اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ده سال از زمان ناپدید شدن ساتوشی ناکاموتوی اسرارآمیز گذشت

ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto) در آخرین فعالیت خود به موضوع مقابله با حملات داس(DoS) یا انکار سرویس در شبکه‌ی بیت کوین پرداخته است

نکات برگزیده مطلب
  • روز دوازدهم دسامبر دهمین سالگرد آخرین فعالیت خالق بیت کوین محسوب می‌شود، وی در طول ده سال گذشته هیچ فعالیتی را از خود نشان نداده است و این موضوع به همراه هویت اسرارآمیز وی موجب شکل‌گیری روایت‌های مختلفی در میان فعالان صنعت رمزارزی شده است. هیچ اثری از توقف فعالیت خالق بیت کوین در این مطلب مشاهده نمی‌شود و ساتوشی ناکاموتو در این یادداشت به‌طور فعال بحث پیرامون بهبود کُد بیت کوین برای مقابله با حملات داس و برطرف ساختن باگ‌های شبکه‌ی بیت کوین را مورد بررسی قرار داده است.

دهمین سالگرد آخرین فعالیت خالق ناشناس بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto)؛ خالق ناشناس بیت کوین که هنوز هویت وی برای مردم جهان آشکار نشده است، ده سال پیش(در تاریخ دوازدهم دسامبر 2010 میلادی) آخرین مطلب خود را در انجمن بیت کوین ارسال کرده است و پس از این زمان فعالیت دیگری از وی مشاهده نشده است.

پیت ریزو
ده سال پیش خالق بیت کوین آخرین مطلب خود را در انجمن بیت کوین تالک ارسال کرده است و پس از این زمان هیچ فعالیتی از وی مشاهده نشده است.

پیت ریزو(Pete Rizzo)؛ سردبیر وب‌سایت صرافی کراکن(Kraken) در حساب کاربری توییتر خود به دهمین سالگرد ناپدید شدن ساتوشی ناکاموتو اشاره کرد. وی نوشت: «ده سال پیش ساتوشی ناکاموتو آخرین پست خود را در انجمن گفتگوی بیت کوین تالک ارسال کرده است.»

ساتوشی ناکاموتو در آخرین مطلب ارسالی خود موضوع جلوگیری از حملات داس(DoS) در شبکه‌ی بیت کوین را مورد بررسی قرار داده است. هم‌اکنون که ده سال از زمان آخرین فعالیت خالق بیت کوین سپری شده است، سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و موسسات در بازار بیت کوین را شاهد هستیم. در همین زمان، کاهش نرخ انتشار بیت کوین و هجوم سرمایه‌گذاران افزایش قیمت بیت کوین به محدوده‌ی 19 هزار دلار را موجب شده است. اما همچنان هویت خالق بیت کوین به‌طور اسرارآمیزی ناشناس باقی مانده است.

هویت اسرارآمیز ساتوشی ناکاموتو

خالق بیت کوین همواره از آشکار کردن هویت خود اجتناب کرده است و به همین دلیل روایت‌های مختلفی پیرامون هویت اسرارآمیز خالق بیت کوین شکل گرفته است. بر اساس گزارش کوینیت، ساتوشی ناکاموتو در بازه‌ی زمانی خاصی از پروکسی مرتبط با کشور‌های ایران یا روسیه برای پنهان ساختن آدرس آی‌پی خود استفاده ‌کرده است.

با این وجود کاملاً مشخص است که ساتوشی ناکاموتو در حفاظت از هویت خود و ایجاد سیستم پرداخت کارآمد و عادلانه برای تمامی مردم جهان موفق عمل کرده است.

نظر شما نسبت به عملکرد خالق بیت کوین و هویت اسرار آمیز وی چیست؟ دلیل ناپدید شدن ساتوشی ناکاموتو در طول ده سال گذشته چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا