اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

توکن‌های بلاک‌چینی شرکت آتاری ماه آینده عرضه خواهند شد

این شرکت بازی‌سازی معتبر اعلام نموده که توکن‌های بومی آتاری(ATRI) قرار است برپایه‌ی بلاک‌چین اتریوم ساخته شوند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت بازی‌سازی آتاری(Atari) که نام‌های بزرگی همچون ماریو(Mario) و پک‌من(PacMan) را در کارنامه‌ی خود دارد، اخیراً اعلام نموده که فرآیند فروش توکن‌های بومی این شرکت(ATRI) قرار است در ماه نوامبر و طی یک برنامه‌ی عرضه‌ی اولیه‌ی رمزارز(ICO) آغاز شود. به گفته‌ی مدیرعامل این شرکت، از آنجا که آتاری بیش از ۳ میلیون یورو در صنعت بازی‌های رایانه‌ای سرمایه‌گذاری کرده‌ است، انتظار می‌رود که فرآیند فروش تنها چند ثانیه و یا حداکثر چند دقیقه به طور انجامیده و تمام توکن‌ها سریعاً به فروش برسند. این درحالیست که شرکت آتاری تا به این لحظه دو رویداد جمع‌آوری سرمایه برای توکن‌های بومی ATRI برگزار نموده و رویداد سوم که اکنون در حال انجام می‌باشد، قرار است تا پیش از آغاز فرآیند فروش توکن‌ها، به پایان برسد.

عرضه‌ی توکن‌های آتاری

شرکت سازنده‌ی بازی‌های رایانه‌ای آتاری(Atari) که به بازی‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین نیز علاقه‌مند است، اخیرا اعلام نموده که قصد دارد توکن‌های اتریوم(ERC-20) بومی خود را طی یک برنامه‌ی عرضه‌ی اولیه‌ی رمزارز(ICO) در ماه نوامبر به فروش برساند. طبق گزارشاتی که در رابطه با توکن‌های بومی آتاری(ATRI) منتشر شده است، این توکن‌ها بر پایه‌ی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده و فرآیند توسعه‌ی آن‌ها از سال ۲۰۱۸ تا به امروز ادامه داشته است.

آتاری Atari
لوگوی شرکت آتاری

شرکت آتاری که در حال حاضر مالکیت معنوی بازی‌های بزرگی همچون پک‌من(Pac Man) و ماریو(Mario) را در اختیار دارد، قصد دارد از توکن‌های بومی خود جهت بازآفرینی آینده‌ی صنعت بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده و از مزایای بی‌شمار آن‌ها در خدمات گیمینگ مختلف از جمله کازینوهای آنلاین مبتنی بر رمزارز، بازی‌های بلاک‌چینی و پلت‌فرم اولترا آی‌او(Ultra.io) بهره ببرد.

پلت‌فرم عرضه کننده

پیشنهاد عمومی توکن‌های آتاری در ماه نوامبر و در پلت‌فرم بیت‌کوین‌دات‌کام(Bitcoin.Com) آغاز خواهد شد؛ پس از فرآیند ICO نیز این توکن‌ها در صرافی وب‌سایت Bitcoin.com قابل مبادله خواهند بود.

درحالیکه جزئیات دقیق مربوط به این فرآیند فروش توکن همچنان منتشر نشده است، آقای فرد چسنیس(Fred Chesnais) مدیرعامل شرکت آتاری اعلام نموده که فرآیند فروش توکن‌های آتاری شاید تنها چند ثانیه طول بکشد و تمام توکن‌ها سریعاً بفروش برسد. وی در رابطه با این موضوع توضیح داد:

این فرآیند فروش به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است تنها ۱ ثانیه زمان ببرد و یا ۱ ساعت. این مدت زمان به حداکثر تعداد توکن‌های در نظر گرفته شده و میزان سرمایه‌ی مورد نظر شرکت بستگی دارد. بنابراین من مطمئن نیستم. واقعاً نمی‌تواند به این سوال پاسخ دهم. Fred Chesnais

شرکت آتاری تا به امروز ۲ رویداد تامین مالی برای توکن‌های بومی خود راه‌اندازی کرده است و اکنون سومین رویداد را راه‌اندازی کرده است. قرار است که سومین رویداد جمع‌آوری مالی برای توسعه‌ی توکن‌های ATRI پیش از آغاز فرآیند فروش(ICO) توکن‌ها در ماه نوامبر، به پایان برسد.

شرکت آتاری در بیانیه‌ای توضیح داد که «فروش عمومی توکن‌ها و لیست شدن آن‌ها در صرافی‌های بزرگ یک نقطه عطف برای پروژه‌ی بلاک‌چینی شرکت آتاری به شمار می‌آید، پروژه‌ای که به تامین نقدینگی برای دارندگان توکن و زمینه‌سازی قرارداد‌های همکاری‌ آینده و همچنین توسعه‌ی اکوسیستم بلاک‌چینی آتاری کمک خواهد کرد.

توکن‌های آتاری به ابزار مالی بازی‌ها تبدیل خواهند شد

طبق گزارشات منتشر شده در رابطه با توکن‌های شرکت آتاری، انتظار می‌رود که صدور توکن‌های ATRI باعث افزایش سطح نقدینگی و همچنین هموار شدن راه برای استفاده از این توکن‌ها در زمینه‌ی مالی بازی‌های رایانه‌ای شود. به عبارتی شرکت آتاری در نظر دارد تا از این توکن‌ها به عنوان روش پرداخت استفاده شده در بازی‌های بعدی استفاده کند.

مدیرعامل شرکت آتاری در پایان صحبت‌های خود افزود:

آتاری Atariما می‌خواهیم اعلام کنیم که این توکن‌ها در صرافی‌های مختلف لیست خواهند شد، زیرا من بیش از ۳ میلیارد یورو سرمایه در بازی‌ها و زیرساخت‌های توسعه‌ی بازی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. زمانی که لیست شدن توکن‌های آتاری آغاز شود، من می‌توانم فرمول‌های بسیار ابتکاری برای تامین مالی بازی‌ها پیشنهاد کنم. این یکی از اهداف من است. Fred Chesnais

نظر شما در رابطه با توکن‌های آتاری و تاثیرگذاری آن‌ها بر صنعت بازی‌های رایانه‌ای چیست؟ آیا توکن‌های آتاری می‌توانند تمام وعده‌های داده شده را با موفقیت عرضه کنند. نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا