اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

رکود بازار رمزارزها پس از تصمیمات SEC

بررسی روند کاهش ارزش بازار رمزارزی پس از تعویق تصمیم‌گیری SEC در رابطه با ETF بیت‌کوین

نکات برگزیده مطلب
  • پس از اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مبنی بر تعویق تصمیم‌گیری در رابطه با ETFبیت‌کوین، صنعت رمزارزی دچار یک رکود فراگیر شد و اکثر رمزارزهای مطرح جهان با کاهش ارزش چشمگیری مواجه شده‌اند.

پس از یک رشد چشمگیر و تلاش برای عبور از قیمت ۷ هزار دلار در بازار‌ روز‌های گذشته، بیت‌کوین شاهد یک کاهش ارزش ۵۰۰ دلاری طی ۶ ساعت گذشته بوده است. طبق آمار منتشر شده توسط وب‌سایت Coin360، در زمان نگارش این مقاله به جز Tetherیا USDT  مابقی ۱۰ رمزارز برتر در لیست وب‌سایت Coinmarketcap قرمز بوده و با کاهش ارزش روبرو شده‌اند.

تغییرات ارزش رمزارزهای مطرح بازار طی ۲۴ ساعت

در حال حاضر بیت‌کوین با ارزش حدودی ۶۵۹۸ دلار مبادله‌ می‌شود که نسبت به روز گذشته ۵/۲۹ درصد کاهش داشته و پایین‌ترین قیمت برای هفته‌ی جاری محسوب می‌شود. این کاهش ارزش به نوعی پس از انتشار اخبار مربوط به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) در رابطه با به تعویق افتادن تصمیم‌گیری لیست‌کردن و مبادله‌ی ETFبیت‌کوین تا پایان ماه سپتامبر، رخ داد.

نمودار قیمت بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته

اتریوم(ETH) نیز از یک رکود شدید رنج می‌برد و طی ۲۴ ساعت گذشته نیزدیک به ۶/۶۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است. اتریوم که به عنوان دومین رمزارز جهان شناخته می‌شود، در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳۷۷ دلار مبادله شده و همانند بیت‌کوین به پایین‌ترین قیمت هفتگی خود رسیده است. طی یک ماه گذشته قیمت این رمزارز ۲۳ درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت اتریوم طی ۷ روز گذشته

این رکود و کاهش ارزش برای ده رمزارز ثانویه‌ی صدر لیست نیز رخ داده و این رمزارزها از ۴ تا ۱۲ درصد کاهش ارزش داشته‌اند. در زمان نگارش این مقاله آیوتا(IOTA) و ریپل(XRP) چشم‌گیر‌ترین سقوط ارزشی را شاهد بوده‌اند و به ترتیب ۸/۵۲ و ۱۱/۴۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند؛ لایت‌کوین(LTC) نیز پس از این دو رمزارز در همان روز ۸/۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

در بین ۲۰ رمزارز صدر نشین لیست از نظر بیشترین سرمایه‌ی در حال گردش بازار(Total market capitalization)، رمزارز اتریوم کلاسیک(ETC) بیشترین کاهش ارزش را به خود دیده و بیش از ۱۳ درصد ارزش خود را طی ۲۴ ساعت گذشته از دست داده و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۱۷/۰۲ دلار مبادله می‌شود. امروز ۷ام آگوست، صرافی رمزارزی Coinbase پشتیبانی از اتریوم کلاسیک را به پلت‌فرم Coinbase Pro نیز افزوده است. دیروز هم پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارزی Robinhood این رمزارز را لیست کرده بود.

نمودار قیمت اتریوم کلاسیک طی ۲۴ ساعت گذشته

کل سرمایه‌ی در حال گردش بازار رمزارزی نیز در زمان نگارش این مقاله ۲۳۶ میلیارد دلار می‌باشد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ میلیارد کاهش داشته است.

کاهش ناگهانی سرمایه‌ی کل بازار رمزارز طی کمتر از یک روز

نظر شما در رابطه با رکود بازار چیست؟ آیا این صنعت در حال آماده شدن برای یک بازیابی ارزش است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا