اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پروژه‌ی رمزارزی «فایل کوین» پیش از راه‌اندازی کامل به اجرای فورک تهدید شده است!

در حالی که راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین با تأخیر‌های متعدد و مشکلات فنی مواجه شده است، گروهی از ماینر‌های ناراضی این پروژه‌ی رمزارزی را به اجرای هارد فورک تهدید کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • پروژه‌ی رمزارزی فایل کوین قصد دارد روش دست‌یابی کاربران به فایل‌ها در شبکه‌ی اینترنت را متحول کند. این پروژه همچنین ایجاد توکن فایل کوین و سیستم پرداخت نو‌آورانه‌ای را نوید می‌دهد که روش جدیدی را نیز برای استخراج رمزارز بر پایه‌ی فضای ذخیره‌سازی(در مقابل استخراج رمزارز مبتنی بر قدرت پردازشی در الگویتم اثبات کار) به ماینر‌ها پیشنهاد می‌کند. با این وجود، این پروژه‌ی رمزارزی پیش از راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی خود به اجرای فورک تهدید شده است.

تهدید فایل کوین به اجرای فورک

فایل کوین(Filecoin) یک پروژه‌ی رمزارزی منبع باز و عمومی است که با هدف ایجاد رمزارز و سیستم پرداخت دیجیتالی توسط توسط پروتکل لبز(Protocol Labs) راه‌اندازی شده است. این پروژه‌ی رمزارزی تلاش می‌کند با استفاده از فن‌آوری بلاکچین روش جدیدی را برای ذخیره‌سازی دیجیتالی داده‌ها در شبکه‌ی بلاکچین ارائه کند. اعضاء این پروژه می‌توانند فضای ذخیره‌سازی خود را به اشتراک بگذارند و در ازای این فعالیت پاداش دریافت کنند.

فایل کوین

یک شرکت استخراج فایل کوین(⨎) با نام میکس گروپ(MIX Group) پیش از راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین این پروژه‌ی رمزارزی را به اعمال فورک در فضای ذخیره‌سازی دیجیتالی خود تهدید کرد.

ویپینگ هان(Weiping Han)؛ رئیس شرکت میکس گروپ در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که وی از پشتیبانی بسیاری از ماینر‌های فایل کوین و سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر همانند جان دو(Jun Du)؛ بنیان‌گذار صرافی هوبی و نودکپیتال(Node Capital) برای برنامه‌ریزی فورک برخوردار است.

با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا تهدید این گروه واقعی است و یا در راستای اخذ موقعیت بهتر برای خودشان این ادعا را مطرح کرده‌اند.

چرا ماینر‌های ناراضی فایل کوین را به اجرای فورک تهدید کرده‌اند؟

چند ماینر ناراضی چینی از تعویق در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین برای مدت زمان نسبتاً طولانی شکایت دارند.

پیش از این، زمان راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین در ماه ژانویه اعلام شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین به فوریه موکول گردید. با این وجود به دلیل مواجه‌ی شرکت با چالش‌های توسعه و تاثیر شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی این پروژه مجدداً به تعویق افتاده است.

با این وجود، شبکه‌ی اصلی فایل کوین تاکنون راه‌اندازی نشده است و به همین دلیل تعدادی از ماینر‌ها این پروژه‌ی رمزارزی را به اجرای فورک تهدید کرده‌اند.

این گروه از ماینر‌ها همچنین معتقدند که توسعه‌دهندگان این پروژه نگرانی‌های کاربران را در نظر نمی‌گیرند و در زمینه‌ی حکمرانی بر این پروژه متمرکز شده‌اند.

همچنین هان به مشکلات فنی همانند محدودیت‌های سخت‌افزاری، روش رمزنگاری و پهنای باند تراکنش‌ها اشاره کرده است که موجب خشم این دسته از ماینر‌ها شده است. اما شرایط «خشن» در سیستم پاداش‌دهی مهم‌ترین دلیل نارضایتی ماینر‌ها را تشکیل می‌دهد.

اجرای فورک در روز شنبه آزمایش خواهد شد

هان اظهار داشت که فردا آزمایش اجرای فورک فایل کوین آغاز خواهد شد و وی قصد دارد شبکه‌ی اصلی مطلوب خود را در ماه اکتبر راه‌اندازی کند.

با این وجود، هان نخستین فردی نیست که اجرای فورک فایل کوین را پیشنهاد کرده است. پیش از این، پروژه‌ی فورک فایل کوین با نام «رویای فایل کوین(Filecoin Vision)» در مخزن فایل‌های گیت‌هاب(Github) منتشر شده است.

این پروژه پیشنهاد معکوس ساختن مقاله‌ی تحقیقاتی پروتکل لبز را ارائه کرده است. با این وجود، این اقدام با فراخوان جمع‌آوری قدرت هش و اجرای فورک که از نظر فنی این پروژه را تهدید می‌کند، تفاوت دارد.

تاخیر در راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین دلیل دیگری است که نیاز به طراحی و توسعه‌ی دقیق را نشان می‌دهد و راه‌اندازی عجولانه‌ی این پروژه احتمالاً کاربران را با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهد کرد.

بر اساس گزارش کوینیت؛ با وجود شرایط حاکم بر این پروژه‌ی رمزارزی شبکه‌ی آزمایشی فایل کوین اخیراً راه‌اندازی شده است و تنها در طول دو روز به ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۲ پبی‌بایت(تقریبا ۱۲/۹ پتابایت) دست یافته است.

نظر شما نسبت به اجرای هارد فورک پیش از راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی فایل کوین چیست؟ آیا اجرای فورک به ابزاری برای تهدید پروژه‌های رمزارزی تبدیل شده است؟ تاثیر تهدید ماینر‌ها به اجرای فورک بر روی فایل کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا