اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پشتیبانی از یوان دیجیتالی بدون ایجاد سبد ارزی امکان پذیر است

رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین اعلام کرد که یوان دیجیتالی در مقایسه با رمزارزهای رایج(و لیبرا) دارای ویژگی‌های متفاوتی است

نکات برگزیده مطلب
  • چانگ‌چون مو(Changchun Mu)، رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین(People's Bank of China) اظهار داشت که رمزارز بانک مرکزی چین برای حفظ ثبات خود به سبد ارزی نیاز نخواهد داشت. وی اعلام کرد که یوان دیجیتالی نسبت به دیگر رمزارزها متفاوت خواهد بود.

پشتیبانی از یوان دیجیتالی با دیگر رمزارزها تفاوت دارد

رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین در نشست سالیانه‌ی دانشگاهی انجمن مالی چین(The China Finance Association Academic Annual Meeting) که در پکن برگزار شده است در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت که یوان دیجیتالی دارای ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سایر رمزارزها همانند لیبرا است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اوراق بهادار شانگهای، مو اظهار داشت:

رمزارز «یوان دیجیتالی» با هدف سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. در حقیقت این ارز در سیستم پرداخت‌ استفاده خواهد شد. یوان دیجیتالی دارای مشخصات سرمایه‌گذاری بیت کوین نیست، همچنین همانند رمزارزهای پایدار به یک سبد ارزی به منظور پشتیبانی نیاز نخواهد داشت. Changchun Mu

اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا بانک مرکزی چین مکانیسم جایگزینی برای پشتیبانی از ارز یوان دیجیتالی توسط ارز ملی این کشور(Renminbi) در نظر گرفته است یا خیر.

در پنج سال گذشته، موسسه‌ی تحقیقاتی ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین بر روی توسعه‌ی یوان دیجیتالی که به ‌طور رسمی با عنوان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتالی(DCEP) شناخته می‌شود، فعالیت کرده است. یک مقام رسمی بانک مرکزی چین در ماه گذشته اظهار داشت که این بانک قصد دارد از یوان دیجیتالی به منظور تسهیل پرداخت‌های خُرد و ایجاد یک ابزار جدید برای پرداخت‌های بین المللی استفاده کند.

گزارش پیشرفت ایجاد یوان دیجیتالی

رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین همچنین معتقد است که هر کسی نمی‌تواند ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین را درک کند. وی اعلام کرد که مراحل طراحی ارز دیجیتالی، پیکر‌بندی استاندارد، تحقیق و توسعه‌ی کاربردی و آزمایش و رفع اشکال مشترک به پایان رسیده است. در گام بعدی، در مناطق تایید شده پایداری، امنیت و کنترل‌پذیری یوان دیجیتالی بررسی و به‌طور پیوسته بهینه خواهد شد.

بر اساس گزارش کوینیت، بانک مرکزی چین پیش‌تر از آزمایش ارز دیجیتالی خود در دو شهر این کشور خبر داده بود.

اگرچه منتقدان ادعا می‌کنند که چین می‌تواند از یوان دیجیتالی با هدف افزایش نظارت بر شهروندان خود استفاده کند، رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین اظهار داشت: در حالی که ردیابی فعالیت‌های مشکوک و مجرمانه امکان پذیر خواهد بود، این بانک حفظ امنیت تراکنش‌ها در سطح مبادلات پولی را تضمین می‌کند.

نظر شما نسبت به اظهارات رئیس بخش تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین چیست؟ آیا انتشار رمزارزی که تنها توسط یک دولت پشتیبانی می‌شود می‌تواند مزایای رمزارزها را به مردم ارائه دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا