اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بازار رمزارزهای ثانویه با احتمال جهش هزاران درصدی مواجه است

تحلیلگران برجسته‌ی بازار رمزارز براین باوراند که در صورت تکرار تاریخ و روند صعودی سال ۲۰۱۷، بازار رمزارزهای ثانویه تا پایان سال بالغ بر ۲۷ هزار درصد رشد قیمت را به ثبت خواهد رساند

نکات برگزیده مطلب
  • بازار رمزارزهای ثانویه در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ دچار یک روند صعودی قدرتمند شد که نتیجه‌ی آن ثبت رکورد‌های جدید برای اغلب رمزارزها به ویژه اتریوم گردید. حال تحلیلگران براین باوراند که بازار در حال نمایش سیگنال‌های مشابه روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ است و در صورت تکرار این روند، ما با جهش ۲۷ هزار درصدی بازار رمزارزهای ثانویه روبرو می‌شویم. این صحبت‌ها درحالیست که طی ۲۴ ساعت گذشته رمزارز اتریوم با جهش ۲۸ درصدی قیمت توانسته از مرز ۳ هزار دلار برای هر واحد ETH عبور کرد و رکورد‌های تازه‌ای را به ثبت برساند.

رشد هزاران درصدی؟

گرچه رمزارزهای ثانویه از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا به امروز توانسته‌اند دستاوردهای چشم‌گیری را به ارمغان آورند، اما به گفته‌ی تحلیلگران اگر بازار رمزارزهای ثانویه بتواند همان روند تغییرات سال ۲۰۱۷ را دنبال کند، بدون شک نگهدارندگان رمزارز شاهد جهش‌های ناگهانی قیمت و ثبت رکورد‌های افزایش بیش از ۲۷ هزار درصدی خواهند بود.

براساس اعلام رکت کپیتال(Rekt Capital) مبادله‌گر محبوب و شناخته‌شده‌ی صنعت رمزارزها، اگر تاریخچه‌ی صنعت رمزارزها تکرار شود بدون شک ما شاهد بازدهی بالقوه برای سرمایه‌گذاران صنعت رمزارز خواهیم بود.

در یک پست توییتری منتشر شده در تاریخ ۳ام می، رکت کپیتال اعلام کرد که «در ابتدای سال ۲۰۱۷ سرمایه‌ی در حال گردش بازار رمزارزهای ثانویه جهت حمایت از چرخه‌ی قبلی خود دچار یک وارونگی شد. این درحالی بود که آخرین روند صعودی در روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ رخ داده بود و به عنوان یک سطح جدید، باعث شد تا تا سرمایه‌ی در حال گردش با افزایش ۲۷ هزار درصدی نسبت به آن سال‌ها مواجه شود».

رمزارزهای ثانویه بیت کوین افزایش قیمت
فصل رمزارزهای ثانویه نزدیک است

گرچه رخدادن چنین روند صعودی غیرممکن و غیرقابل تصور می‌باشد، اما به گفته‌ی رکت کپیتال ممکن است در پایان سال ۲۰۲۱ با چنین رویدادی مواجه شویم. این گفته‌ها درحالیست که تنها طی دو ماه گذشته سرمایه‌ی در حال گردش بازار رمزارزهای ثانویه بالغ بر ۱۱۹ درصد افزایش داشته است.

اما یک سوال جالب، با افزایش ۲۷۶۲۳ درصدی ارزش بازار رمزارزهای ثانویه، سرمایه‌ی در حال گردش این بازار به چه رقمی خواهد رسید؟ به گفته‌ی تحلیلگران در صورت وقوع چنین رویدادی مجموع سرمایه‌ی بازار رمزارزهای ثانویه به رقم ۱۵۲/۶ تریلیون دلار می‌رسد.

رمزارزهای ثانویه بیت کوین افزایش قیمت
نمودار رشد بازار رمزارزهای ثانویه

وضعیت بیت کوین در این میان چگونه خواهد بود؟

انتشار این آمار و ارقام درحالیست که طی ۲۴ ساعت گذشته بزرگ‌ترین رمزارز ثانویه‌ی موجود در بازار یعنی رمزارز اتریوم توانسته با یک جهش قیمت ناگهانی از مرز ۳ هزار دلار عبور کرده و رکوردهای جدیدی را در این زمینه به ثبت برساند.

این درحالیست که طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، بازار بیت کوین نسبتاً کم رونق بوده و این رمزارز در طول یک هفته‌ی گذشته تقریباً ۱۱ درصد سودآوری به همراه داشته است(این رقم برای اتریوم بالغ بر ۲۸ درصد تخمین زده می‌شود).

از لحاظ افزایش قیمت هفتگی، بسیاری از رمزارزهای ثانویه‌ی بزرگ بازار توانسته‌اند بیت کوین را کنار زده و از آن سبقت بگیرند؛ درحالیکه تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند تعداد قابل توجهی از این رمزارزها به زودی با ثبت رکورد جدید قیمت روبرو خواهند شد.

رمزارزهای ثانویه بیت کوین افزایش قیمت
نمودار تغییر قیمت دو رمزارز اتریوم و بیت کوین

با تمام این تفاسیر، اسکات ملکر(Scott Melker)، تحلیلگر برجسته‌ی صنعت رمزارز در دفاع از رمزارز بیت کوین اعلام نموده که برای یافتن نشانه‌هایی از افزایش قیمت قابل پیش‌بینی و جهش سرمایه‌ی ورودی، در بازار بیت کوین باید از چهارچوب‌های زمانی بزرگ‌تر استفاده کرد.

وی در رابطه با این موضوع اعلام نموده که «با نگاهی به نمودار تغییرات قیمت یک سال گذشته بیت کوین می‌توان مشاهده کرد که چندین شمعدانی هفتگی بد در این چهارچوب وجود دارد». با این حال به گفته‌ی وی پس از هر شمعدانی نزولی، بازار بیت کوین با جهش ناگهانی قیمت مواجه شده است.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های رکت کپیتال و احتمال انفجار بازار رمزارزها ثانویه چیست؟ در صورت وقوع چنین رویدادی، چه تغییراتی در بازار رخ خواهد داد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا