اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بایننس با پی‌پل سرشاخ خواهد شد

صرافی بایننس برای رقابت با سرویس جدید شرکت پی‌پل که بر پایه‌ی رمزارزها معرفی شده است، به‌طور بی سر و صدا در حال توسعه‌ی سیستم پرداخت جدیدی است که بایننس پی(Binance Pay) نام دارد

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بایننس به عنوان بزرگترین پلتفرم معاملاتی جهان از نظر حجم مبادلات تنها فعالیت خود را به ایجاد بستر خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمزارزها معطوف نکرده است. این پلتفرم قصد دارد رمزارزها را به عنوان یک ابزار کارآمد پرداخت به بخش مهمی از زندگی مردم تبدیل کند.

معرفی سیستم پرداخت بایننس پی

صرافی بایننس در رویداد مجازی اخیر خود که با عنوان هفته‌ی بلاکچین بایننس(Binance Blockchain Week) در حال برگزاری است، اعلام کرد که در پاسخ به اقدام اخیر شرکت پی‌پل(PayPal) برای راه‌اندازی سرویس مبتنی بر رمزارزها، نسخه‌ی بتا از سیستم پرداخت بایننس پی(Binance Pay) را راه‌اندازی کرده است.

صرافی بایننس در توضیحات سیستم پرداخت بایننس اعلام کرد:

بایننس پی محصول فن‌آوری محور صرافی بایننس است که امکان پرداخت بدون نیاز به تماس فیزیکی و به‌طور جهانی و امن را فرآهم می‌کند. نسخه‌ی آزمایشی بتا از بایننس پی امکان پرداخت با استفاده از رمزارزها در میان دوستان و خانواده را ایجاد می‌کند. Binance

چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao)؛ مدیرعامل صرافی بایننس خطاب به مخاطبان رویداد بلاکچینی بایننس اعلام کرد: «ما فکر می‌کنیم که استفاده از رمزارزها در سیستم‌های پرداخت یکی از مهم‌ترین کاربردهای این نو‌آوری‌ها محسوب می‌شود.»

برطرف ساختن موانع استفاده از رمزارزها برای پرداخت

با این وجود مدیرعامل صرافی بایننس به چالش‌های استفاده از رمزارزها در سیستم پرداخت نیز اشاره کرد. از نظر وی کسب و کارها به سیستم‌هایی نیاز دارند تا رمزارزها را به عنوان ابزار پرداخت پذیرش کنند. به همین دلیل کسب و کارها ترجیح می‌دهند تا از پول نقد و کارت‌های اعتباری استفاده کنند چراکه مردم به‌طور گسترده‌تری از ابزارهای سنتی پرداخت استفاده می‌کنند.

سیستم پرداخت صرافی بایننس امکان پرداخت با استفاده از رمزارز را برای کاربران فرآهم می‌کند و کسب و کارها به کمک این سیستم رمزارزهای پایداری را دریافت می‌کنند که توسط ارزهای فیات پشتیبانی می‌شوند. مدیرعامل بایننس اظهار داشت که این سیستم هم‌اکنون تنها از ارز یورو پشتیبانی می‌کند و به کمک این سیستم کسب و کارها از نوسانات بازار رمزارزها متاثر نخواهند شد.

بایننس پی بر پایه‌ی سبدی از محصولات رمزارزی ایجاد شده است و بایننس کارت را نیز شامل می‌گردد. بر اساس گزارش کوینیت صرافی بایننس در جولای 2020 کارت اعتباری بایننس را بر پایه‌ی توکن بی.ان.بی(BNB) معرفی کرده است. به همین دلیل، بنظر می‌رسد صرافی بایننس طرح توسعه‌ی خود را بر پایه‌ی سرویس‌های پرداخت طرح‌ریزی کرده است

بایننس پی همانند بایننس کارت از 5 رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کند که بیت کوین، اتریوم، رمزارز پایدار بی.یو.اس.دی(BUSD) و بی.ان.بی(BNB) به همراه توکن‌های اس.ایکس.پی(SXP) که توسط شرکت سوئیپ(Swipe) را شامل می‌گردد.

برخلاف سرویس کارت اعتباری بایننس، کاربران سرویس بایننس پی قادر هستند تا با اسکن کُد کیو.آر(QR) دارایی‌های خود را از کیف پولشان منتقل کنند.

ژائو اظهار داشت که بایننس در سکوت نسخه‌ی آزمایشی بایننس پی را راه‌اندازی کرده است.

نظر شما نسبت به راه‌اندازی سیستم پرداخت بایننس پی به عنوان رقیب سیستم پرداخت پی‌پل چیست؟ آیا هم‌اکنون شاهد تحول بزرگی در سیستم‌های پرداخت و استفاده از رمزارزها به عنوان ابزارهای اصلی مبادلات هستیم؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا