اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مسدودسازی حساب صرافی‌های رمزارزی منجر به نارضایتی اجتماعی خواهد شد

به گفته فدا‌حسین مالکی علی‌رغم حضور گسترده شهروندان ایرانی در بازار رمزارز، بانک مرکزی نسبت به ساماندهی این بازار تعلل می‌کنند و این رویکرد غلط بدون شک لطماتی را به مردم و اقتصاد کشور خواهد زد

نکات برگزیده مطلب
  • فدا‌حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم زاهدان در تازه‌ترین مصاحبه خود اعلام نموده که بانک مرکزی در رابطه با وضعیت نابسامان بازار رمزارزها اقدامات چندانی انجام نداده است. به گفته وی تعلل در تدوین شیوه‌نامه و بخشنامه‌ای برای ساماندهی این بازار بدون شک باعث ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد کشور و مردم خواهد شد. آقای مالکی با بیان اینکه اخباری وجود دارد که نشان می‌دهد بانک مرکزی در تلاش است تا حسابهای برخی از  صرافی‌های آنلاین داخلی را مسدود کند، توضیح داد که «قطعاً این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی مردم می‌شود و نباید این اقدام صورت بگیرد.

کم‌کاری بانک مرکزی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از تعلل بانک مرکزی در زمینه ساماندهی سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشور توضیح داد که برخی در بانک مرکزی با انسداد سایت‌های داخلی رمزارز به دنبال ایجاد نارضایتی اجتماعی هستند.

فدا‌حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تازه‌ترین مصاحبه مطبوعاتی خود با اشاره به وضعیت نابسامان بازار رمزارزها و ارزهای دیجیتال در کشور اظهار داشت «متأسفانه بانک مرکزی اقدام چندانی در این زمینه انجام نداده و برای تدوین شیوه‌نامه و بخشنامه‌ای برای ساماندهی این بازار تعلل می‌کند».

بانک مرکزی ایران قانون‌گذاری صنعت رمزارز صرافی

به گفته‌ وی «با توجه به ورود بخشی از مردم به این بازار، قطعاً تعلل بانک مرکزی در ساماندهی این بازار لطماتی را به مردم و اقتصاد کشور خواهد زد».

نارضاتی مردم

آقای مالکی با بیان اینکه اخباری وجود دارد که نشان می‌دهد بانک مرکزی در تلاش است تا حسابهای برخی از  صرافی‌های آنلاین داخلی را مسدود کند، توضیح داد که «قطعاً این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی مردم می‌شود و نباید این اقدام انجام شود؛ چنانچه مستندات این موضوع به دست ما برسد، مجلس حتما به آن ورود خواهد کرد و با ابزارهای که در اختیار است به آن رسیدگی می‌کند».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت که:

نباید اقداماتی از سوی دولت فعلی انجام شود تا در آستانه شکل گیری دولت سیزدهم مانع‌تراشی و نارضایتی به وجود بیاید و چنین اقداماتی دور از شأن مدیران کشور است. فدا‌حسین مالکی

وی به عنوان نماینده مردم زاهدان تصریح کرد «مسدود کردن حساب مردم با فیلتر صرافی‌های آنلاین داخلی باعث می‌شود که کاربران ایرانی رو به خرید و فروش با پلتفرم صرافی‌های آنلاین خارجی بیاورند که این نیز خود باعث به وجود آمدن مخاطراتی برای مردم و همچنین اقتصاد کشور می شود».

مالکی در پایان اظهار کرد «متاسفانه چنین اخبار و اقدامات نادرستی پیرامون بازار رمزارزها وجود دارد که در صورتی که محرز شود حتما از طریق قانونی و ابزارهای نظارتی مجلس این موضوع را پیگری می‌کنیم و گزارشی را در این این زمینه تهیه و برای رسیدگی در اختیار نهادهای مربوطه قرار خواهیم داد».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های نماینده مردم زاهدان در مچلس شورای اسلامی در مورد مسدودسازی حساب صرافی‌های داخلی چیست؟ آیا بانک مرکزی نسبت به ایجاد یک چهارچوب مشخص برای فعالیت در صنعت دارایی‌های رمزارزی تعلل کرده است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا