اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

امتناع تلگرام از ارائه‌ی جزئیات سرمایه‌گذارانش به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خودداری شرکت تلگرام از انتشار جزئیات مربوط به وضعیت سرمایه‌ی ۱.۷ میلیارد دلاری حاصل از برگزاری پیشنهاد اولیه‌ی سکه را نگران کننده ارزیابی کرد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرده است که اطلاعات و وضعیت منابع مالی در جهت کسب اطمینان از سود‌آوری و توانایی ادامه‌ی فعالیت پروژه‌ی رمزارزی تلگرام درخواست شده است، شرکت تلگرام از انتشار جزئیات مربوط به وضعیت دارایی حاصل از برگزاری پیشنهاد اولیه‌ی سکه خودداری می‌کند.

اطلاعات درخواست شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا برای وادار کردن شرکت تلگرام به انتشار جزئیات اطلاعات حساب بانکی و هزینه‌کرد سرمایه‌ی جمع‌آوری شده در پیشنهاد اولیه‌ی سکه‌ی گرام(ICO)، در روز دوم ژوئن درخواستی را به دادگاه ارائه کرده است. این نهاد اعلام کرد که سوابق درخواست شده کاملا به پرونده‌ی رمزارزی شرکت تلگرام مرتبط است.

بر همین اساس دادگاه ناحیه‌ی جنوبی نیویورک به شرکت تلگرام دستور داد تا پایان روز جمعه به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پاسخ دهد.

بر اساس گزارش کوینیت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا ادعا می‌کند پیشنهاد اولیه‌ی سکه‌ی گرام، فروش توکن عمومی ثبت نشده و غیر قانونی است. بر همین اساس اظهارات و اسناد مربوط به مقدار، منابع و چگونگی هزینه‌کرد دارایی جمع‌آوری شده حاصل از پیشنهاد اولیه‌ی سکه را درخواست کرده است. بر اساس گزارش رسانه‌ها: «شرکت تلگرام از انتشار سوابق بانکی و جزئیات چگونگی هزینه‌کرد ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه‌ی حاصل از پیشنهاد اولیه‌ی سکه و پاسخ‌گویی به سوالات مرتبط با وضعیت دارایی حاصل از سرمایه‌گذاران خودداری می‌کند.»

کسب اطمینان از سود‌آوری و توانایی به ادامه‌ی فعالیت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که ارائه‌ی اطلاعات سرمایه‌گذاری پیش از برگزاری جلسه‌ی پرسش و پاسخ با سه تن از مدیران شرکت تلگرام که در هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد، ضروری است. این نهاد در نامه‌ای اظهار داشت:

خودداری متهمان از ارائه‌ی جزئیات و پاسخ‌گویی به سوالات مطرح شده پیرامون وضعیت سرمایه‌ی ۱٫۷ میلیارد دلاری جمع‌آوری شده از سرمایه‌گذاران بسیار نگران کننده است. تراکنش‌های بانکی درخواست شده شامل میزان و چگونگی هزینه‌کرد دارایی‌های جمع‌آوری شد برای توسعه‌ی بلاکچین TON کاملا با این مساله مرتبط است. این شواهد در جهت تلاش برای کسب اطمینان از سود‌آوری و توانایی ادامه‌ی فعالیت پروژه‌ی رمزارزی تلگرام درخواست شده‌اند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا

نظر شما نسبت به خودداری شرکت تلگرام از انتشار جزئیات اطلاعات بانکی و فهرست هزینه‌کرد‌ این شرکت چیست؟ آیا تلگرام سعی دارد از داده‌های این پروژه محافظت کند؟ یا این شرکت حقیقتی را پنهان می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن