اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دیتاسنترهای چینی به مزارع استخراج فایل کوین تبدیل می‌شوند

یکی از خبرگزاری‌های چینی به نقل از منابع مطلع گزارش کرد که پایگاه‌های داده‌ی اینترنتی(IDC) در این کشور به‌طور گسترده‌ای برای استخراج فایل‌ کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از خبرگزاری‌های چینی در مقاله‌ای استخراج رمزارز در دیتاسنترهای چینی را مورد بررسی قرار داده است. بر اساس این گزارش بسیاری از پایگاه‌های داده‌ی اینترنتی(IDC) برای استخراج فایل‌کوین(Filecoin) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استخراج فایل کوین در دیتاسنترهای چینی

خبرگزاری چینی سینا در روز سی‌ام آوریل گزارش جدیدی را در رابطه با فعالیت چینی‌ها در حوزه‌ی استخراج رمزارز در دیتاسنترها منتشر کرده است. بر اساس این گزارش دفتر اقتصاد و فناوری اطلاعات شهرداری پکن در روز بیست و هفتم آوریل «برنامه‌ی هماهنگ توسعه‌ی مراکز داده‌ی پکن(Beijing Data Center Coordinated Development Implementation Plan (2021-2023))» را منتشر کرده و در این طرح خواستار توسعه‌ی سبز، هوشمند و متمرکز پایگاه‌های داده در پکن شده است.

در همان روز دفتر اقتصاد و فناوری اطلاعات شهرداری پکن بیانیه‌ی فوری در رابطه با فعالیت دیتاسنتر‌ها در حوزه‌ی استخراج بیت کوین و دیگر رمزارزها منتشر کرده است. این بیانیه بر اساس الزامات مطرح شده در «برنامه‌ی هماهنگ توسعه‌ی مراکز داده‌ی پکن» از تمامی دیتاسنترهای مستقر در پکن درخواست کرده است تا در صورت فعالیت در حوزه‌ی استخراج رمزارز گزارش مصرف انرژی و کل نسبت انرژی مصرفی برای این فعالیت را در سال 2020 میلادی ارائه کنند.

بر اساس اعتراف گزارشگر، شرکت‌های فعال در حوزه‌ی استخراج بیت کوین و دیگر رمزارزها به همراه شرکت‌های مختلف دیگر به‌طور جدی روش‌های مختلف صرفه‌جویی در مصرف انرژی را بررسی می‌کنند. دیتاسنتر‌های مستقر در پکن 8 درصد از کل انرژی الکتریکی این منطقه را مصرف می‌کنند. گزارشگر خبرگزاری سینا به نقل از فعالان این حوزه اعلام کرد که استخراج رمزارز در دیتاسنترها دلیل مصرف بالای انرژی در این مراکز محسوب می‌شود.

در این گزارش ادعا شده است که چین برای کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن استفاده از دیتاسنترهای آی.دی.سی(IDC) یا همان پایگاه‌های داده‌ی اینترنتی را کاهش می‌دهد و فضای موجود در بسیاری از این مراکز برای استخراج رمزارز فایل کوین(Filecoin) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیتاسنترهای چینی به مزارع استخراج رمزارز تبدیل می‌شوند

پایگاه‌های داده‌ی اینترنتی یا آی.دی.سی بر پایه‌ی شبکه‌ی اینترنت منابع لازم برای ارائه‌ی خدمات ذخیره‌سازی، جمع‌آوری متمرکز داده‌ها، پردازش و انتقال داده‌ها را فرآهم می‌کنند. در نتیجه استفاده از این تجهیزات برای استخراج رمزارزهایی همانند بیت کوین مناسب بنظر نمی‌رسد و در مقابل این تجهیزات برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات همانند فایل‌کوین مناسب هستند.

در این گزارش به نقل از یکی از فعالان استخراج رمزارز چینی با نام مستعار یِ جینگ(Ye Jing) ادعا شده است که اغلب مزارع استخراج رمزارز چینی را اتاق‌های ماینینگ آی.دی.سی. به عنوان مثال ماینرها برای استخراج فایل کوین به‌طور استاندارد از دیتاسنتر‌های آی.دی.سی استفاده می‌کنند.

یِ جینگ افزود که به دلیل گسترش استخراج رمزارز در طول چند ماه گذشته تقاضا برای توسعه‌ی دیتاسنترهای آی.دی.سی افزایش یافته است.

با این وجود، به دلیل قیمت بالای برق در پکن تعداد کمی از مزارع استخراج همانند مزارع استخراج بیت کوین در پکن مستقر شده‌اند و استخراج فایل کوین در پکن نیز در مقایسه با توزیع صنعت استخراج این رمزارز در چین نسبتاً کوچک بنظر می‌رسد. بر اساس گزارش کوینیت، صنعت استخراج رمزارز به دلیل قیمت مناسب برق مصرفی در استان‌های سیچوان(Sichuan) و شین‌جیانگ چین(Xinjiang) متمرکز شده است.

نظر شما نسبت به استخراج فایل‌کوین در دیتاسنترهای چینی چیست؟ آیا در آینده بخش بزرگی از دیتا سنترها به مزارع استخراج فایل‌کوین تبدیل خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا