اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بیانیه‌ی عمومی تلگرام در رابطه با پروژه‌ی رمزارزی این شرکت منتشر شد

در اطلاعیه‌ی اخیر تلگرام که بر روی دسته‌بندی توکن‌های گرام خارج از محدوده‌ی اوراق بهادار تمرکز کرده است، هدف از انتشار توکن‌های گرام به‌کارگیری به عنوان ابزار مبادلات بین کاربران و مکملی برای ارزهای رایج در جوامع اعلام شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت تلگرام در بیانیه‌ی عمومی اخیر خود اعلام کرده است که محصول رمزارزی این شرکت برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست. این شرکت ابراز امیدواری کرده است که گرام(Gram) با بهبود سرعت، عملکرد و امنیت تراکنش‌های تجاری روزانه در سطح جهان به مکمل واقعی ارزهای رایج در جوامع تبدیل شود. این شرکت معتقد است که پیش فرض کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا درباره‌ی توکن‌های گرام نادرست بوده و این توکن‌ها اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند.

بیانیه‌ی عمومی شرکت تلگرام

شرکت تلگرام در ششم ژانویه با انتشار مطلبی در وب‌سایت خود با عنوان «بیانیه‌ی عمومی در زمینه‌ی شبکه‌ی بلاکچین و توکن‌های گرام» تاکید کرد که نباید به توکن‌های گرام با دیدگاه خرید و یا نگه‌داری به منظور کسب سود نگریسته شود. زیرا چنین انتظاری در سرمایه‌گذاری بر روی اوراق بهادار وجود دارد و گرام اوراق بهادار محسوب نمی‌شود.

این شرکت توضیح داد که در آمریکا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا بر فروش اوراق بهادار نظارت دارد و اقدام اخیر این سازمان بر علیه پروژه‌ی رمزارزی تلگرام بر این فرض استوار است که توکن‌های گرام نوعی اوراق بهادار هستند. در حالی که توکن‌های گرام به صورت یک «وسیله‌ی مبادله» میان کاربران شبکه‌ی باز تلگرام(TON) طراحی شده‌اند.

نباید از خرید و یا نگه‌داری توکن‌های گرام انتظار کسب سود داشته باشید، شرکت تلگرام هیچ تضمینی برای کسب سود یا منفعت به خریداران توکن‌ها ارائه نمی‌کند. توکن‌های گران با هدف استفاده به عنوان وسیله‌ی مبادلات در میان کاربران اکوسیستم TON طراحی شده است. توکن‌های گرام وسیله‌ی سرمایه‌گذاری نیستند و خرید، فروش یا نگه‌داری از توکن‌های گرام نباید با هدف کسب سود انجام شود. بیانیه‌ی عمومی تلگرام

در این اطلاعیه عنوان شده است که: «در زمان تصمیم‌گیری برای خرید توکن‌های گرام باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است توکن‌های گرام در طول زمان بخشی و یا حتی تمامی ارزش خودشان را از دست بدهند. ریسک‌های متعددی در رابطه با خرید رمزارزها همانند نوسانات موجود در بازار رمزارزها، تشدید قانون‌گذاری صرافی‌های رمزارزی و … وجود دارند.»

شبکه‌ی بلاکچین تلگرام کاملا غیر متمرکز خواهد بود

شرکت تلگرام در بخشی از اطلاعیه به برنامه‌های مبهم راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین TON به عنوان یک پروژه‌ی غیر متمرکز اشاره کرده است. در این اطلاعیه اعلام شده است که شرکت تلگرام به حفظ پلتفرم و یا ایجاد برنامه بر روی آن هیچ تعهدی ندارد. تلگرام مجددا تاکید کرده است که پس از راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین تلگرام، این شرکت هیچ کنترلی بر روی آن نخواهد داشت. همچنین ادعا شده است که پس از راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین تلگرام، شرکت تلگرام و کارکنان این شرکت در رای‌دهی و یا تایید تراکنش‌های شبکه مشارکت نخواهند داشت.

بعلاوه، تلگرام تصریح کرد که هم‌اکنون هیچ کسی قادر به خرید و یا فروش توکن‌های گرام نیست و نگهداری از توکن‌های گرام در آینده به معنای مالکیت بخشی از شرکت تلگرام نیست. این شرکت تاکید کرد که توکن‌های تلگرام صرفا به عنوان یک ارز یا کالا فعالیت خواهد کرد: «توکن‌های گرام هیچ‌گونه حقوق خاصی را برای مالکانشان ایجاد نمی‌کنند، همانند خرید ارز یورو که مالکیت بخشی از اتحادیه‌ی اروپا را برای خریدارانش ایجاد نمی‌کند.»

شرکت تلگرام اعلام کرد که بلاکچین TON همچنان در مرحله‌ی آزمایشی بتا قرار دارد و کاربران می‌توانند از طریق وب‌سایت مربوطه به این نسخه دسترسی داشته باشند. بر اساس اطلاعیه‌ی منتشر شده؛ پس از راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچین تلگرام توکن‌های گرام ایجاد خواهد شد و برای خرید در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گرام هنوز وجود ندارد. هیچ کسی نمی‌تواند پیش از انتشار اطلاعیه‌ی راه‌اندازی بلاکچین تلگرام، توکن‌های گرام را خرید و فروش کند. به طعمه‌ی کلاهبرداران تبدیل نشوید! بیانیه‌ی عمومی تلگرام

کیف پول TON با اپلیکیشن پیام رسانی تلگرام در آغاز ترکیب نخواهد شد

شرکت تلگرام همچنین اعلام کرده است که در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی TON، برنامه‌ی رسمی کیف پول گرام با برنامه‌ی پیام رسانی محبوب این شرکت ترکیب نخواهد شد و در حقیقت به صورت یک برنامه‌ی مستقل عرضه خواهد شد.

انتظار می‌رود که در زمان پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی بلاکچین TON، برنامه‌ی کیف پول رمزارزی تلگرام به‌طور مستقل در دسترس کاربران قرار بگیرد و با برنامه‌ی پیام رسانی شرکت تلگرام ترکیب نخواهد شد. در این راستا، انتظار می‌رود که کیف پول رمزارزی تلگرام با برنامه‌های دیگری که توسط شرکت‌های دیگری عرضه می‌شوند، رقابت کند. ممکن است این شرکت در آینده با توجه به قوانین و مجوز‌های اخذ شده از سوی دولت‌ها، برنامه‌ی کیف پول گرام را با برنامه‌ی پیام رسانی این شرکت ترکیب کند. بیانیه‌ی عمومی تلگرام

کشمکش میان تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همچنان ادامه دارد

اطلاعیه‌ی شرکت تلگرام تنها چند روز پس از رد درخواست اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا منتشر شده است. بر اساس گزارش کوینیت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا از تلگرام درخواست کرده بود که جزئیات هزینه‌کرد و وضعیت کنونی ۱٫۷ میلیارد دلار دارایی که از پیشنهاد اولیه‌ی سکه حاصل شده است را اعلام کند، اما شرکت تلگرام از انتشار جزئیات امتناع کرده است.

به نظر می‌رسد که تلگرام با انتشار اطلاعیه‌ی اخیر سعی می‌کند به قانون‌گذاران آمریکایی اعلام کند که پیش‌فرض آن‌ها در مواجهه با رمزارزهای گرام و در نظر گرفتن این نو‌آوری به صورت نوعی اوراق بهادار، اشتباه است.

نظر شما نسبت به ادعای تلگرام در رابطه با توکن‌های گرام چیست؟ آیا توکن‌های گرام اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند و در نتیجه‌ خارج از حوزه‌ی نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا قرار می‌گیرند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن