اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

چراغ سبز قانون‌گذاران تایلند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند هفت ارز دیجیتالی مهم بیتکوین، اتریوم، بیتکوین‌کش، اتریوم کلاسیک، لایتکوین، ریپل و استلار را به رسمیت شناخت

علی‌رغم سقوط اخیر بازار رمزارزها که ناشی از هک صرافی مشهور کره‌جنوبی معروف به CoinRail بود، همچنان نقاط روشنی در این بازار دیده می‌شوند. گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که بازار رمزارزها در طی چند ساعت به حجم  14 بیلیون دلار پاسخ مثبتی نشان داد.

با این حال، همان‌طور که اشاره شد اخبار امیدبخشی از تایلند نشان می‌دهد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور دستورالعمل‌های روشنی را با توجه به چارچوب‌های قانونی این کشور در مورد صنعت رمزارزها و ICOها وضع می‌کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند پس از تصویب معیارها در جلسه هفتم ژوئن، خبر پذیرش رمزارزها توسط این کشور را اعلام کرد. بخشی از این معیارها شامل اجازه دادن به هفت ارز دیجیتال به عنوان ارزهای پایه و همچنین مبادلات دوگانه می‌شود.

این هفت ارز دیجیتال محبوب عبارت‌اند از:

  1. بیتکوین (BTC)
  2. اتریوم (ETH)
  3. بیتکوین‌کش (BCH)
  4. اتریوم کلاسیک (ETC)
  5. لایت‌کوین (LTC)
  6. ریپل (XRP)
  7. استلار (XLM)

دلایل انتخاب این هفت رمزارز توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اجماع در مورد اعتبار و نقدینگی دارایی‌های دیجیتال بود.

همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در حال تایید حدود ده شرکت شامل صرافی‌ها، کارگزاران و نمایندگی‌های مجاز فروش برای اعمال مجوزهای ارزهای رمزنگاری‌ شده اند. صرافی‌های ارزهای دیجیتال موظف‌اند تا تاریخ 14 اگوست به منظور ثبت درخواست مجوز اقدام کنند. این تاریخ مطابق با یک اعلام 90 روزه است که همراه با اطلاعیه پذیرش رمزارزها و ارائه آیین‌نامه مربوطه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر شده است. برنامه‌های کاربردی محدود به شرکت‌های ثبت شده در کشور با هزینه پیش پرداخت حداقل 5 میلیون باهت (حدود 157 هزار دلار) می‌شود.

همچنین برای چنین نهادهایی هزینه‌ سالیانه در نظر گرفته شده که به عنوان 0.002٪ از کل حجم معاملات برای صرافی‌های ارز دیجیتال و 0.001٪ از حجم معاملات کل برای شرکت های کارگزاری محاسبه می‌شود. هرکدام به ترتیب با حداقل هزینه 500،000 باهت و 250،000 باهت ؛ و حداکثر هزینه 20 میلیون و 5 میلیون باهت برای پرداخت هزینه‌های هر دو دسته در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به ICOها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اظهار داشت که هرکدام از ICOها باید به طور روشن نوع توکن صادر شده و همچنین اطلاعات کامل سرمایه‌گذاری را بیان کند. همچنين هيچ محدوديتي براي مقدار ICOهايي که مي‌توانند برای سرمايه‌گذاران نهادي و یا سوپر سرمایه‌داران ارائه شوند در نظر گرفته نشده است. با این حال؛ نرخ سرمایه گذاری 300،000 باهت برای هر فرد در هر ICO و همچنین حداکثر 70% از مجموع توکن‌های ارائه شده آن ICO در نظر گرفته شده است.

در نتیجه، چنین دستورالعمل‌های روشنی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند وضع شده، الویت‌های بیشتری را برای کشورهای دیگر که در حوزه مقررات رمزارزها و ICOها فعالیت می‌کنند بوجود می‌آورد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
اتریوم ورد نیوز
دکمه بازگشت به بالا