان سیچوان چین

قانون‌گذاران شهر سیچوان به تمامی کسب و کارهای مرتبط با صنعت رمزارزها هشدار داده‌اند که تمامی فعالیت‌های مرتبط با ماینینگ را به‌طور منظم متوقف کنند. بر اساس گزارش کوینیت، کشور چین بیش از نیمی از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار دارد و ۹۰ درصد از استخر‌های ماینینگ در کشور چین فعالیت قرار دارند.

توقف فعالیت ماینر‌ها در استان سیچوان چین
اداره‌ی مدیریت اقتصادی سیچوان چین در اطلاعیه‌ای به ادارات تابعه‌ی خود دستور داد تا ماینر‌ها را به سوی توقف منظم فعالیتشان هدایت کنند.

بر اساس گزارش پی‌اِی نیوز(PANews)، ۹٫۹۶ درصد از کل هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین در سیچوان چین تولید می‌شود. سیچوان به عنوان یکی از مناطق مناسب برای استخراج بیت کوین شناخته شده است. این منطقه به دلیل دارا بودن برق ارزان و آب و هوای خنک شرایط مناسبی را برای مزارع ماینینگ ارائه می‌کند. توقف فعالیت فارم‌های استخراج بیت کوین در این منطقه به صنعت ماینینگ بیت کوین آسیب خواهد رساند. شرکت‌های شناخته شده و بزرگی همانند بیت‌مین(Bitmain)، آنت‌پول(AntPool) وسایر شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت استخراج بیت کوین در سیچوان قرار دارند.

این تصمیم در حالی اعلام شده است که بر اساس گزارش کوینیت، مقامات محلی شهر یان(Ya’an) واقع در استان سیچوان چین، در ماه گذشته ماینر‌ها را به مصرف برق تولیدی مازاد نیروگاه‌های آبی تشویق کرده‌ بودند.

فعالیت ماینر‌ها در دیگر مناطق چین همچنان ادامه خواهد یافت

مناطق دیگری در چین همانند شینجیانگ(Xinjiang)، مغولستان(Mongolia) و یوننان(Yunnan) نیز میزبانی بخش بزرگی از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار دارند. ماینر‌های این مناطق نیز همانند استان سیچوان به انرژی الکتریکی و نیروی کار ارزان دسترسی دارند. رویکرد سیچوان برای توقف فعالیت ماینر‌ها در سطح همین استان اجرا می‌شود و مناطق دیگر را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. اما امکان پیروی دیگر مناطق چین از این رویکرد در آینده وجود دارد. دولت چین رویکرد سختگیرانه‌ای را در مقابل رمزارزها در پیش گرفته است. در پایان سال گذشته‌ی میلادی بخشدار منطقه‌ی خود مختار سیچوان خواستار پاکسازی این منطقه از فعالیت ماینر‌ها شده بود.

نظر شما نسبت به رویکرد قانون‌گذاران شهر سیچوان در مقابل فعالیت ماینر‌ها چیست؟ آیا توقف فعالیت ماینر‌ها اقتصاد این منطقه را به‌طور جدی تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ تاثیر این رویکرد بر شبکه‌ی بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن