اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ای‌بِی در حال بررسی فرصت استفاده از رمزارزهاست

مدیرعامل فروشگاه اینترنتی ای‌بی(eBay) در مصاحبه با شبکه‌ی تلوزیونی سی.ان.بی.سی(CNBC) از بررسی رمزارزها به عنوان روش پرداخت و همچنین تلاش برای فعالیت در حوزه‌ی توکن‌های غیرقابل معاوضه(NFT) خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه سیستم‌های پرداخت رمزارزها اهمیت استفاده از رمزارزها برای افزایش درآمد و سود‌آوری را درک کرده و تلاش می‌کنند از این دارایی‌ها در پلتفرم خود استفاده کنند. اما هم‌اکنون بنظر می‌رسد که زمان آغاز فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی در حوزه‌ی رمزارزها فرا رسیده است. جیمی ایانون(Jamie Iannone)؛ مدیرعامل فروشگاه اِی‌بِی(eBay) در مصاحبه‌ی اخیر خود از بررسی استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت و همچنین گسترش فعالیت در حوزه‌ی انتشار توکن‌های غیر قابل معاوضه(NFT) خبر داد.

احتمال پذیرش رمزارزها در فروشگاه اِی‌بی

جیمی ایانون(Jamie Iannone)؛ مدیرعامل خُرده فروشی اِی‌بی(eBay) در مصاحبه با شبکه‌ی تلوزیونی سی.ان.بی.سی(CNBC) اعلام کرد که ای‌بی(eBay) در حال بررسی فرصت‌های ایجاد شده توسط صنعت رمزارزها است.

بر اساس اظهارات وی، فروشگاه آنلاین اِی‌بی راه‌اندازی سرویس پرداخت با استفاده از رمزارزها و همچنین روش‌هایی برای معرفی توکن‌های غیرقابل معاوضه(NFT) در این پلتفرم را بررسی می‌کند.

ایانون در این مصاحبه از بررسی روش‌های نوین پرداخت همانند پرداخت با استفاده از رمزارزها در فروشگاه اِی‌بی خبر داد. بعلاوه وی اظهار داشت که اِی‌بی به «جستجوی فرصت‌هایی» برای انتشار توکن‌های غیرقابل معاوضه(NFT) در این پلتفرم ادامه خواهد داد.

مدیرعامل اِی‌بی اظهار داشت:

زمانی که روند جدیدی شکل می‌گیرد، بازتاب آن به خوبی در پلتفرم اِی‌بی مشاهده می‌شود و این موضوع یکی از ویژگی‌های مطلوب اِی‌بی را تشکیل می‌دهد. ما این پدیده را در حوزه‌ی توکن‌های غیرقابل معاوضه شاهد هستیم و در حال بررسی چگونگی استفاده‌ی مناسب از فرصت ایجاد شده هستیم. Jamie Iannone

وی اظهار داشت که هم‌اکنون بخشی از مبادلات توکن‌های ان.اف.تی از طریق پلتفرم اِی‌بی انجام می‌شود اما این پلتفرم تاکنون سرویس‌هایی را برای تسهیل فرآیند خرید و فروش این دسته از توکن‌ها ارائه نکرده است. بر اساس اظهارات وی برخی از کاربران اِی‌بی قادر به عرضه‌ی بیت کوین در این فروشگاه هستند و اِی‌بی برگزاری اینچنین حراجی‌هایی را تحریم نکرده است.

مدیران اجرایی اِی‌بی در گذشته از امکان پذیرش رمزارزها در این پلتفرم خبر داده بودند. سه‌سال پیش معاونت ارشد اِی‌بی اعلام کرد که این شرکت به‌طور جدی قصد دارد سرویس پرداخت با استفاده از بیت کوین را در این پلتفرم ترکیب کند.

اِی‌بی پیش از راه‌اندازی سرویس پرداخت رمزارزی پی‌پل(PayPal) همکاری با این شرکت را آغاز کرده بود و در نتیجه امکان پرداخت غیرمستقیم هزینه‌ی کالا و یا خدمات از طریق این سرویس پرداخت رمزارزی پی‌پل امکان پذیر شده است.

هموار شدن پذیرش رمزارز در فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی

در صورت پذیرش مستقیم رمزارز در پلتفرم پی‌پل، سایر رقبای این شرکت همانند آمازون(Amazon) نیز به استفاده از رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت ترغیب خواهند شد. بر اساس گزارش کوینیت، یکی از مدیران آمازون در سال 2019 میلادی شایعه‌ی پذیرش رمزارزها در پلتفرم این شرکت را تکذیب کرده بود اما هم‌اکنون با شرایط کاملاً متفاوتی مواجه هستیم و رمزارزها به‌طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آمازون احتمالاً قصد دارد رمزارز خودش را منتشر کند. بر اساس گزارش کوینیت، این شرکت در جستجوی متخصصان حوزه‌ی نرم‌افزار است تا یک «محصول پرداخت جدید» را توسعه و در مکزیک راه‌اندازی کند.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیرعامل اِی‌بی نسبت به پذیرش رمزارزها در این فروشگاه و همچنین تلاش اِی‌بی برای فعالیت در حوزه‌ی توکن‌های غیرقابل معاوضه چیست؟ آیا اِی‌بی، آمازون و دیگر فروشگاه‌ها بزودی رمزارزها را به عنوان روش پرداخت کارآمد مورد استفاده قرار خواهند داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا