اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

وارن بافت: هیچ رمزارزی ندارم و نخواهم داشت!

وارن بافت در مصاحبه‌ی اخیر خود با شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی بر مواضع پیشین خود نسبت به رمزارزها تاکید کرد و اظهار داشت که علاقه‌ای به داشتن بیت کوین ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • وارن بافت(Warren Buffett)؛ سرمایه‌گذار معروف آمریکایی در مصاحبه با شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) مجددا بر مواضع پیشین خود نسبت به رمزارزها تاکید کرده است. وی همچنین ادعا کرد که بیت کوین هیچ هدف واقعی را دنبال نمی‌کند و به همین دلیل تاکنون به‌طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است.

وارن بافت در مصاحبه با شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی بر مواضع پیشین خود نسبت به رمزارزها تاکید کرد

بخشی از مصاحبه‌ی اخیر وارن بافت با شبکه‌ی تلوزیونی سی‌ان‌بی‌سی بر موضوع ملاقات وی با جاستین سان متمرکز شده بود. بر اساس گزارش کوینیت؛ جاستین سان بیش از ۴ میلیون دلار برای شرکت در مراسم خیریه‌ی صرف غذا با وارن بافت پرداخت کرده است. بافت اظهار داشت که جاستین سان(Justin Sun) و دیگر میهمانان حاظر در مراسم رفتار بسیار مناسبی داشته‌اند و با احترام به گفتگو با یکدیگر پرداخته‌اند. با این وجود، بافت تاکید کرد که بنیان‌گذار ترون موفق به تغییر دیدگاه وی نسبت به رمزارزها نشده است.

بر اساس گزارش کوینیت، جاستین سان یک تلفن همراه سامسونگ به همراه یک بیت کوین و مقداری ترون به بافت اهدا کرده است. بر همین اساس مجری شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی احساس وی نسبت به کسب مالکیت بیت کوین را مورد پرسش قرار داد، اما بافت به وضوح احساس ناراحتی کرد و بدون هیچ توضیح اضافی اظهار داشت که من بیت‌کوین در اختیار ندارم. مجری شبکه برای کسب اطمینان سوال را سه مرتبه تکرار کرد و بافت در هر مرتبه همان پاسخ کوتاه را تکرار کرد.

توئیت شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی
من هرگز مالکیت رمزارزها را در اختیار نداشته‌ و نخواهم داشت.

وارن بافت از عملکرد فن‌آوری بلاکچین و برخی از ویژگی‌های بیت کوین اطلاع دارد

وارن بافت در طول مصاحبه به منابع متعددی اشاره می‌کند و این موضوع نشان می‌دهد که وی تکنولوژی بلاکچین را بررسی کرده است. بافت همچنین به وضوح عملکرد دفتر کل توزیع شده‌ی دیجیتالی و همچنین محدودیت انتشار بیت کوین اشاره کرده است. وی اظهار داشت:

من می‌توانم یک رمزارز را ایجاد کنم و ادعا کنم که تنها ۲۱ میلیون واحد از این رمزارز وجود خواهد داشت. همچنین شما یک دفتر کل توزیع شده از طرف من در اختیار خواهید داشت که حتی پس از مرگ من نیز از بین نمی‌رود. اما قادر به انجام هیچ کاری با استفاده از این رمزارز نخواهید بود مگر آن‌که رمزارزها را به فرد دیگری بفروشید. وارن بافت

وارن بافت همچنین معتقد است که بیت کوین تنها برای انتقال غیر‌قانونی پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه تحقیقات ارزیابی‌ها بر خلاف ادعا‌های منتقدان نشان می‌دهد که سهم رمزارزها در تسهیل فعالیت‌های مجرمانه ناچیز است.

ارزیابی دیدگاه وارن بافت نسبت به رمزارزها

با توجه به مصاحبه‌ی اخیر وارن بافت می‌توان ادعا کرد که دیدگاه وی نسبت به رمزارزها تغییر نکرده است. اما احتمالا موضع وی در برابر رمزارزها از تفاوت رمزارزها با دارایی‌های سنتی سرچشمه می‌گیرد. به عبارت دیگر از دیدگاه سرمایه‌گذاران سنتی، رمزارزها بسیار پر خطر و تحول آفرین ارزیابی می‌شوند.

بدون شک وارن بافت یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذارن عصر مدرن محسوب می‌شود. اما موفقیت وی در نتیجه‌ی اتخاذ استراتژی‌های ساده و محافظه‌کارانه حاصل شده است. وی برای دوره‌ی زمانی نسبتا طولانی از سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های جدید و دارای ریسک اجتناب کرده است. بنابراین دیدگاه وارن بافت نسبت به رمزارزها عجیب به‌نظر نمی‌رسد.

یقینا دیدگاه طرفداران رمزارزها در تضاد با دیدگاه وارن بافت قرار می‌گیرد، اما اظهارات وارن بافت به جایگاه بیت کوین در بلند مدت به عنوان بزرگترین رمزارز بازار اشاره دارد. در حالی که بدون شک دارایی‌های رمزارزی در آینده به‌طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار خواهند گرفت، امکان تسخیر جایگاه بیت کوین توسط رمزارزهای رقیب یا یک رمزارز نوظهور وجود دارد. بافت به وضوح این حقیقت را درک می‌کند و قصد ورود به این مبحث را ندارد.

وارن بافت یکی از کارشناسان بازار سرمایه است که رویکرد اجتناب از بازار رمزارزها را انتخاب کرده است. اما تصمیمات وی یقینا توسعه‌ی محصولات مبتنی بر فن‌آوری بلاکچین و یا سرمایه‌گذاری در این حوزه را متوقف نخواهد کرد. اگرچه با وجود تسهیل پرداخت‌های بین المللی، شفافیت مالی، حذف واسطه‌ها، کارمزد پایین، امنیت، سهولت جابجایی دارایی‌ها و سرعت پردازش تراکنش‌ها نمی‌توان ادعا کرد که رمزارزها هیچ ارزشی را ارائه نمی‌کنند.

نظر شما نسبت به اظهارات وارن بافت در رابطه با بیت کوین، فن‌آوری بلاکچین و رمزارزها چیست؟ آیا در نهایت دیدگاه وارن بافت نسبت به رمزارزها تغییر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن