اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

کرونا باعث ایجاد تاخیر در راه‌اندازی و عرضه‌ی یوان دیجیتال شد

به نظر می‌رسد که شیوع بیماری کرونا باعث شده تا روند توسعه‌ی پروژه‌ی رمزارز بانکی چین تقریباً متوقف شود

نکات برگزیده مطلب
  • شیوع ویروس کرونا در چین باعث شده اغلب مراکز دولتی در این کشور تعطیل شده و یا فعالیت‌های خود را فعلاً متوقف کنند. گزارشات حاکی از آن است که بانک مرکزی چین(PBoC) نیز از این قاعده مستثنی نبوده و فراگیری ویروس کرونا منجر به تأخیر در عرضه‌ی «یوان دیجیتال» از طرف این بانک شده است. به گفته‌ی مقامات این بانک، روند توسعه‌ی این پروژه‌ تقریباً متوقف شده و احتمالاً عرضه‌ی آن در سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۰(آنگونه که پیشتر برنامه‌ریزی شده بود) غیرممکن می‌باشد.

کرونا به یوان دیجیتال ضربه زد

به نظر می‌رسد که شیوع بیماری کرونا و فراگیر شدن این اپیدمی در سراسر چین باعث شده تا تمام دولت‌های محلی برای مبارزه با این بیماری و مهار آن تلاش کنند. شیوع بیماری کرونا در چین(که ابتدا در ماه نوامبر و در استان ووهان آغاز شد) روند توسعه‌ی پروژه‌ی ارز دیجیتال دولتی یا همان «یوان دیجیتال» را هم با مشکلاتی روبرو کرده و باعث شده عرضه‌ی آن با تاخیر مواجه شود.

کرونا Corona

تاریخ پیشنهادی برای عرضه‌ی یوان دیجیتال در ابتدا «سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰» تعیین شده بود، اما حال با فراگیر شدن کرونا به نظر می‌رسد که این زمان‌بندی غیرقابل تحقق شده است، زیرا توسعه‌ی یک ارز دیجیتال ملی دیگر نگرانی اصلی دولت چین نمی‌باشد. با این حال گزارشات حاکی از آن است که مقامات محلی نسبت به راه‌اندازی یوان دیجیتال در سال جاری بسیار خوش‌بین هستند.

بانک مرکزی چین نسبت به این پروژه خوش بین است

پیش از فراگیر شدن ویروس کرونا، بانک مرکزی چین(PBoC) نسبت به راه‌اندازی این پروژه بسیار خوش‌بین بود. تلاش برای توسعه‌ی این «پول مجازی» از مدت‌ها قبل آغاز شده بود و راه‌اندازی آن به عنوان یکی از اهداف اصلی بانک مذکور در سال ۲۰۲۰ توصیف می‌شد. علاوه بر دفتر مرکزی پکن، دو موسسه‌ی تحقیقاتی مجزا در شهرهای سوژو و شنژن نیز وظیفه‌ی توسعه‌ی این ارز دیجیتال و همچنین آزمایش آن را برعهده داشتند.

علیرغم مشکلات بوجود آمده و تاخیر در راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی، چین هنوز هم با جدیت تمام تلاش می‌کند تا یوان دیجیتال را قبل از پایان سال ۲۰۲۰ عرضه کند.

گرچه بانک مرکزی PBoC دارای منابع، توان فنی و استعداد‌های لازم برای راه‌اندازی یوان دیجیتال است، اما مشکلات پیش آمده باعث شده تا علاوه بر تاخیر در عرضه‌ی یوان دیجیتال، روند توسعه‌ی این پروژه تقریبا متوقف شود. شیوع ویروس کرونا منجر به تعلیق فعالیت در بسیاری از ادارات و موسسات دولتی چین شده است، زیرا محققان، کارمندان بانک مرکزی، قانون‌گذاران و سایر افراد دخیل در این پروژه دیگر در دسترس نبوده و یا از ترس ابتلا به بیماری کرونا در محل کار خود حاضر نمی‌شدند.

یوان دیجیتال یک پیشرو در عرصه‌ی رمزارزهای بانکی خواهد بود

بانک مرکزی چین قطعاً با دستیابی به یک رمزارز بانکی واقعی می‌تواند نقطه عطفی در حوزه‌ی رمزارزها ایجاد کند. به گفته‌ی کائو یین(Cao Yin) معاون پژوهشگاه تحقیقات پیشرفته‌ی بلاک‌چین در دانشگاه چینهوا، مراحل مختلف نقشه‌ی راه تکنولوژیکی این پروژه آماده‌ی بهره‌برداری و راه‌اندازی هستند.  وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود که پروژه‌ی رمزارز ملی چین توانسته بسیار مثمر ثمر واقع شده و نتایج شگفت‌انگیزی به همراه داشته باشد.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد که پول‌های کاغذی محلی برای تجمع و انتقال انواع بیماری‌ها است. آلودگی بخشی از اسکناس‌های دلار به ذرات کوکائین که از آن‌ها برای استعمال این مواد مخدر استفاده شده و احتمال انتقال ویروس‌ کرونا از طریق اسکناس‌هایی که در چین استفاده می‌شود این حقیقت را آشکار می‌سازد.

در همین راستا، بانک مرکزی چین برای مقابله با ویروس کرونا به بانک‌های این کشور دستور داده است تا اسکناس‌ها را ضدعفونی کنند و در صورت امکان اسکناس‌های نو در اختیار مردم چین قرار دهند. انتشار آلودگی توسط اسکناس یکی دیگر از مواردی است که باعث تقویت نیاز به عرضه‌ی ارز دیجیتال(که نیازی به تماس فیزیکی ندارند) شده است. ارز دیجیتال در چنین سناریوهایی یک مزیت بزرگ نسبت به ارزهای فیات فیزیکی دارد؛ بنابراین در نهایت می‌توان گفت مشکل شیوع بیماری از طریق پول فیزیکی با عرضه‌ی و گسترش پول نقد دیجیتال به سادگی قابل حل است.

نظر شما در رابطه با تاخیر در عرضه‌ی یوان دیجیتال و تاثیر احتمالی بیماری کرونا بر سایر رمزارزهای موجود در بازار چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا