اخبار داخلیاخبار و مقالات

کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۰: باید رمزارز ایرانی تولید و به بازار جهانی عرضه کنیم

آقای سعید محمد در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود اظهار نموده که باید یک چهارچوب قانونی مشخص برای صنعت رمزارزها در کشور تعریف شده و ریسک حضور در این صنعت شدیداً کاهش یابد

نکات برگزیده مطلب
  • سعید محمد کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ضمن ارائه برنامه‌های خود برای صنعت خودروسازی، درباره رمزارز‌ها نیز توضیحاتی را ارائه داد. وی به عنوان بخشی از اولویت‌های خود توسعه‌ی رمزارز مالی و عرضه‌ی آن در سطح جهانی را عنوان کرد. به گفته‌ی دکتر سعید محمد صنعت رمزارزها می‌تواند برای کشور ارز آوری کرده و نقش رفع تحریم ایفا کند.

صحبت‌های یک کاندید

سعید محمد کاندید ریاست جمهوری ضمن ارائه برنامه‌های خود برای صنعت خودروسازی، درباره رمزارز‌ها نیز توضیح داد که «رمزارز‌ها می‌توانند در تحریم‌ها به جمهوری اسلامی کمک کنند. در چارچوب مشخص رمزارز داخلی تولید می‌کنیم و در این حالت مخاطرات و ریسک‌های مربوط به آن کاهش چشم‌گیر خواهد یافت، زیرا صنعت رمزارز ریسک بسیار بالایی دارد. رمزارز ایرانی را تولید می‌کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهیم کرد».

سعید محمد(متولد ۱۳۴۷) پیش از اعلام رسمی کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به عنوان مشاور فرمانده‌ی کل سپاه پاسداران و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا فعالیت داشته است. وی در سال ۱۳۹۳ تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر را از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه(IPMA) کسب کرد و در سال ۱۳۹۲ تندیس بلورین جایزه ملی پروژه‌ی برتر را از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران دریافت نمود.

وی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری کشور در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگاران پیرامون برنامه وی برای صنعت خودروسازی و برخورد با مافیای آن، اظهار داشت «خودروسازی یکی از مشکلات است البته سخت‌تر از ساخت موشک و تاسیسات اتمی و غیره نبود، مشکل خودروسازی در تفکر مدیریتی حاکم است، کسی نگران این نباشد که ما توان ساخت خودروی خوب نداریم.

وی با تاکید بر مشکل مدیریتی داخل کشور اعلام کرد:

مگر کره‌ای‌ها و چینی‌ها چه چیزی بیشتر از ما دارند؟ صنعت خودروسازی در کشور ما امروز بومی شده است. اگر مدیریت اصلاح شود خودروسازی هم اصلاح خواهد شد و نیازی هم به ورود نظامیان نیست. سعید محمد

رمزارز ایرانی تولید و در عرصه جهانی عرضه می‌کنیم

سعید محمد در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگاران پیرامون رمزارز‌ها و برنامه‌ی دولت احتمالی وی برای این پدیده تازه وارد به فضای اقتصادی کشور، تصریح کرد:

سعید محمد انتخابات ۱۴۰۰ رمزارز ایرانی

رمزارز‌ها می‌توانند در تحریم‌ها و ارز آوری به کشور کمک کنند. دولت باید یک مجموعه قوانین و چارچوب مشخص را برای آن‌ها طراحی کند. برنامه ما این است که رمزارز ایرانی را تولید و در عرصه‌ی جهانی عرضه کنیم. ریسک‌های آن را هم برای مالکین و هم کشور‌های طرف معامله کاهش خواهیم داد. سعید محمد

نظر شما در رابطه با صحبت‌های آقای سعید محمد و امکان عرضه‌ی جهانی یک رمزارز داخلی چیست؟ آیا ایران می‌تواند در این زمینه به موفقیت رسیده و الگوی رفتاری کشورهای پیشرو در این صنعت مانند چین را تکرار کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا